100hz motionflow mkv

eminn

New member
jestem posiadaczem sony 46W4500. Po podłączeniu do kompa HDMI przez ampli onkyo 606 i puszczeniu filmu mkv obraz idzie chwilami płynnie po czym nienaturalnie klatkuje by dalej przejść do płynnego działania. I tak co chwile. Czy ktoś wie czego to moze być wina.
Dość mocno przeryłem forum i nie doszukałem sie pełnej informacji czy w sony motionflow=100hz? czy tak nie jest. Motionflow można wyłączyc ale czy to się równa z wyłączeniem 100hz? Moze ktoś wie co zrobić by te MKV były płynnie cały czas?.. bo dochodzę do wniosku ze to motionflow/100hz jest bardzo niedopracowanym bajerem. Z góry dzieki za odpowiedzi.
jak by ktoś miał jakieś pytania o szczegóły to podam w miare mozliwości.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Motionflow to żadne 100hz tylko to samo co movie+ w samsungu. Dlaczego filmy z kompa tną się kiedy włączysz motionflow? Dzieje się tak ,gdyż stosunek odświeżania w kompie/tv do ilości fps filmu nie jest 1:1 i pojawia się judder, którego motionflow nie umie przerobić. Mam sama a656 z funkcją movie+ i miałem dokładnie to samo ale znalazłem rozwiązanie- na 99% zadziała i w twoim soniaczu. Ściągnij Reclock (najnowszą betę). Instalujesz i w media player classic ustawiasz go jako główny renderer dzwięku.Konfigurujesz reclock. Ustawiasz w reclocku żeby pogonił film do 25 klatek. W sterach karty ( a656 obsługuje z kompem 24,25,30,48,50 i 60hz) ustawiasz 25 lub 50hz (jeśli tv obsługuje któryś z nich bo jak nie to d.) następnie włączasz motionflow i odpalasz film. Ikonka reclocka powinna być zielona i jeśli jest, to....sam zobaczysz. Pisz jak coś na priv to Ci pomogę bo u mnie tym sposobem mam normalnie niesamowity efekt (choć nie preferuję go do filmów).
 
Ostatnia edycja:

eminn

New member
Dzieki za info.
Zainstalowałem skonfigurowałem i faktycznie poszło - obraz płynniejszy nie ma tego efektu o którym pisałeś. Jednakże nie udało mi się zmusić reclocka by wypuścił mi dźwięk (DTS) do onkyo po HDMI :(( onkyo cały czas pokazuje PCM. Zazwyczaj używam k-lite z ffvideo i ffaudio który wyppuszczał mi dzwiek do onkyo a onkyo wszystko ładnie dekodował.

Wiesz może jak sobie z tym problemem poradzić bo mi się już pomysły skończyły:(

Jeszcze raz dzieki za poprzednie info.
 

eminn

New member
Przy okzaji zacząłem trochę kombinować z odświerzaniem i na odświerzaniu 30i judding jest juz duzo mniejsz bez redlocka.

Jeszcze raz pyt jak byś wiedział jak połączyć reclocka s dzwiekiem po hdmi (DTS) byłoby super.
 
Do góry