37-42 cale za 3500 zł

tripolis

New member
Witam,
Ponieważ to mój pierwszy post na forum, zacznę od przywitania wszystkich. Dalej również tradycyjnie: w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami :D chciałem kupić jakiś nowy telewizor. Będzie stał w dość nasłonecznionym pokoju (choć telewizję oglądam głównie wieczorem, a na oknach są rolety), w odległości 3,5- 4 metrów od widzów. Sygnał w tej chwili to SD (kablówka Toya). Planuję za jakiś czas wykupić opcję cyfrowego sygnału od mojego dotychczasowego dostawcy, bądź nabyć którąś z platform cyfrowych. Tak, czy siak, sygnał SD będzie dominował (jeżeli chodzi o sygnał telewizyjny). Ponadto sygnał z DVD oraz z komputera (planuję niedługo podłączyć na stałe jakiś barebone)- divx, od czasu do czasu jakieś HD, ale również wyświetlanie zdjęć, sprawdzenie od czasu do czasu poczty internetowej.
Po pobieżnej lekturze forum wstępnie wybrałem 3 telewizory, które mieszczą się w kwocie 3,5 tysiąca (gdyby kupowac w sklepie internetowym):

Toshiba 42X3000- największa przekątna, podobno dobrze odbiera sygnał SD, niestety tylko dwa złącza HDMI, podobno słabe kąty;
Samsung LE40M87BD- mniejszy ekran, ale ma 3 złącza HDMI i PIP, nie wiem, jak z odbiorem SD;
Sharp LC37B20E- "tylko" 37 cali, ale 3 złącza HDMI, podobno również dobrze odbiera SD, może warto zrezygnowac z większego ekranu dla jakości Sharpa?

Ostatnio w Saturnie widziałem Toshibę i Samsunga. Toshiba podłączona do SD oraz HD, Samsung tylko do HD. Toshiba faktycznie nieźle radziła sobie z sygnałem SD, choc bez rewelacji, natomiast na HD Samsung miał jakoś bardziej nasycone kolory i większy kontrast (choc to wszystko pewnie kwestia ustawień). Kąty Toshiby nie wypadały aż tak źle. Sharpa nie widziałem w działaniu.

Możecie pomóc? Możesz jest jeszcze jakiś inny LCD w tej cenie wart uwagi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym do tych warunków Toshibę 42X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+toshiba
.
 

tripolis

New member
Ta Toshiba również jest moim faworytem, ale martwi mnie mała liczba złącz HDMI. Na początku to nie będzie problemem, ale jeżeli docelowy setup będzie wyglądał tak: dekoder którejś platformy cyfrowej po HDMI, odtwarzacz DVD (lub w przyszłości BD) po HDMI, to pecet pozostaje podłączyć tylko do wejścia PC, a to pozwala uzyskać rozdzielczość tylko 1360×768 (wg informacji zawartych na witrynie toshibaregza.pl). Dobrze rozumuję? Czy jest może jakiś sposób, żeby w opisanej sytuacji uzyskać obraz z peceta w rozdzielczości FULLHD?
 
Do góry