32LZD85 ustawienia

vikhund

New member
Czy ktoś wyczaił optymalne ustawienia dla filmów, zwłaszcza Blu-ray? Próbowałem ustawień od "znawców" i nie pasują mi. Staram się ogladać przez chwilę, a potem zmianiam na własne (bardzo różne). Może czegoś nie wiem? Wydaje mi się, że mam świetny obraz a powinien wyglądać inaczej? Oglądam w ciemnym pokoju, słabe światło za telewizorem.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ale o jakie ustawienia Ci chodzi? Najlesze są ustawienia optymalne, wybrane przez producenta. A jak Ci to nie pasuje to skolibruj TV ;)
 

vikhund

New member
Forest89 napisał:
Ale o jakie ustawienia Ci chodzi? Najlesze są ustawienia optymalne, wybrane przez producenta. A jak Ci to nie pasuje to skolibruj TV ;)

W panasach nie ma za bardzo co ustawiać (chyba, że w service menu, które jest trochę magiczne jak dla mnie). Po prostu znalazłem np. ustawienia kontrastu, jasności itd. niby optymalne przy których obraz jest płaski i blady. Nie wiem co ci "eksperci" ogladali i w jakich warunkach. Myslę, że każdy sobie ustawia jak mu się podoba. Chciałem tylko porównać z ustawieniami kogoś "normalnego" :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Do filmów w dzień tryb Normalny a w ciemności tryb Kinowy. Do tv dość uniwersalny jest tryb Eco.
Kolory normalne lub ciepłe. Cała reszta fabrycznie.
Koniec i kropka.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja mam tryb ECO + troche podciągnięty kontrast. W dzień jest obraz rozjaśniony w nocy się ściemnia i nie daje po oczach. Według mnie ten tryb jest najlepszy. Trybu kinowego w nocy nie używam bo dzięki niemu rozjaśnia się matryca i pogarsza się jakość czerni. Przynajmniej u mnie tak jest - 37LZD800.
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Forest89 napisał:
Trybu kinowego w nocy nie używam bo dzięki niemu rozjaśnia się matryca i pogarsza się jakość czerni. Przynajmniej u mnie tak jest - 37LZD800.
hmm w trybie kinowym obraz jest ciemniejszy, wiec czerń powinna być lepsza. Dlatego lepiej tego uzywać w nocy... chyba ze w kazdym modelu panasonica jest inaczej...
 

vikhund

New member
skylla1 napisał:
Do filmów w dzień tryb Normalny a w ciemności tryb Kinowy. Do tv dość uniwersalny jest tryb Eco.
Kolory normalne lub ciepłe. Cała reszta fabrycznie.
Koniec i kropka.

To prawie tak jak ja. Oglądam w sume tylko w nocy więc kinowy z nieco zmniejszonym kolorem, ostrość do zera i jasność (czyli faktycznie poziom czerni) tak na jedną piątą. Kolory ciepłe. Wyczytałem na jednej brytyjskiej stronce, gdzie wszystko mierzą fizycznie, że w panasach ciepły jest najbliższy przestrzeni kolorów przyjętej w Hollywood ;) Tak przywykłem i często zachwycam się jakimś kolorem, choć nie wiem jak on wyglądał na planie.
Co do czerni, jak jest w filmie, to jest też w telewizorze, chociaż czasem sobie myślę "na plazmie to by dopiero była czerń"...
 
Do góry