12m2 Kino domowe 5.1 ( 3-4 tyś )

klano2

New member
Witam, chciałbym zakupić kino domowe do mojego pokoju.

Kino będzie służyć 50% muzyka / 50% filmy.

Chciałbym teraz wydać mniej więcej 3 tyś na amplituner + glośniki 5.0 a później dokupić za około 1 tyś zł subwoofer. Mam mały pokój więc myślę że nie będzie problemu zakupić dobrego sprzętu za 3 tyś aby nagłośnić dobrze takie pomieszczenie.

Proszę o propozycje


Pokój

HTML:
http://zapodaj.net/b21e4cce52294.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś kino w takim właśnie pokoju. moim zdaniem subwoofer to podstawa do filmów na takim metrażu a i nie inwestowałbym w duże fronty tylko jakieś podstawkowe wcale nie z wielką mocą bo i tak jej nie wykorzystasz. takie jest moje zdanie, o firmy i konkretne modele zapewne postarają się koledzy z forum z większą praktyką niż moja. pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Metraż nie duży więc możesz pomyśleć o zestawie z kolumnami podstawowymi (monitory). Do muzyki, której słuchasz skupiłbym się na JBL, Paradigm, Klipsch lub trochę łagodniejsze kolumny Melodika. Na fronty np. JBL Studio 230, Paradigm Mini Monitor v.7 lub nie za duże podłogówki : Melodika BL30, Klipsch F-10 lub droższe i lepsze Klipsch RF-42, Jbl Studio 270, Paradigm Monitor 7 v.7.
 

klano2

New member
Sub na pewno będzie ale to z czasem.

Przypadły mi do gustu fronty Klipsch F-10, tylko teraz jeszcze amplituner i tył i centralny głośnik. No chyba że polecacie zestaw Klipsch F10-C10-B20 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze kupuj do kompletu. Będziesz miał spójne brzmienie. Nie śpiesz sie. Lepiej idź posłuchaj z 2- 3 modele będziesz miał porównanie.
 

klano2

New member
Czyli powiadasz że lepiej kupić cały zestaw 5.0 niż na przykład osobno front, osobno tył i centralkę ? Tylko teraz właśnie jaki do tego zestawu amplituner 5.1 ?

Nie spieszę się, zakup planowany dopiero za 1, 2 msc. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny te można spokojnie kupić osobno np. jak ktoś nie ma kasy na kupno od razu 5.0, lub kupić cały zestaw. Najlepiej zawsze kupować kolumny z danej serii, chociaż na forum są koledzy co mają fronty inne i surroundy inne. Uważam że w 3k ciężko Ci się będzie zmieścić, pomimo niewielkiego metrażu. Oczywiście jeżeli myślisz o już dość fajnie grającym sprzęcie. Ja swojego czasu na niewiele większy metraż wydałem ok. 4200zł bez suba, gdzie amplituner kosztował mnie niecałe 1500zł. Teraz za Onkyo serii 6xx trzeba dać te 2k. Te Klipsch F10 w 5.0 to już koszt ponad 2k. Najniższych serii amplitunerów bym nie kupował, bo pomijając moc będą okrojone w pewne udogodnienia i ta jakość dźwięku też nie będzie jakoś specjalnie dobra. Ale oczywiście to kwestia własnych preferencji, dlatego najlepiej posłuchać niższych i wyższych serii tego samego producenta. Ja od siebie mogę jeszcze dodać, że sub w kinie daje bardzo fajne efekty, ale to też zależy jak głośno słuchamy. Dzisiaj miałem taki przypadek ( zresztą kolejny:)) że włączyłem film, ustawiłem sobie Dynamic EQ i Dynamic Vol. na ON i oglądałem tak na ok 25 w skali 0-99. Dynamic Vol. załączyłem z tego względu że święto i nie chciałem katować sąsiadów. Po seansie zorientowałem się że w ustawieniach ampli ostatnio wyłączyłem suba, a co dziwne wcale mi go nie brakowało przy oglądaniu. Zmierzam do tego, że jak wstawisz niewielkie podłogówki ale z dobrym basem, to też będzie fajnie w niewielkim metrażu. Przy mocniejszym podkręceniu pewnie brak suba będzie bardziej odczuwalny, ale znowu gdzie w blokach i na 12mkw będziesz tak głośno słuchał?:) Czyli można kupić monitory + obowiązkowo sub, lub niewielkie podłogówki i z subem się na razie wstrzymać.
 
Ostatnia edycja:

klano2

New member
@krzysiek1980

To może na razie kupie tylko fronty + amplituner za 4 tyś z trochę wyższej półki a w przyszłości dokupię resztę ? Możecie konkretnie zaproponować jakieś zestawy ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli i tak w przyszlości planujesz dokupić suba to nie ma znaczenia czy to będą podłogówki czy podstawkowe. Po prostu przy podłogówkach można się na jakiś czas wstrzymać ze subem, bo strasznej biedy nie będzie. Przy podstawkowych już sub jest koniecznością, bo ta siła basu jest mniejsza, chociaż to też nie reguła. Masz mały salon i boję się o ustawność tych podłogowych, ale to Ty musisz sprawdzić i rozplanować rozmieszczenie. U mnie wpasowały się dobrze i nic nie dudni. Pamiętaj że szczególonie przy podłogowych musisz zachować odstęp od tylnej ściany i boków kolumny. Nie możesz ich wcisnąć na styk. Jeśli chodzi o monitory to nie ma sensu wypisywać, bo jak wejdziesz na takich producentów jak Klipsch, Paradigm, Dali, Monitor Audio, JBL, Melodika, Taga itd. to w ich ofercie zawsze masz wybór monitorów. Reszta zależy od Naszego upodobania i zgrania z resztą sprzętu. Ja ze swojej strony, jeśli chodzi o monitory polecę Paradigm Monitor Mini, bo dynamiczne kolumny z dobrym basem ( nawet może nie będzie brakować suba). Z podłogowych zobacz coś pokroju Melodika BL30, Monitor Audio BX5/MR4, Dali Zensor 5, Taga Platinum F60, Klipsch F10, JBL Studio 270. Przy monitorach na pewno byś miał więcej powietrza i lepszą stereofonię, ale to wszystko kwestia akustyki. W sprawie cen napisz do Naszego Blackninja i najlepiej udaj się gdzieś odsłuchać kilku zestawień.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zbieraj na zestaw z większymi monitorami lub mniejszymi podłogówkami. Czyli ampli to AVR161 + JBL Studio 230+220+225c+250P lub 270+220+225c+250P.
 
Do góry