+/- 2500zł/LED/PS3,Cyfra - Prośba o pomoc w wyborze telwizora.

Zernat

New member
Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze telewizora :) Myślę że resztę uwzględnię poniżej:

1. Odległość od ekranu:
2.5 - 3 m
2. jak słońce świeci w pokoju?
Pokój wschodni, a więc raczej intensywnie.
3. Jak duży jest pokój: 15 m2
4. Preferowana technologia: LED, myślę że LCD jest zbyt kiepski a plazma odpada ze względu na jasność, dobrze myślę ?
5. jaki masz obecnie telewizor: Około 24 calowy z wypukłym ekranem i "tyłkiem" ;)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Normalne filmy, seriale, czasem film w FullHD z PS3.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Bardzo różnie. Można powiedzieć że ciągle ktoś coś ogląda :p
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Różnie
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: Ciężkie pytanie, oczywiście chciałbym aby obraz był jak najwyższej jakości i aby się go przyjemnie oglądało, (włączając filmy w FullHD) jednak moja mama twierdzi, że gdzieś u jakieś koleżanki obraz był tak ostry że po 30 minutach bolała ją głowa, a więc jakby to powiedzieć, może bez przesady ^^
10. matryca błyszcząca czy matowa: Raczej matowy ... no tak żeby było dobrze.
11. preferowana wielkość telewizora: Raczej 37 - 40. 42 to będzie już za dużo.
12. preferowana marka: Raczej nieistotne, zależy mi tylko na jakości i aby się nie psuł.
13. czego nie lubisz w telewizorach: Tutaj kolejna adnotacja od mamy :) Aby głowa przy oglądaniu nie bolała.
14. jakie urządzenia będą podłączone: 15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85 % telewizja cyfrowa, 10 % filmy FullHD z PS3, 5% filmy DvD z PS3 bądź jakiegoś odtwarzacza DVD.
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Na wprost
17. czy ważne jest wifi: Miło by było
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej będzie to tylko opcjonalna ciekawostka :p
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Mile widziane.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : Może
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Mile widziane
22. ma mieć 3D: Raczej za tą kwotę bez straty na obrazie nie ma, mam rację ?
23. ma mieć slot na karty SD: Niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S: Niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - PS3, telewizja cyfrowa
26. Jaki masz sygnał: Aktualnie analog, ale po zakupie będę kupował "cyfrówkę" od UPC.
27. ile programów HD: Prawdopodobnie około 4.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6 - 14h
28. ma stać czy wisieć: stać a później wisieć :p
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, mile widziane to wifi i przeglądarka, aby ogólnie był w porządku. No i jak na razie nie planujemy żadnych kolumn, a więc zależy mi aby głośniki w nim były w porządku.
32. Ile osób ogląda: Od 1 do 3. Bardzo rzadko więcej.
33. Jaka klasa cenowa: Około 2000 - 2700 zł. Chyba że bardzo się do czegoś opłaca dołożyć ?

Dopiszę jeszcze że miło by było jakby czytał filmy z USB w formacie mkv i FullHD.

Uff to chyba tyle. Jeszcze raz proszę was o pomoc :) Jakbym czegoś nie napisał bądź będzie trzeba coś uściślić to proszę mi od razu mówić.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam :)
 

Zernat

New member
Dzięki wielkie, już zapoznaję się z nimi. A masz może jakiś swój typ który według ciebie będzie najlepszy ? Nie biorąc pod uwagę tych 3D bo zakładam że obraz 2D będzie gorszy niż w zwykłych TV.

@Edit: Chyba zdecyduję się na Panasonica TX-L37E30 bądź L42.

Z opinii ludzi i twojej świetnej recnezji ^^ wygląda na to iż wszystkim się bardzo podoba.

Świetna też według mnie jest jego multimedialność, wifi, DLNA, i to co najważniejsze czyli filmy z USB.

Widziałem, że na pewno działają na nim 720p a jak będzie z 1080p mkv ? I czy działa tam wybór dubbingu i napisów ? Chodzi mi o to, że jak mamy jeden film mkv w który mamy zawarte np. 3 ścieżki dubbingowe i 3 rodzaje napisów, to czy telewizor sobie z tym poradzi ? Będzie można wybrać sobie dubbing ?

