3000 na spełnienie marzeń....

brodziu

New member
Witajcie,

szukam telewizora dla rodzicow. To ich zakup zycia (dla nich to ogromna suma), wiec nie stac ich na bledy.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
Pokoj duzy, jasny, ok 5x6
jaki sygnał ? Planowany zakup ktorejs z platform cyfrowych
jaka odległość od ekranu ? 4-5m
jakie urządzenia do podłączenia? Glownie TV z platformy, na dzis dvd bez hdmi :), moze kiedys kupia odwtarzacz blue ray
jaka klasa cenowa? do ok. 3000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w nocy i w dzien, po rowno
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokoj poludniowo, zachodni , ale sa rolety
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
Jaki masz ulubiony program? Animal Planet, Discovery, Tvn24
jaki masz telewizor? CRt Sony 26 cali
Ma stać czy wisieć? stac
Dodatkowe informacje: rodzice wola naturalne kolory niz te podbite, nienaturalne.

Rodzice chcieli juz kupic tv na poczatku roku, ale za moja rada poczekali troszke i obecnie moge kupic silniejszy sprzet.
Rozwazamy 37-42 cale. Decyzja czy LCd czy plazma jeszcze nie zapadla - czytamy, ogladamy i mozna zwariowac ;)

Wizualnie wola matowe tv, bez czerni fortepianowej, ale przezyja i to, jesli bedzie trzeba. W kazdym sklepie mowia nam cos innego, w wielu sklepach podaje rozne opisy tych samych modeli. Nawet na stronie producenta znalazlem pare bledow - i jak tu szukac?

Przechodzac do konkretow:
w oko wpadly rodzicom dwa modele:
Sony KDL-40D3500 za 2800
oraz
Panasonic TX-37LX85 za okolo 2900

Sony + dosc naturalne kolory, 40 cali, matowy i chyba dobrej cenie jak na ten model, Full HD
panasonic: 100Hz, 2 tunery, nowszy, bardziej zaawansowany
Pomozcie prosze w podjeciu decyzji.
Ja intuicyjnie sklanialbym sie do HD ready, bo obawiam sie ze przy jakosci cyfry, nki i polsatu na dzis full hd moze byc wada, czy mam racje?
Sony ma matryce 8ms -czy bedzie smuzyl?
Czy TV z jednym tunerem moze miec PiP?

Wskazcie prosze alternatywy dla rodzicow, jesli wam cos wpada do glowy. bedziemy kupowac tv na dniach w Poznaniu. Moze jakas mimo wszystko plazma Panasonica?
mam tez pytanie odnosnie skalowania obrazu 4:3. Zalezy, mi by skaczac po programach tv sam automatycznie przeskalowywal obraz, np do 14:9 rozciagajac wszystko proporcjonalnie, a nie jak np samsung, same boki. Orientujecie sie jak to wypada w Sony i Panasonicu?

bede wdziecny za kazde slowo porady. Budzet jest ograniczony, wiec prosze nie kusic dolozeniem 500 zlotych na cos lepszego :) jesli to bedzie 100 i naprawde warto to ok.

grunt to zeby tv byl sprawny, nie wyrzucal artefaktow i pikselozy. Rodzice maniaki tv nie sa, ale chcialbym by mogli z satysfakcja zasiasc przed tv nie zalowac pieniazkow.

Pozdrawiam i czekam na wiesci od Was. Wiem ze takich tematow jest multum, ale przebic sie przez wszystko nie sposob, a nie znam chyba drugiego tak sprzecznego w opiniach rynku jak TV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ta odległość zrekompebsuje wszystkie błędy - pozostałbym więc przy 40 D 3500 , a nawet możesz sięgać po Toshibe 42" c 3500 lub Panasonica 42 PV 80. Wydaje mi się że sklalowanie będzie dużo lepsze w tych telewizorach.
 
Do góry