3 modele 50" do wyboru ( 3k~4k zł)

rcube

New member
Witam

Mam na oku :
PANASONIC TX-P50S20E
SAMSUNG PS-50C6500 (najdroższy z tej trójki)
Samsung PS-50C550 / SAMSUNG PS-50C530

Pomóżcie wybrać :)


odległość od ekranu = ~3 m
jak słońce świeci w pokoju = do 13:00
jak duży jest pokój = 20 m^2
jaki masz obecnie telewizor = nie mam
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, mecze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem
preferowana wielkość telewizora = 50
preferowana marka = Samsung, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach = cena
jakie urządzenia będą podłączone = PC (laptop po hdmi), ps3, cyfrowa kablówka (nie hd)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 30% telewizja , 70% pozostałe.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost a jeśli z kąta to małego
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = a lepiej odczyta niż laptop na na t4200 i gf9600gs ?
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI , kablówkę, ps3 oraz amplituner
ile programów HD = na razie brak
ile godzin dziennie ma grać telewizor = max 5 godzin?
ile osób zasiada przed telewizorem = jedna
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = do 4000 zł


Pozdrawiam :)
 

rcube

New member
Zapomniałem dodać
"czego nie lubisz w telewizorach = cena" oraz trudny wybór :-(

Mocno kusi mnie SAMSUNG PS-50C6500. No i jeszcze Panasonic 50s20.
Samsung PS-50C550 / SAMSUNG PS-50C530 już skreśliłem.

Efekt JUDDER jest bardziej zauważalny w 50C6500 czy 50s20 ?
 

Cinek23

Member
Ja mam Samsunga 50C6500, jak na razie efektu juddera nie zauważyłem, a wygląd i pozostałe funkcje super, odbicia, również bardzo małe, choć u mnie salon nie jest zbytnio nasłoneczniony, a przy wyłączonym telewizorze można się w nim przeglądać. Telewizor na oryginalnym wieszaku samsunga prezentuje się świetnie, wygląda jak "obraz". Panasonica też rozważałem, jednak dodatkowe zalety Samsunga to więcej "bajerów" i cieniutki panel który na ścianie extra wygląda. Jakość obrazu jest porównywalna i wygląd Panasonica też fajny, tylko, że jest dużo grubszy. Ja jestem zadowolony w 100% jak dotychczas.
 

filcek

Member
kolega posiada 50C6500 , zródło mój xbox 360 pliki wmv HD oraz zwykłe wmv . TV porównywałem jak były postawione obok siebie .Panas 50s20 lepsza czerń , lepsze odwzorowanie barw , lepszy obraz w SD . Samsung ogolnie lepszy wyglad samego tv no i możliwość odczytu usb , ale obraz lepszy choć moze nie jakaś drastyczna różnica na Panasonicu ale kolega przyznał mi racje
 

rcube

New member
No i dokonałem zakupu :)

Obejrzałem w sklepie i wybrałem ....... SAMSUNGA :-D Dlaczego ? Telewizor będzie wisiał , Samsung ma cieńszą obudowę oraz chyba lepiej pod tym względem rozwiązane wejścia/wyjścia z tyłu obudowy. No i jest sporo ładniejszy. Kurcze pewnie Panas lepszy.... ale bardzo mi się spodobał ten Szajsung (obudowa śliczna) :) TV już do mnie jedzie ;-)
 

rcube

New member
Oczywiście coś skrobnę :)

Śrubki? Jakie śrubki kupić ? :blagam: Zapomniałem że będę go wieszał, stolik tv kupiłem z opcją tylko i wyłącznie powieszenia :eek:k:

No i czeka mnie jeszcze założenie topicu dotyczącego wyboru amplitunera, głośników (na razie 2.0) i do tego szukanie promocji na ps3 (z ciekawym zestawem gier). Ech.. :-(
 
Ostatnia edycja:

belt

New member
Śrubki powinny być w zestawie z wieszakiem.
Co do telewizora...
Mam go od prawie 2-ch tygodni i w sumie jestem zadowolony z zakupu.
Obraz jest bardzo ładny, szczególnie ze źródeł HD. Ustawiłem go wg ustawień dostępnych w necie. Mam bardzo nasłoneczniony pokój, jednakże nie ma tragedii z odbiciami a jeśli już na prawdę słońce świeci w ekran to przełączam do w tryb dynamiczny i problem znika (świeci wtedy tak mocno, że odbić nie widać)
Buczenie występuje, jednak przypominam o nim sobie w nocy, wtedy gdy rodzinka już się położy spać i muszę maksymalnie ściszyć dźwięk. Bzyczenie w dużym stopniu uzależnione jest też od intensywności wyświetlanego materiału. Im jaśniej - tym głośniej.
Zmiany nasycenia zauważyłem - ale tylko kilkukrotnie (a oglądam bardzo dużo), więc nie są wcale takie uciążliwe.
DivX z USB - świetna sprawa. Odtwarza bez problemu nawet materiał HD (raz mi się zawiesił przy MKV na początku filmu - ale więcej się to już nie zdarzyło. Odtwarzam filmy z PenDrive'a i jedynym problemem jest wielkość plików. Gdy przekraczają 4GB - trzeba je podzielić.
Ogólnie jest super - nie spodziewałem się, że za takie pieniądze możne będzie kupić telewizor tej jakości. Za swojego starego CRT'eka dałem 6tys. do tego sprowadzając go z Niemiec.
Jak kupię nową kartę CF (przy przerzucaniu fotek mi się popsuła:() to postaram się wrzucić kilka zdjęć.
 

