37" - dylematy, pytania, wątpliwości

Kleszcz25

New member
Mętlik się pogłębia, pomóżcie...

Szukam aktualnie LCD 37":

Jakie masz warunki - ~28 m2
jaki sygnał - sygnał kablówka ASTER, HDTV z Aster
jaka odległość od ekranu - 3 m (sofa), 3,5 m (stół)
jakie urządzenia do podłączenia:
- tak naprawdę to na razie tylko kablówka z HDTV
- może za dwa trzy lata kupie konsole
- kina domowego to chyba nie kupie
- DVD bardzo rzadko, kilka w roku
- PC raczej też nie, tylko dla zobaczenia
jaka klasa cenowa - max 3500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju - nasłoneczniony, ale mam rolety
ile osób zasiada przed telewizorem - 2 (zwykle)
Jaki masz ulubiony program - 80% to sport (piłka nożna) na C+ Sport, teraz może więcej bo C+ Sport HD i Eurosport HD
jaki masz telewizor - Samsung LE26R71B
Ma stać czy wisieć - musi stać, musi się odrobinę obracać

Pytania i wątpliwości:

1. Mam teraz LCD 26" i przy tych odległościach wydaje się odrobinę za mały, no i ta odrobina sugeruje aby skłonić się do 32", ale czytając posty radząc się znajomych
wynika, że dla tej odległości 37" będzie bardziej optymalny. Choć 37" wydaje się w mojej opinii gigantem :)

Nie wiem czy mam racje, ale jutro podłączam sygnał HD z Aster, no i z wszelkich opinii wynika, że przy tak doskonałej jakości obrazu trzeba iść w większą matrycę (głos za 37").
Liczba kanałów HD za kilka miesięcy będzie już pokaźna (tak mi się wydaje)

2. FullHD czy 100Hz ?
Z tego co czytałem to spełnienie dwóch parametrów spowoduje przekroczenie limitu cenowego. Więc co wybrać ?
Preferencje programowe sugerują 100Hz, jest sens spinać się na FullHD ?
Czy przy HDReady + 37" + wspomnianych odległościach + dobry sygnał (Aster, nawet SD) da mi zadowolenie z jakości, nawet przy upowszechnieniu nadawania sygnału w FullHD za kilka lat ?

3. Teraz jaki TV wybrać:

Mam następujące propozycje:
Samsung 37 A656
Sharp LC37X20E

Panasonic 37 LZD 85 raczej odpada bo za drogi.

Skłaniam się do Samsunga (żonie się podoba i już mam LCD z tej firmy), ale może jest jakiś rodzynek na rynku, który przeoczyłem.

Z góry dzięki za pomoc,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybrałbym Sharpa 37 X 20 . Ma lepsze formatowanie w Sdf i czyściejszy obraz skalowany. Bo programów HD i tak masz jak na lekarstwo.
Za to Sharp 37 X 20 - ma extra skalery.
Testy masz na forum.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
natomiast ten Samsun co go podałeś lepiej sprawdzi sie przy np konsoli PS3- do tego jest idealny ale gorzej radzi sobei z sygnałem SD wiec kup Sharpa
 

Kleszcz25

New member
To prawie przedostatnie pytanie:

Ja jaki LCD wybrać za max. 4300 zł (ale naprawdę max)

37" + FullHD + 100Hz, ale nie chcę Panasonica !!!

Czy za taką kwotę kupie coś dobrego na kilka lat ???
 

Kleszcz25

New member
No wielki dzięki za radę, ale naprawdę nie chcę Panasonica, choćby był ze złota...

Nie chce mi się wierzyć, że Panasonic odstawił całą konkurencję...

Może ktoś jeszcze podpowie:

37" + FullHD + 100Hz + max 4200 zł
 

KOJOT80

New member
zdecydowanie Toshiba 37 Z3030 już za 4400zł
Co do panasonica to ja właśnie czekam na dostępność 37LZD800 (4900zł)
i właśnie ta Toshiba z nim konkurowała. Mnie jednak bardziej ciągnie w kierunku najnowszych Panasoniców a zwłaszcza tej 800setki z Clear Panelem.
Nie ma tak, ze któryś z nich bije drugiego na głowę, Zarówno Tośka jak i Panas są z najwyższej półki ale być moze przeważyło to, że Panas jest jakieś ponad 0,5 roku nowszym modelem i ma slot SD. Tośka jest z kolei raczej ładniejsza.

Ta Tośka 37Z3030 nie tylko ma FullHD i 100Hz ale również wyśmienićie to wykorzystuje, w testach obraz wypadł suuper. kiki ocenił ją ogólnie na chyba 9/10 a to rzadkość.
Uważam ze nie masz wyboru, tylko 37Z3030!!!
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Tego Panasa nie było jeszcze na rynku jak był ten plebiscyt ;) to jedna sprawa, druga to Toshiba konkuruje raczej z Panasoniciem LZD85 który jest od niej tańszy i tak samo jak ona nie ma chociażby PIP
LZD800 to już model trochę bardziej wypasiony (szyba, dodatkowe głośniki, PIP, 4hdmi) ;)
Czy nie ma wyboru to bym się pokłócił, moim zdaniem na prawdę ciężko zdecydować pomiędzy tymi ekranami, każdy ma swoje wady i zalety.
Największą wadą Panasa obecnie jest to że nie da się wyłączyć większości elektronicznych wspomagaczy obrazu, jak Ci efekt który generują nie odpowiada to nie jest telewizor dla Ciebie, Toshiba ma te same bajery podobnie działające z opcją wyłączenia jeżeli cokolwiek Ci nie odpowiada
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Bardzo celna uwaga mojego przedmówcy o mozliwosci ingerencji w funkcje - jeżeli TV nie posiada mozliwości wyłączenia okreslonych funkcji to moim zdaniem może to być duży kłopot dla osoby której to przeszkadza.Miałem fajnego Philipsa , ładnie grał w SD , co z tego jak dali na siłę dynamiczny kontrast bez mozliwosci wyłączenia i szlag mnie trafiał jak patrzyłem na to bujanie obrazem.Musiałem go opchnąć i teraz mam Słonego;) a tu mogę sobie włączać i wyłączać co mi się podoba.Mam nauczkę na przyszłość żeby dobrze przeczytać instrukcję.
 

alyjen

New member
Układu 100Hz - działa zawsze
Wyostrzanie krawędzi - można regulować ale działa nawet przy źródłach HD
DNR - można regulować nie da się całkowicie wyłączyć (na szczęście dotyczy tylko wbudowanego tunera)
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TX37LZD85/
tutaj masz pełną reckę, ogólne wrażenia recenzenta są raczej pozytywne bo te układy działają tak jak trzeba nie mniej jednak czasami boli brak możliwości ich wyłączenia
 
Do góry