37X20E czy może coś innego ???

fireboy

New member
Witam !!!
Tak długo szukam TV LCD, że w końcu przyszła pora się zdecydować.
Warunki:
- odległość od TV: ok 2,5m do 3m (ale częściej 2,5)
- sygnał: Cyfra +, kablówka z Multimedii, DVD (jakieś tanie), PS2 (ostatnio prawie wcale, ale jak będzie TV to się może zmienić)
- okna od strony południowej

W sumie czytam i czytam i im więcej czytam tym trudniej jest się zdecydować...
Wybór wstępnie padł na Sharp 37X20E. Jak bym miał więcej kasy to bym kupił Toshibę 37Z3030, ale niestety nie mam :( a różnica w cenie jest znaczna. Chociaż jeśli różnica w jakości znacząco rekompensuje te 1000 różnicy to może się zastanowię... ale w tej cenie to mam już Fergusona 8800 i jakieś lepsze kabelki...

Może macie jakieś inne tym w moim przedziale cenowym? Jeśli tak to proszę o odpowiedzi...
Aha cyfra będzie szła prawdpopdobnie przez FERGUSON'a 8800 HD, chyba że macie lepsze typy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc...
FireBoy
 
Ostatnia edycja:

fireboy

New member
Sorki za post pod postem, ale zamówiłem dziś 37X20E w Euro Rtv Agd. Mają cenę w sklepie internetowym 3589zł (normalnie w sklepie stoi za 4400). Różnica w stosunku do najtańszego internetowego to niecałe 300zł więc wolę dopłacić i odebrać osobiście :)
Tylko chciałem się upewnić czy to na pewno będzie najlepszy wybór w tej cenie?? Nikt mi nie odpowiada :( a czas leci... czas mam do poniedziałku na pewno bo kasę muszę wpłacić przy odbiorze więc mogę jeszcze zmienić decyzję...
 

Jest3r

New member
tak sie sklada ze pracuje w euro ;) i moge Ci spokojnie polecic ten model:) swietny jest. kąty, kontrast, dynamika matrycy - wszystko na najwyzszym poziomi (no i ten żółty srubokręt ktory japonce dodają !:D)
 

fireboy

New member
Może jeszcze w Toruniu pracujesz ;)
Ja zastanawiam się jak to wygląda w porównaniu do większych braci z serii... one mają 10bit matrycę i 4ms. Widziałem w akcji 46 i na prawdę mnie powaliło... zamówiłem 37 i dopiero się zorientowałem, że ma trochę słabsze parametry... zastanawiam się na ile będzie do odczuwalne i czy w cenie +-3600zł można kupić coś lepszego... Jak to mówią: mądry Polak po szkodzie :D tyle że tu nie jest jeszcze za późno...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz warunki graniczne - więc trudno zadecydować jaką masz wrażliwość.
Ale z 3 metrów i sygnału cyfrowego Sharp poradzi sobie bez problemu.
I w klasie cenowej - nic lepszego nie kupisz.
 

fireboy

New member
A może chociaż jakąś alternatywę podacie, żebym mógł sobie porównać...
Najbardziej mnie martwi to, że ponoć widać w nich to "pionowe" smużenie. Wolę nawet ciut dołożyć i być zadowolony. Najpierw było max 3000, później 3500...
Teraz mogę wydać MAX 4000 i to już granice możliwości które i tak sharpną ;) miom budżetem...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście oprócz Sharpa 37 X 20 sprawdź :
JVC 37 P80
Panasonic 37 LCD 85
Tu masz zdjęcia z konfrontacji płynności w SD i formatowaniu obrazu
Z lewej JVC 37 P 80 - z prawej Pansonic 37 LZD 85
p1060844oy3.jpg


Tu masz wyraźnie zaznaczone różnicę przy tym samym wyborze funkcji auto - w menu JVC i Panasonica.
p1060792dh0.jpg


No i co znaczy dobre formatowanie i skalowanie w Sd
p1060810fg1.jpg

p1060853bw9.jpg


p1060823oe4.jpg


Jak popatrzysz na formatowanie obrazu , czystość skalowania, filtrację sygnału i ilość szczegółów - potwierdzisz że Sygnał SD do tv Hd ready jest poprostu przeznaczony.
Jeśli zapytasz się o sygnał full HD to dokonaj porównania sam:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479

te ujęcia emanują spokojem i naturalną kolorystyką
p1030703ij0.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Chwila nieuwagi i nasz udział był mocno zagrożony w wyścigu.
p1050635ft8.jpg
 

fireboy

New member
Dzięki... Z zamieszczonych zdjęć widać, że JVC miażdży Panasa. Tyle, że tak jak pisałem od przyszłego tygodnia będę miał Cyfrę + podłączoną przez Fergusona 8800 HD przez HDMI... Więc jakość powinna być jeszcze lepsza?? chyba że sie mylę??
 

alyjen

New member
Nie wiem w którym miejscu na zdjęciach przestawiono płynność ;) Samo skalowanie SD full rispect dla JVC faktycznie wygląda to lepiej, natomiast samo porównania matrycy HDReady vs FullHD w SD to że tak powiem trochę nie na miejscu, poza na prawdę nędznymi markami nie trudno wskazać faworyta
hehe no to radzę też poczytać o tym jak JVC skaluje 4:3 do 16:9 gdyby kiki ustawił na obu TV 16:9 to wyglądaloby dokładnie tak samo
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
Oj niepowiedziałbym ze JVC mizdzy Panasa..Moim zdaniem panasonik ma lepsze kolory i jest ciut wyrazniejszy, zas JVC ma troche lepsza czern.
 

fireboy

New member
Kurcze po lekturze plazma-lcd-fakty.pl zastanawiam się, czy nie kupić np Panasonic'a 37PV80... Czy może to taka propaganda producentów którym się plazmy słąbiej sprzedają... Tak sobie człowiek sam komplikuje życie... Wystarczyło iść do sklepu i kupić... a tak siedzę i czytam...
Tak czy inaczej co sądzicie ?? No i już tak ostatecznie... LCD czy jednak plazma... jeśli LCD to czy kupować tego 37X20E czy coś innego?
Przepraszam za marudzenie, ale dla mnie to jest na pawdę sporo kasy i nie chciałbym żałować... A tym bardziej, żeby się żonie podobało :) bo jak jej się nie spodoba to dopiero będzie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeczytałeś - test Sharpa 37 X 20 na życzenie:
No nie - skóra też jest czysta. A obraz przy dobrym sygnale wyjatkowej urody :)
p1070263iq4.jpg



Ciężko nam po porażce w pierwszym mecz na ME w piłce nożnej - z Niemcami ale podoba mi się , że selekcjoner broni drużyny. A jeszcze bardziej że nikt nie próbuje grać mądrzejszego od niego.
p1070125gk3.jpg


Czas na współpracę z grami. I tu nie ma żadnych niespodzianek i sensacji - jest poprostu super i tyle.
p1070098ik0.jpg

Cały test z porównaniami Panasonica- TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...433#post213433
 
Do góry