37LG6000 odbiór telewizji cyfrowej z kablówki

skarbona

New member
Witam,
Czy ktoś ma doświadczenia z odbiorem telewizji cyfrowej z kablówki? Według informacji zawartych w instrukcji model 37LG6000 jest przystosowany do jej odbioru. Jednak zawartość instrukcji a zawartość menu w TV różnią się znacząco. W ogóle nie występuje u mnie opcja DTV z zakładce USTAWIENIA/ Strojenie ręczne. Być może jest jakiś magiczny trik, który należy wykonać, aby można było ustawić kanały cyfrowe.
Szczerze przyznaje, że ten telewizor coraz bardziej mnie rozczarowuje. Brak 100Hz i TruMotion w modelach mniejszych niż 42" to straszna wtopa. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to poproszę :)
Pozdrawiam
 
Aby uaktywnić w menu DTV musisz w ustawieniach języka-regionu (kraju) dać na Niemcy lub Czechy. Może się mylę ale czy napewno tuner DTV (tuner cyfrowej telewizji naziemnej) ma coś wspólnego z cyfrową kablówką?
 

skarbona

New member
Dzięki za podpowiedź. Doszedłem już do tego. Należy wybrać Kraj: Niemcy lub UK. Wtedy w menu zmienia się i pojawiają się dodatkowe funkcje. DTV obsługuje również cyfrową TV kablową. Wszystko działa już jak należy. jedyną wadą jaką zauważam (może jeszcze do tego nie doszedłem) jest brak możliwości ustawiania kolejności kanałów cyfrowych. A że moja kablówka oferuje tylko 20 z 55 kanałów w formie cyfrowej, to mam teraz mix 1-55 wszystkie analogowe, 800-819 kanały cyfrowe i nic się z tym nie daje zrobić :???:
 
Do góry