37-40" Sony czy Toshiba ?

stalmi

New member
Odwieczny problem co wybrać.
1. 37 lub 40 cali.
2. Full HD.

Będzie używany do TV z kablówki + DVD (rzadko).

Na oku mam Sony 40W4000 i Toshibę 37Z3030D. No i co tu wybrać? A może cosik innego tak do 5000PLN?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Jest cały wątek poświęcony w4000 tam znajdziesz odpowiedzi. Toshiba to żadna nowość a jak wiadomo lcd cały czas się rozwija. Idź do sklepu i sam się przekonaj to przecież nic nie kosztuje;)

Samsunga nie widziałem nie mogę się wypowiadać
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie podawajcie argumentów typu, że coś jest nowsze to na pewno lepsze, bo jest mnóstwo przykładów na to, że to nie prawda.
 

ortax360

New member
Witam

Jezeli pytasz o rade co wybrac podaja 2 modele oczekujesz odpowiedzi . Tak sie składa ,ze kolega Liptonosz miał Toshibę 42z3030 i widział jak gra Sony w4000 .

A kolega Liptonosz jest miosnikiem tylko ,ze Pioneera i widac lubi to co dobre . Dlatego poleca tez Sony W4000 bardziej niz Toshibe Z3030

Z tych 2 modeli popieram Sony 40W4000.

PS : W Angielskim miesięczniku na Maj jest najnowszy test lcd do 40 cali .
Wygrał SONY KDL-40W4000 .

Lista lcd bioracych udział w review :

Panasonic TH-37PX80B
Panasonic TX-37LZD85
Samsung LE40A558
Samsung LE40A656
Sony KDL-40W4000
Sony KDL-40X3500
Toshiba 37CV505D
Toshiba 40ZF355D

To tak dla wiadomosci dla kogos kto lubi testy w prasie .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Carbon_ - chyba zaczynasz zbaczać z tematu! Kolega pyta o opinię który lepszy, myślę że każdy powinien wyrazić swoją a zarazem nie powinien kwestionować innych opinii gdyż pojecie dobrego tv jest bardzo względne. Tak się składa że nie jestem miłośnikiem sony ale na tyle lcd co już przerobiłem sony robi na mnie najwieksze wrażenie i w starciu z 37z3030 myślę że wygra szybko.
 

stalmi

New member
A jakie wady ma ten Soniak, tylko według was, bo opinię z testów hdtvtest.co.uk znam. Chodzi mi o takie wady, które Wam się rzuciły w oczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741 - czytaj testy
Sony
p1040738rp0.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
Panasonic

Natomiast to ujęcie , to ujęcie z serii sensacyjnych. Otóż oddzielenie każdego źdźbła trawy i wierność odtworzenia różnic palety odcieni barw obraca się w uśmiech na twarzy . Zaś czarny na tym tle pokazał się rewelacyjnie również z odcieniami.
p1030711tq6.jpg


Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

KOJOT80

New member
Równiez chciałbym się dowiedzieć jakie wady mam ten soniak? W specyfikacji technicznej Sony w ogóle niepodaję ze ten model ma 100Hz! Tymbardziej jestem ciekawy jak się prezentuje na piłce nożnej. Poza tym Kikiemu wyszło że ma pokaźny overscreen.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja myslę że brak układu 100hz nie można traktować jako wadę, ten tv ma kąty ale za to nie tak kosmiczne jak toshiba, kąty w lcd to raczej standard z wyjątkiem panasa niektórych modeli więc tego też nie traktowałbym jako wadę. Zalety to bardzo dobry obraz, design mnie się podoba, chociażby to że tv zapamiętuje ustawienia dla każdego wejscia czego toshiba nie potrafi. Toshiba za to ma 100hz którego możesz być zwolennikiem bądź nie. Warto odpowiedzieć sobie pytanie na co zwracasz uwagę co ci jest potrzebne bo te dwa modele są troszke inne od siebie: toshiba ma okropne kąty jest 3" mniejsza i np nie zapamiętuje ustawień wejść, za to sony nie ma 100hz moim zdaniem ma lepszy obraz i jest większy o te 3"-to moga być dla Ciebie małe detale ale dla mnie przeważają znacznie na korzyść sony bo mnie nie potrzeba 100hz a kątów w tv bym już nie zaakceptował.

pzdro
 

alyjen

New member
Sony ma niezaprzeczalną zaletę którą jest odwzorowanie koloru czarnego 0.05 cd/m2 zarezerwowane do niedawno dla plazm, rewelacyjne odwzorowanie kolorów co w efekcie daje piękny obraz.
W kwestii smużenia i odwzorowania ruchu, jak szybka ta matryca by nie była i tak nie pobije telewizorów wyposażonych w układy "100Hz", które w Toshibie czy linkowanym przez kikiego Panasonicu są na prawdę niezłe (nie jak np w Samsungach gdzie wyższe niż low ustawienie tego trybu generuje potężne artefakty)
Ma też wady jak np. http://pl.youtube.com/watch?v=ZZ5O8TR1oxU
Wszystko zależy czego kupujący chce.
Ja nie zamierzam oglądać statycznych obrazków ani robić stop klatki co 30sek żeby się po napawać jakością, lubię za to sport i gry i będę szukał czegoś co w tym sporcie sprawdzi się lepiej od Sony W, a na Sony X mnie po prostu nie stać bo jest prawie 50% droższy od konkurencji

BTW kiki jak tu zaglądniesz, to rewelacyjne ujęcie Panasa z trawą, ten telewizor nawet jak wyostrzanie ustawisz najniżej jak się da i tak ma załączony system poprawy krawędzi, nie sprawiało to problemu w trakcie gier czy źródeł HD?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
zgadzam się z przedmówcą, zależy co kto potrzebuje. BTW toshiba i sony mają chyba najlepsze układy 100hz choć wydaję mi się ze jednak toshiba radzi sobie w tej kwestii lepiej od sony. Efekt cloudingu występował w serii w3000 i x3000/x3500 ciekawe czy w 4000 jest to samo? Dziś kolega zaprosił mnie na prezentacje 46w4000 na dniach więc na dniach będę mógł go solidnie porównać choćby do toshiby 42z czy kuro 42".

pzdro
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Sony jeśli chodzi o model X ma dobre 100Hz, ale w innych modelach już nie jest tak ciekawie. Np. w segmencie 32" lider zeszłorocznych serii od Sony, D3000 ma beznadziejny układ 100Hz i daleko mu do jego konkurentów: Panasonika LX700, JVC 32P80 czy Sharpa RD2E.
Uogólniając powiedziałbym, że Toshiba i Panasonic mają najlepsze układy 100Hz.

Liptonosz, pytanko do Ciebie. Jak model W4000 w związku z brakiem 100Hz sprawuje się jeśli chodzi o juddering? Głównie chodzi mi o bardzo wolne przesuwanie obrazu/kamery.
 
Ostatnia edycja:

KOJOT80

New member
Ok. Panas LZd ma świetne 100Hz ale czy można wyłączyć ten układ? czy można wyłączyć jakieś inne ulepszacze obrazu, które w pewnych okolicznościach mogą przeszkadzac????????????????????????
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Osobiście uważam, że jak coś działa dobrze to nie ma potrzeby wyłączania tego.
Oczywiście, że w jakichś tam okolicznościach wszystko może przeszkadzać i fajnie byłoby gdyby można było wyłączyć taką funkcję. Jednak to osobny temat.

Poza tym
Liptonosz napisał:
zależy co kto potrzebuje
 
Do góry