19" SONY - model KDL-19L4000 - 8ms - będzie smużenie ?

ro29

New member
Witam.
Mam pytanie i prośbę - czy ktoś spotkał się z tym modelem jak w temacie KDL-19L4000 - ma go, planuje/planował kupić lub choćby oglądał w sklepie ?
Aktualnie cena poniżej 900 zł, można przedłużyć gwarancje do 5 lat.
Zalety według mnie: marka (?), gwarancja 5 lat, dźwięk 2x5 W a w innych 19" najczęściej 2 x 3 W
Wady - proporcje ekranu 16:10, brak MPEG4 (ale będzie podłączony pod kablówkę więc nie wiem czy z naziemnej kiedyś skorzystam), trochę wyższe niż u LG zużycie energii i najważniejsza - czas odświeżania 8 ms !!!

Właśnie o ten czas odświeżania się najbardziej boję - oglądam czasem sport np. siatkówka, lekkoatletyka i inne ... i nie chcę widzieć smug ... zwłaszcza wyraźnych ... zresztą dotyczy to też filmów itd.

Z opinii jakie dotychczas uzyskałem - są głównie albo teoretyczne (że Sony lepsza marka niż np. LG - ale nikt tego Sony nie widział) albo z porównywarek - są różne bardzo odmienne - jedni są zadowoleni, inny właśnie wskazują na smużenie ...

Rozważam jeszcze LG ew. inny ... założę też tam wątki (przepraszam za takie powtarzanie ale jakoś nie wiem gdzie najbardziej ten temat pasuje - według mnie zarówno do marek i do pytania ogólnego.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretne opinie na temat tej 19 Sony to z góry dziękuje za pomoc !

Pozdrawiam !
 

Ares78

New member
Patrz na czas reakcji, kontrast dynamiczny z przymrużeniem oka, parametry mogą być różnie mierzone i zazwyczaj nie odzwierciedlają rzeczywistego obrazu. Od siebie radziłbym dozbierać chociaż do 26-32 calowego telewizora, z takiego maleństwa jak 19 cali dużego pożytku mieć nie będziesz, chyba, że ma stać powiedzmy w kuchni i kątem oka oglądać coś w TV....
 

ro29

New member
Witam.

Dzięki za rady ... kontrast akurat nie jest tak ważny - jak napisałem najbardziej boję się tego smużenia, bo wiem, że może mnie denerwować ...
Co do wielkości - większy nie wchodzi w grę i akurat kasa nie jest tutaj podstawową sprawą ... a wręcz marginalną (znaczenie ma takie, że gdybym chciał wydać nie 1000 zł a 1500 zł to są przecież bardzo fajne Sony 19 w tej cenie - ale według mnie to za dużo jak na TV a zwłaszcza na taki mały) A co do wielkości - dotychczas przez 18 lat oglądam w 90 % telewizję na 14-calowym kineskopowym i naprawdę nie narzekam na jego wielkość - wydaje mi się, że 19 będzie tutaj dobrym "odpowiednikiem" jeśli chodzi o LCD (w mniejszych nie ma prawie wyboru - zresztą wiadomo, że nie ma tak prostego przełożenia i na wielkości w LCD w stosunku do CRT trochę się traci - tak słyszałem).
Kolejna sprawa miejsce - tam gdzie stoi mój CRT bez zmiany stolika wejdzie tylko 19 calowy, gdybym pokombinował to max 22 się by zmieścił - większy wymagałby totalnego przemeblowania pokoju, a to nie wchodzi w grę ... a na koniec jeszcze dodam, że nie przepadam za dużymi telewizorami - może to kwestia przyzwyczajenia ale jakoś źle sie czuję jak czasem bywam u kogoś i widzę coś w granicy 26-29 kineskopowy czy 32 LCD ... jakieś to takie wielkie jak kino ;)
 

Ares78

New member
Nie odbierz tego źle, ale zastanów się chociaż nad 26 calami, pamiętaj, że w przypadku telewizorów LCD masz inne proporcje ekranu niż to było w CRT. Pomyśl nad przemeblowaniem bo może wystarczy drobne, żeby upchnąć coś większego- pamiętaj, że przy większych przekątnych masz do dyspozycji lepsze (wyższe) modele co bezpośrednio przełoży się na obraz... Co do wielkości to tylko wydaje się duże na początku, człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego i chce więcej ;). Ale ok, jeśli ma być konkretnie 19" to polecałbym wizytę w sklepie i przypatrzeniu się, w sieciowych np. MM masz podawany dość słaby sygnał więc będziesz wiedział czego się spodziewać.
 
Do góry