32 cale do ok. 800 zł - co kupić?

heaven92

New member
Witam,
potrzebuję coś na dzień ojca do małego pokoju akurat na mundial, max 32 cale - myślę, że chyba lepiej postawić na FullHD? Zastanawiam się nad tymi dwoma:
LG 32LJ500V FHD ~799zł
Samsung UE32M5002AKXXH FullHD ~860zł

który wybrać? A może coś innego? Może gdzieś je jeszcze dostane taniej niż podałem? :>
Z góry dziękuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybrałbym Samsunga.
Jaka odległość od ekranu ?
Z czego sygnał ?
Jaki ma teraz telewizor ?
Czy ma dobry wzrok ?
 

heaven92

New member
Odległość do ekranu to ok. 2 - max. 2,5 m.
Sygnał kablowy - Multimedia, prawdopodobnie cyfrówka za kilka dni, aktualnie jeszcze analogowy - głównie oglądanie programów TV.
Teraz jest bardzo stary LCD, jeden z pierwszych chyba 'cienkich' tv na rynku, ma już kilkanaście lat - znalazłem go tutaj:
41XSWFYBDAL.jpg

ma jak widzę ~15-16cali także jest to z lekka dramat, miejsce na TV - między szafkami i półką na górze (w zabudowie meblowej jest miejsce ~50cm wys. 90 cm szerokość).
Tak, ma dość dobry wzrok, TV ogląda bez okularów.
 

heaven92

New member
Rozmiar wiekszych przekracza dostepne na tv miejsce. Poza tym nie wiem kto robi te spisy optymalnych odleglosci, ale do pokoju o takiejwielkosci, wiekszy tv nawet bez ograniczenia miejscem ktore posiadam - wygladalby kiczowato po prostu.

Czyli w tej cenie brać samsunga czy lg? Wyczytałem ze samsung ma kiepski płytki dźwiek gorszy od 50letnich tv..., jednak wizualnie lepiej mi odpowiada niz lg. Sam mam samsunga mu7002, moze dlatego..? Choc zawsze wydawalo mi sie ze sony czy lg, panasonic to lepsze formy od samsunga czy philipsa..
 
Ostatnia edycja:

dzierbiaty

New member
Kolego uważaj z tym LG bo on nie ma żadnego wyjscia audio poza hdmi. Nawet słuchawek nie podłączysz, chyba że dokupisz ekstraktor audio z hdmi.
Sam się naciąłem bo nie sprawdziłem. A tak poza tym to tv fajnie odbiera.
 

heaven92

New member
Sry za błędy w tamtym poście, pisany szybko z telefonu w drodze. Akurat to mi nie przeszkadza, HDMI aktualnie obsługuje tak naprawde wszystko.

Czekam na opinke jakąś kogoś jeszcze może: LG vs Samsung, co wybrać? A może coś innego jeszcze w tym przedziale?

32" to max wg mnie.
 

heaven92

New member
Niestety nie moge edytować, jeszcze jedno pytanie - co sądzicie/możecie mi powiedzieć o TV Manta? Nie znam marki, podobno jest polska?
 
Do góry