32D seria 5 czy 6

mrk.spm

New member
Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem TV
Z uwagi na niewielki rozmiar pomieszczenia będzie to 32 cale (2m od telewizora i to niecałe) :(
moje priorytety:
1. Divix - najlepiej z pendrive z polskimi napisami (DVD blu-ray od święta)
2. Granie - PS3, PC - w tej kolejności
3. Internet - i tu duże pytanie jak to działa? - bo domyślam się że nie jak firefox na dużym ekranie, choć ponoć D6500 ma "pełną" przeglądarkę
4. TV na antenie (takiej zwykłej) - choć w sumie nie wydaje mi się, że to się stanie
5. 3D raczej ciekawostka, choć nie wykluczam że możne się spodobać (oczywiście w przypadku serii 6)
Po przeczytaniu wielu wypowiedzi na forach, opinii na różnych portalach etc padło na UE32D5500 - ceneo 1666 PLN
Ku niemiłemu zaskoczeniu gdy zobaczyłem ten telewizor na żywo w sklepie stwierdziłem, że obraz opisywany wszędzie jako super, piękny itp. wygląda tak se....
(może to kwestia ustawień lub tego co w telewizorze było wyświetlane lub na telewizorach obok)
Co bardziej mnie zaniepokoiło to stwierdzenie pana sprzedawcy że D5500 to nie jest telewizor 100Hz a Clear Motion Rate 100 Hz i że to chwyt marketingowy i nic innego jak 50Hz, a co za tym idzie będzie smużenie czasem przy oglądaniu, a przy graniu to już na pewno (!!!!!)

Tak więc pomyślałem czy może nie warto by pomyśleć o serii 6
Na stronie SAMSUNGa porównałem sobie 3 telewizorki jak poniżej
UE32D6000 - 2094,00 PLN
UE32D6100 - 2019,97 PLN
UE32D6500 - 2227,99 PLN
I tu kolejne zdziwienie jak wiele elementów może brakować w porównawczych tabelkach na stronie producenta np:
dla d6500 Personal Video Recorder Ready - brak danych - reszta ma (czymkolwiek to jest)
Channel List USB-Clone - ma tylko 6500 (?????)
Internet - i tu Samsung nie udziela żadnych inf (może Wy wiecie)
Wbudowany tuner DTV - tylko 6500
....i tak dalej i tak dalej i tak dalej i więcej czasu spędzam na stronie samsunga tym wiem mniej.

Kolega z pracy jest szczęśliwym posiadaczem UE40D6500 i mówi, że boski, poza tym ma wbudowane WiFi co pozwoli mi oszczędzić 200-300 złotych na adapter USB i ocalić cenny port (są 3 więc może wcale nie taki cenny, przecież ile rzeczy mogę tam wpinać???)
Podsumowując:
1. czy warto dopłacić te 500 PLN i mieć D6xxx ???
2. Jeżeli tak to jakie są różnice pomiędzy trzema wymienionymi modelami
3. Umieram z ciekawości Waszych opinii na temat - Clear Motion Rate 100 Hz
Zdaje sobie sprawę, że są wątki o D6500 jednak są one dość opasłe i często oddalają się od tego właściwego

Z góry dziękuję za odpowiedź
 

tdx

New member
Bez reklam
Z tych modeli które Cię interesują najlepszy jest D6500 w stosunku do 6100 ma
+ pełen internet
+ konwersje 2D->3D
+ wifi
+ DVB-S

Telewizory serii 32D6xxx mają matryce 100Hz (motion plus) CMR na poziomie 200Hz w porównaniu z D5xxx 50Hz (CMR 100Hz) i choć dlatego warto zainwestować w D6xxx
 

mrk.spm

New member
Rozumiem, że cała seria 32D6xxx (a przynajmniej wymienione przeze mnie modele) mają te same matryce i różnią się tylko hardware-owymi dodatkami typu tuner satelitarny, wbudowane wifi, konwersja na 3D i trochę softem w postaci pełen internet?
 

deywies

New member
Bez reklam
no chyba nie do konca, bo duzo wieksza szanse na dobra matryce (spva samsunga) ma sie w droższych modelach.
 
Do góry