37" Full HD

RoQi

New member
Witam!

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii przy wyborze TV. Zdecydowałem się na przekątną ekranu 37", bo chyba będzie to odpowiedni wybór. Jako moich liderów od początku obstawiam SHARPA, SAMSUNGA i LG. Żeby dokonać w pełni świadomego wyboru, zawsze zasięgam opinii na forach. Poczytałem trochę, ale cóż, jasności ciągle nie mam. Znalazłem wasz standardowy zestaw pytań i od razu tu zamieszczę odpowiedzi na te pytania oraz parę dodatkowych informacji. Oto one:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
- w tej chwili 3x5m
- docelowo 3x3m

jaki sygnał ?
- obecnie SD z telewizji naziemnej + SD z analog sat. + DVD na EURO
- docelowo HD z sat + SD z sat. + Blue-Ray

jaka odległość od ekranu ?
- 2,7m-3m

jakie urządzenia do podłączenia?
- Cyfrowy Polsat HD (lub inna platforma HD)
- DVD
- docelowo odtwarzacz Blue-Ray
- czasami komputer (do szybkiego pokazania zdjec)

jaka klasa cenowa?
- raczej niższa półka cenowa, powiedzmy max 3500zł, ale lepiej jak najmniej

więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
- najczesciej wieczorem
- w weekendy rowniez w dzien

jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
- pokoj jest na poludnie, czyli sloneczny, parter
- TV dokładeni prostopadle do okna

ile osób zasiada przed telewizorem?
- najczesciej 1-2

Jaki masz ulubiony program?
- TVN, Polsat

jaki masz telewizor?
- w tej chwili stary wysluzony CRT (nawet nie plaski) o wielkosci 20"

Ma stać czy wisieć?
- Zdecydowanie wisieć, do tego dość wysoko, bo za 1,5roku pewno dziecko zacznie szkodzić...

Co cie denerwuje w telewizorach?
- sztuczne i płytkie kolory, brak czerni, brzydki design

Do tego TV musi świetnie wyglądać, np. jak SHARP Aquos lub czerwone Samsungi, mile widziany uniwersalny pilot (choć to nie koniecznie), dobre warunki gwarancji. Kąty oglądania w zasadzie nie mają większego znaczenia ze względu na usytuowanie i wielkość pomieszczenia...

Co w tym wypadku byście polecili i dodatkowo gdzie najtaniej można to dostać, ale tak, żeby możliwe były raty.
 
Ostatnia edycja:

sw12

New member
Mam podobny dylemat i warunki. Rozpatruję pomiędzy: Toshiba 37RV555 DG, Sharp LC-37XL8e, Toshiba 37Z3030, SONY KDL 40W4000, Panasonic TX-37LZD85. Który z nich będzie najlepiej sprawował się z sygnałem SD (cyfrowy) [płynność, ostrość, formatowanie]?
 

RoQi

New member
OK. Dzięki. Może i świetny, sprawdzę przy najbliższej okazji, ale cena raczej w górnych granicach moich możliwości, a co z tych tańszych? Ja osobiście zrobiłem sobie mały ranking na którym do tej pory bazowałem i rozważałem, ale dodałem teraz Twoją propozycję i dalej będę się zastanawiał. A oto moi faworyci:
SAMSUNG LE37A656
Samsung LE37A551P2
Samsung LE37A615
Sharp LC-37D65E
LG 37LG5000

Do tego oczywiście Twoja sugestia. Zaznaczam, iż kolejność jest przypadkowa, to dopiero wstępna lista, będę stopniowo zgłębiał tematy poszczególnych modeli, dlatgeo jak coś to nie bijcie, tylko uświadomcie ;-)
PS. Dźwięk wielkiego znaczenia nie ma, bo w bliskiej przyszłości podłącze zestaw 5.1
 

RoQi

New member
Wybór padł najprawdopodobniej na LG G5000 obraz jest ok. a cena bezkonkurencyjna, pytanie tylko jaki uchwyt ścienny do tego tv kupić. Zależy mi, żeby TV był oczywiście bezpieczny (tzn. żeby mi nie spadł ze ściany jak tąpnie na kopalni) oraz żeby jak najmniej odstawał od ściany. Co polecicie z tańszych produktów (czyli max 150zł)
 
Do góry