I czy ten telewizor: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l37e30e.bhtml#opis to ten z twojej recenzji ? Bo ma on literkę "E" jeszcze na końcu i zamiast 3 HDMI ma chyba 4.

@2Edit: Mignęło mi też gdzieś przed oczyma że ma niedługa być premiera jakiejś zupełnie nowej linii telewizorów ? Może warto poczekać ? O co dokładnie chodzi ? Czy to może tylko plotki ?

Z wifi już wiem.

Teraz pozostaje, który brać:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l37e30e.bhtml#opis
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue37d5500.bhtml#akcesoria

Jak myślicie ? Czy każdy z nich musi mieć własny adapter do wifi czy może być z firmy np. TP Link ?

Obydwa poradzą sobie z filmem mkv 1080p i różnymi ścieżkami dźwiękowymi z USB ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niedługo - to jest około dwa miesiące. Jeśli możesz poczekać- to ja bym poczekał .
 

Zernat

New member
Rozumiem, a co to za kolejna generacja ? Można gdzieś o tym poczytać ? I w czym telewizor za 2500 zł tej nowej generacji będzie lepszy od tych obecnie ?

@Edit: Chciałbym się jeszcze spytać jaka jest szansa że w którejś aktualizacji do tego Panasonica dodadzą przeglądarkę.

I ile musiałbym dołożyć aby mieć w telewizorze (prócz tego co ma np. ten Panasonic) przeglądarkę ??

Pozdrawiam.

@Edit: Z tego co wyczytałem to ta rewolucja czyli nowa generacja to mają być OLED'y ? W takim razie chyba nie opłaca się czekać bo za 2500 zł OLED'a się nie kupi a LED'y znowuż aż tak nie stanieją.
 
Ostatnia edycja:

Zernat

New member
W nowych znaczy w których ? I rozumiem że mówisz o przeglądarce ?

Jednak ważniejsza teraz dla mnie jest kwestia tej nowej generacji. Czy chodzi o OLED'y ? I jak się domyślam OLED'a 37 calowego nie kupię za 2500 zł - 3000 zł, tak ?

I o ile stanieją około zwykłe LED'y ?

Chyba jednak nie ma sensu czekać ... ?
 

Zernat

New member
W nowych znaczy w których ? I rozumiem że mówisz o przeglądarce ?

Jednak ważniejsza teraz dla mnie jest kwestia tej nowej generacji. Czy chodzi o OLED'y ? I jak się domyślam OLED'a 37 calowego nie kupię za 2500 zł - 3000 zł, tak ?

I o ile stanieją około zwykłe LED'y ?

Chyba jednak nie ma sensu czekać ... ?

I czy to te same telewizory: ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

Panasonic TX-L37E30E - Telewizor LED - CENA w RTV EURO AGD

Bo różnią się literką "E" i chyba wejściami HDMI.
 

Zernat

New member
Jeszcze tylko trochę chciałbym cię pomęczyć ^^

Znalazłem na temat tych LCD LED parę artykułów:

NOWA GENERACJA TELEWIZORÓW 3D |Telewizory LED| LG Polska
Telewizory LG nowej generacji - Onet Technowinki
LCD LED vs LCD standardowe PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Ogólnie na internecie jest bardzo o tym cicho.

No ale wywnioskowałem że na tych telewizorach kolory będą żywsze, będzie widać więcej szczegółów i obraz będzie ładniejszy. Brzmi jak standardowa gadka przy wprowadzaniu trochę nowszej technologii. Czy naprawdę będzie widać różnicę ?

A jeśli naprawdę będzie ją widać to czy kupi się taki telewizor 37 calowy za około 3000 zł ?





I ostatnia sprawa. Czy ten telewizor:

Panasonic TX-L37E30E - Telewizor LED - CENA w RTV EURO AGD

To ten sam z twojego testu ? Gdyż ma on na końciu literkę "E" i mnie to trochę niepokoi :p





I jak myślisz, zakładając że nie chciałbym kupować tych LED LCD to opłacało by mi się na nie poczekać chociaż żeby spadły ceny zwykłych LED'ów ? Jaki będzie i ile będzie trwał spadek cen ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry