3 miesiace mecze sie z TV HELP

anield

New member
Mam taki problem bo miałem juz kupywać plazme
PANASONIC TH-37PV80 ale ostatnio byłem jeszcze sie pytać w sklepie RTV u mnie w miescie o plazmy i LCD i sprzedawca w sklepie mówił ze na moich blokach jest niby dobry sygnał z anteny zbiorczej bo niby duzo zakładali LCD i jest dobry. Wiec LCD tez ma niby dobrze chodzić
(chodzi o jakośc obrazu)
a LCD jaki mi pasują to takie:
Sharp LC-37X20E
SAMSUNG LE37A656
wydaje mi sie ze to dobre LCD ale nie wiem:confused: jak macie jakies dobre lepsze to tak do 3tyś.

Mam pokój 5 na 3 metry cały dzien jest słońce mam rolety TV oglądam tak od godziny 16 do nocy a przez weekend prawie cały dzień nie mam jeszcze dekoderu ale mam zamiar kupić w przyszłosci N albo polsat!
A w listopadzie mam kupić PS3 a boje sie tych zielonych duchów co wszyscy tak o tym piszą ze na tym modelu PANASONIC TH-37PV80 on wystepuje podczas grania
co mi doradzicie bo ja juz jestem zagubiony w tej sprawie:hmm: :confused: :confused:
i jeszcze jedno bo jeszcze moze zrobie tak ze dołoże
do Panasonic TH-42PY80 ale czy tam występują zielone duchy podczas grania na ps3?
Prosze o pomoc z góry dziękuje
Pozdrawiam!
 

XoR

New member
Jak widać u mnie w podpisie mam doczynienia z panasem 37pb80 i sharpem 37x20e. Osobiście wolę obraz na panasie i pomimo, że w grach rzeczywiście widać że zostają zielone smugi to uważam że to dużo lepszy TV do gier a już szczególnie jeśli chodzi o ciemniejsze gry. Ogólnie na plaźmie obraz jest płynniejszy i bardziej naturalne ma kolory i czerń :eek:k: Jeśli chodzi o tego Sharpa to obraz też jest płynny a input lag niewyczuwalny. Porównując jak się gra w FPP na kompie na moim Dellu z 30ms input lagiem ten Sharp ma go dużo mniejszego i płynniejszy obraz, więc jest całkiem nieźle :eek:k:

Na plaźmie trzeba uważać na HUDy bo jeśli są cały czas na ekranie to od czasu do czasu włączyć jakiś szum czy coś bo się mogą wypalić :( Brat z Sharpem tego problemu nie ma i jak idzie np. jeść to zostawia włączony TV a jak przyjdzie to gra dalej i nic się mu nie wypali z tego powodu :rolleyes:

No i plazma ma 1024x720 a nie 1920x1080 więc np. do podłączenia PC się średnio nadaje (zresztą nawet FullHD się średnio by nawała bo by się okienka i pasek startu wypalił :eek:) a Sharp idealnie :eek:k: Gierki w 1080p wyglądają dużo ostrzej na Sharpie niż tym Panasie. Mi jednak mniejsza ostrość mniej przeszkadza niż ogólna nienaturalność obrazu LCD... Na moim Dellu mam FullHD i z pół metra jest obraz dość duży, no ale ze względu na kolory właśnie kupiłem plazmę i jest teraz git :eek:k:
 

Foxxx24

New member
anield

Napewno jeśli wybierzesz czy to 37PV80 czy 42PV będziesz zadowolony bo naprawde te modele mają bardzo ładny obraz zarówno SD jak i HD i bęzie on duuuuużo lepszy od tych LCD,które wymieniłeś:)

Co do zielonych duchów nie wszyscy są na nie uwrażliwieni.

Podsumowując jeśli lubisz naturalne kolory i chcesz kupic świetny tv to myślę,że ten model Panasa będzie bardzo dobrym wyborem:)

Pozdrawiam
 

anield

New member
dziekuje wam za odp!
a z tym wypalaniem pixeli w plazmach to juz chyba dzisiejsza technika sobie z tym radzi nie?
tak przynajmniej słyszałem ze ten panas ma jakiś system przeciw wypalaniu pixeli?!
 

XoR

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Najlepszy system na wypalanie się duszków i pikseli to odpalić kanał którego nie ma czyli biały szum :mrgreen: Profilaktycznie włączam TV szumem i go szumem wyłączam, a także co jakiś czas przełączam na szum jak gdzieś idę czy potrzebuję coś przeczytać/napisać w kompie tak jak teraz :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry