10 lat uzytkuje Cyfre+, zmienia tv i chce poprawic jakosc obrazu. Pomozcie.

xplosionx

New member
witam.
Jestem troche do tylu w technologii cyfrowej, dlatego licze na wasza pomoc.

Zamieniam tv CRT na Toshibe 47 lub 42zv635.
Od ponad 10 lat mam cyfre + i dekoder jaki posiadam to Philips DSX 6010/91D. Mam do tego pakiet komfortowy.
Kupując telewizor chce uzyskac jak najlepszą jakość obrazu z cyfry, stad tez do Was pytanie.
Co powinienem zrobic?
Czy zrezygnowac z obecnej cyfry i wziac nowa w jakies promocji? jesli tak to z jakim dekoderem.
Na kanałach HD mi az tak nie zalezy, bo nie ma tam programow mnie az tak interesujacych.
Czy dobry dekoder poprawi jakosc obrazu na pozostalych programach?

Prosze o jakąś podpowiedz co zrobic :)
 

kazik74

New member
moja rada - zmiany.

Ale oczywiście, że zmień dekoder na HD. Przynajmniej podłączysz go z tośką kablem HDMI.
Przy starych dekoderach nie masz takiej możliwości, bo nie mają takich złączy.
Nawet jeśli nie chcesz kanałów HD, to przynajmniej kanały standardowej rozdzielczości będą grać nieco lepiej. Będziesz miał dosyć dobry tv ( takie są przynajmniej opinie użytkowników na forach, przeczytaj sobie też test Kikiego ), a chcesz go podłaczyć z dekoderem z poprzedniej epoki po eurozłączu. Nie obraź się, ale to trochę tak jakbyś do dobrego samochodu koła od traktora chciał założyć. Umowę też radzę nową podpisać. Co rusz są jakieś promocje, będzie po prostu taniej. A kanały HD weź sobie choćby tak na próbę. Jak poczujesz różnicę, to już je zostawisz. Ze mną było to samo. Pozdrawiam
 

Alundro

New member
Nie wiem jaka jest jakość cyfry + + nowy dekoder HD ale moja ciotka ma właśnie stary dekoder chyba taki jak podałeś i pod Samsunga 46" i jak zobaczyłem jakość (sam mam tylko CRT z Multimedią) to wierz mi że po przejściu na zwykłe kanały+nowy Tv to może być mały efekt wstrząsowy tzn powiesz wtf i gdzie ten postęp w technice jak na moim starym CRT było widać świetnie. Jak stwierdziłeś kanały HD Cię nie interesują ale jak zobaczysz zwykłe to nawet i te nieciekawe będziesz oglądał tylko z tego faktu że dadzą się oglądać. Jak mówię nie wiem jak by to wyglądało w Twoim przypadku ale sądzę że będzie tak jak mówię.Pozdrawiam.
 

xplosionx

New member
czyli mam zrezygnowac z dotychczasowej cyfry i wziac od nowa w promocji nowa.
Czy przy zmianie musze miec wieksza antene czy wystarczy taka standardowa?
 

Gie

Member
Bez reklam
czyli mam zrezygnowac z dotychczasowej cyfry i wziac od nowa w promocji nowa.
Promocje dla nowych są zawsze gorsze niż dla abonentów przedłużających umowę. Prawdopodobnie jeśli weźmiesz jakieś kanały HD (HD Mix jest teraz chyba za pół ceny) to dostaniesz dekoder HD za darmo.
Środek roku to nie najlepszy okres do podpisywania umów z Cyfrą, najlepiej robić to w grudniu, wtedy są najlepsze promocje.
 

xplosionx

New member
dzwoniłem przed chwila do BOK.
Anteny poki co na wiekszej wymieniac wg nich nie musze.
Dekoder HD z 500GB pamięci mam u n ich wynająć za 20zł na miesiąc.
Do tego musze uruchomić jakiś pakiet HD.
w tym momencie mam komfort + i 10zł za dekoder 10 letni płace.

Poniewaz mam umowe na czas nieokreslony, wiec jak ja przedluze, to moge dostac jakas ciekawa promocje.

A orientujecie sie moze jak to jest w przypadku rozdzielenia sygnalu spliterem. Chodzi mi o to czy majac dekoder HD ten sygnal da sie rozdzielic na drugi tv tez, na ktorym beda tylko programy standardowe bez Hd.
 

kazik74

New member
To może się wstrzymaj z podpisaniem nowej umowy i wymianą dekodera do czasu aż będą lepsze promocje. Faktycznie, jak już to Ktoś wcześniej napisał pod koniec roku operatorzy dają lepsze warunki i większe upusty. A rozdzielić sygnał przy pomocy splitera na dwa tv oczywiście możesz, z tym że musisz mieć dwa dekodery i konwerter twin, albo najlepiej quad jeśli docelowo chciałbyś mieć jeden lub dwa dekodery PVR.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
xplosionx --> nie daj się. Albo poczekaj na jakaś promocję, albo "zamarkuj" zerwanie umowy, może zmiękną. Ja drugi rok mam dekoder PVR HD (dziś wymieniłem na Pace) za 0zł/mies i "nie wyobrażam" sobie abym mógł płacić za użytkowanie. Kupiłem onegdaj w promocji przed Świętami BN i przedłużałem również (były promocje). Teraz korzystam z Komfortowego + C HD + HD mix za ok. 55 zł. Może poczekaj do jakiejś promocji. najpóźniej pod koniec roku powinny być, może lepsze ?
 

xplosionx

New member
faktycznie chyba lepiej poczekac, ale z drugiej strony majac nowy tv chce sie jak najwiecej z niego wycisnac.
Przedzwonie do nich i zapytam jaka dla mnie przygotuje oferte, jesli np na rok czasu podpisze kontrakt, w tym momencie jako ze mam juz 12 lat cyfre mam umowe na czas nieokreslony.
Mam nadzieje, ze dostane jakas ciekawa propozycje z ich strony.
 

Gie

Member
Bez reklam
Kilku ludzi na forum Satkuriera w ostatnich dniach wynegocjowało coś takiego:
1. Komfort +
2. paczkę C+ i C+HD
3. 5 x HD
4. dekoder PRV Pace 500Gb

za 71 zł na 13 m-cy
icon_jupi.gif
Myślę, że to max w tym momencie.
icon_curious_2.gif
 

xplosionx

New member
no prosze czyli jednak mozna.
ja obecnie place 73zl za komfort+.

Zadzwonie do nich w poniedzialek, jak znajde chwile i bede juz po obronie magisterki i tez ponegocjuje.

a powiedzcie mi co oznaczaja te skroty, zebym wiedzial o co walcze.. te 5x HD domyslam sie ze chodzi o programy HD, ale czy oni sami narzucaja jakie sie dostaje czy tez ja mam wybrac 5 dowolnych.
2. paczkę C+ i C+HD
3. 5 x HD
 

don111

Banned
no ta promocja to na początku roku kosztowała 49,9zł (lub 59,9zł z Pace 500gb) przy umowie na 18 miesięcy
Komfort+, C+ HD, 5x HD, HBO na 3 mies.

a powiedzcie mi co oznaczaja te skroty, zebym wiedzial o co walcze.. te 5x HD domyslam sie ze chodzi o programy HD, ale czy oni sami narzucaja jakie sie dostaje czy tez ja mam wybrac 5 dowolnych.
National Geo, Animal Planet, MTV, Eurosport 1 i 2,
 

xplosionx

New member
dzisiaj dzwonilem do cyfry zaproponowali mi:
3 miesiące za 39zł
2 kolejne miesiące dekoder za darmo
12 miesięcy 94zł.

oferta obejmuje dekoder HD 500Gb, HD mix i pakiet komfort +

wg was dobra oferta?
ja osobiscie powiedzialem, ze zastanowie sie i oddzwonie.
moze z innym doradca ugram cos wiecej.
 

xplosionx

New member
nie wyslalem im rezygnacji.
powiedzialem, ze jestem klientem ponad 12 lat mam u mowe na czas nieokreslony i teraz chce ja na czas okreslony.
powiedziala ze przy 18 miesiach taka propozycja jak opisalem ponizej.
co radzicie.
 

jaguar81

Member
ja też z Cyfrą walczę o przedłużenie umowy.w razie czego wyślij wypowiedzenie.mnie rok temu pomogło.

Raczej kiepska oferta zobacz co wynegocjował kolega xw9 12lipca na innym forum

SAT Kurier • Zobacz wątek - Cyfra+ Promocje (dla obecnych abonentów, przedłużenie umów)

74zl to całkiem nieźle.umowa na 13miesięcy

ja czekam na telefon.w piątek ma dzwonić konsultantka.
moja oferta miała być.

komfortowy+
wszystkie kanały hd
dekoder pace
canal plus i hbo
multiroom

za 120zl.umowa na 18m

Od początku tygodnia codziennie dzwonią do mnie konsultanci.nie żartuje codziennie.
każdy z inną promocją.z jedną konkretną panią staneło na 135+ 15 za multiroom na 18 miesiecy, ale
grzecznie podziękowałem bo mam wstępnie ustalone j.w. z inna konsultantką.Nie wiem czy nie powalczyć o to co ma kolega z innego forum bo na hbo i wszystkich kanałach w hd mi tak bardzo nie zależy.
 

Jan40

New member
Ja w Maju przedłużałem umowę (rezygnacja była wysłana już w marcu) i oto co ''wynegocjowałem''


Umowa 18 miesięczna


Komfort + 49,90 przez cały okres umowy
Canal + 14, 95 przez 6 miesięcy
5xHD za darmo przez cały okres umowy


W Czerwcu zadzwoniłem jeszcze raz i zamieniłem 5xHD na HD MIX za dopłatą 8 zł przez cały okres umowy.


Więc teraz płacę za Komfort , Canal + , HD MIX – 72,85


Nie chciałem na 13 miesięcy bo przedłużenie umowy wypadło by znów w Maju, więc w sezonie ''ogórkowym'' a tak wypadnie pod koniec Listopada, więc w czas największych promocji.
 

xplosionx

New member
dzwonilem dzisiaj ponownie. powiedzialem co chce tzn:
Komfortowy +
Canal+
Canal+ HD
hd mix
Pace500 PVR HD
Cena za za ofertę na 13 miesięcy 73.66 zł.

doradca poszedl zapytac przelozonego wrocil po kilku minutach i powiedzial, ze niestety nie. ta promocja juz nie jest aktualna.
doradzil mi ze mam wyslac rezygnacje z umowy i wtedy sami zadzwonia.
dziwna sprawa i polityka.
 
Do góry