belt

New member
Hmmm, to ciekawe.
Ja kupiłem wieszak w Tesco za 190 zł, nie jakiś wypasiony i w zestawie były 3 kpl. śrub. 2 grube o różnych długościach do dużych telewizorów i 1 kpl. o mniejszej średnicy. Myślałem, że to standard.
Poza tym jeszcze w kpl. były podkładki dystansujące pozwalające na odsunięcie telewizora od ściany, ale może przy stoliku to nie jest potrzebne..
 
Ostatnia edycja:

rcube

New member
Jeszcze nie mam kablówki (na dniach cyfrowa vectra) a mam już 50C6500 :krol:

Wady:
- Bzyczy i buczy jak zwał tak zwał. Jak już to usłyszysz (w pierwszym dniu użytkowania tego nie słyszałem bo zapomniałem o tej wadzie) to ciągle słyszysz bbzzzzzzz. Jest różna intensywność tego bzyczenia w zależności co plazma wyświetla, nieraz jest to przyjemne dla ucha cichuteńkie buuu (np. podczas pozbywania się powidoków) a nieraz denerwujące BZZZ (najbardziej denerwuje podczas łażenia po Menu - wtedy wydaje się najbardziej intensywne) ! Te buczenie idzie centralnie ze środka ekranu prosto na głowę widza, z tylu jest cichutko ! :confused: Czy taki dźwięk przeszkadza ? Nieco irytuje. Jednak tylko wtedy gdy volume jest ustawione na niską wartość lub podczas łażenia po menu. Gdybym miał "cichy" pokój to bym go chyba zwrócił. Ponieważ mam jednak pokój z aneksem kuchennym to wszystko przebija moja lodówka Whirlpool która albo bzyczy albo pierdzi i zagłusza buczenie mojego TV. Ja już tak zostałem wyczulony na bzyczenie tej plazmy że zauważyłem że energooszczędne żarówki również bzyczą !! :cry:
- Judder : Tak ma miejsce ale nie zawsze i zależy od źródła. Nie sprawdzałem podczas napisów końcowych bo ich nie oglądam.
Ale tak Avatar 1080p (różne wersje z "kiosków") od 8 GB do 40 GB - płynnie (widok z lotu ptaka nad lasem - początek filmu) i to z dysku WD My BOOK podłączonego do TV. Podobnie z 2012. Największy judder zauważyłem w Cop Out (Cop.Out.2010.PL.1080p.BluRay.X264-PTRG) 43 minuta i wtedy też to zauważyłem..... na laptopie (choć wcześniej tego nie widziałem) oraz podłączyłem monitor crt sony 17".... i też jest :shock: Jednak z WD My BOOK podłączonego do plazmy jest mniejszy judder niż z laptopa po hdmi. Chyba że zmienię z 60Hz na 50Hz i użyje Reclocka i wtedy obraz jest płynny :)



Zalety:
- Wygląd - idealny do wieszania
- Można oglądać w dzień, nie widzę odbić !
- Odtwarzacz czyta chyba wszystko (mkv, avi, mp4, wmv...) razem z 1080p ! I jestem w wielkim szoku. Czeka mnie jednak chyba update - nie czyta polskich literek :-( Brak też opcji przewijania w filmach wmv.
- Obraz : teraz jadę z ustawieniami wszystko lub ciut poniżej połowy (docieram) ale już teraz czarne jest carne, białe jest białe, 1080p ostry jak brzytwa, 720p również. Jestem bardzo zadowolony ale nie mam z czym porównać (z laptopem gdzie jest marna matryca ? )
- Nie mam jeszcze kablówki ale mam kilka marnych jakościowo divx'ow i trzeba przyznać że ładnie "obrabia" tego typu materiał, spokojnie można oglądać.
- Głośniki. Nie mam pojęcia gdzie one są ale jestem pełen podziwu, spodziewałem się jakości podobnej do głośniczków w moim laptopie (y530 - w tej klasie nawet niezłe) .


Na razie to tyle :)
 

belt

New member
To już gdzieś było.
W opcjach tekstu w Media playerze ustaw język na środkowoeuropejski i napisy polskie się pojawią.
Ja mam problem z napisami w MKV - po prostu ich nie wiświetla. Jak są np polskie i angielskie, przerabiam plik wycinając napisy angielskie, ale to nie pomaga - po prostu ich nie podczytuje.
 
Do góry