1 z 4 w cenie do 4kzł ???

mirk

New member
Witam, mój stary "baniak" filipek właśnie dogorywa i jestem zmuszony kupić "nowe bóstwo" do chaty :). Nie chcę sie cofać technologicznie i wybór padł na LCD-ka. po przeczytaniu większości postów i opinii na tym forum, parametrów techn różnych tv oraz wielu, wielu godzin spędzonych przed monitorem zawęziłem liste moich "faworytów". Oto ona ( kolejnośc przypadkowa ):
1) Samsung LE32M87BD-1 - 100Hz, klasyczna obudowa ( jestem pod tym wzgledem konserwatystą :))) )
2) Samsung LE37R82B-1 oraz LE37S81B-2 - podobne
3) Philips 37PFL5322/12 , 37PFL3312 oraz 37PFL7332 - szybkie ( 6ms ) a ten ostatni jest "najładniejszy" :)
4) Sharp LC-32RD2E - szybki ( 6ms ), 100Hz, kontrast 10k:1 - niestety cena przekracza 4kzł :(
5) Sharp LC-32X20E - FullHD, matryca to "lepszy" TFT , bardzo szybki ( 4ms )
6) Sony KDL 32V2500 oraz KDL-32D3000 - panel 10bit, 100Hz , nieźle grają :)
7) Panasonic TX-32LX70P - matryca IPS, 100Hz , VIERA
8) Panasonic TX-32LX700P - jak wyżej ( mój faworyt :) )
9) Toshiba TOSHIBA 37R3500P - nalturalne kolory i chyba 100Hz.
Opis pokoju : 6x4m, odległość oglądania standartowa 2,5 do 3m ( na wprost ) oraz ok 2m lekko z boku ( jest to rogówka ), TV na szafce a zanim okno ze słońcem do południa / wschodnia strona ( niestety taki układ pokoju w blokach ... ).
Mój wybór wstępny to 32/37' w "raczej" nieprzekraczalnej cenie 4kzł.
Moi faworyci to TX-32LX700P , 37R3500P , KDL-32D3000 oraz LE32M87BD-1
( dlatego w tytule 1 z 4 :))) ). Sygnał to kablówka z paroma kanałami w b. dobrej jakości, reszta to normalka, kombo DVD/VHS panasonica , laptop z HDMI na filmy HD. Może w przyszłości jakis tuner HD ale na pewno nie w tej chwili ( za mało kanałów HD jest w ofertach naszych dostawców ).
I na koniec najważniejsze pytanie : który znich wybrac ? Co wy wybrać ? Jakie wady i jakie zalety mają ? Czekam na posty ...
Mirk
 

wader11

Member
Modele przednie :) ale ...

czy widział Pan je na żywo ? czy rzeczywiscie beda Panu odpowiadaly. Ja także zdecydowalem sie na LCD ale po wizytach w sklepach , testach LCD na sygnalach SD/HD coraz bardziej ide w strone plazm. Cyferki w specyfikacjach technicznych nic nie mowia jak ten TV gra i czy on ogladajacemu odpowiada . I jak wiadamo LCD ma mase wad, plazma takze . Ale poki co na SD jednak plazmy ladniej grala ( moze tylko LCD Philips wysokie modele mi przypadl do gustu ) . Ostatnio Samsung 40M86 - 100Hz itd itd fullHD itd. a powiem ze na SD plazma Panasonica kladal go na lopatki :). Kolega ktory wydal 4800 na tego Samsunga jest lekko wkurzony. :) tak wiec niech Pan porowna obraz samemu - proponuje przyjrzec takze plazmy panasonic np. PV7 za 2600 albo philips 5332 za 3100 w Makro :) . A za reszte kino domowe i DVD :)
 

mirk

New member
Witam ponownie.
Nie jestem Pan :))) na forum wszyscy jesteśmy na ty ..
I niestety nadszedł ten dzień .. baniak mi padł totalnie, zatem muszę podjąć BARDZO SZYBKA DECYZJĘ ZAKUPU !!! Przecież w ten weekend ADAM skacze a ja bez tv :(((
Co do oglądania innych tv w sklepach : ja widzę różnice pomiędzy "zwykłym" lcd a 100hz lub 120Hz . Dla mnie 100Hz jest bardziej wyraziste, kontrastowe ( ale jeszcze bez regulacji matryc ). Widziałem też tego Sony KDL 32V2500 i było całkiem nieźle ( ale w sklepie gdzie sygnał był chyba z DVD - piszę chyba bo nie była to kablówka ani jakiś HD ). Widziałem pilipsa z amilajtem ( na szczęście wyłączonym ) - obraz klasa ! ale z HD gdzie obok stał soniak na tym samym sygnale i był trochę gorszy ( czyżby matryca lepsza ?). Generalnie chciałbym wiedzieć jak się mają matryce między sobą bo w pracy mam mnóstwo kompów z lcdkami ale parę jest z MVA i te są super :)
Większośc forumowiczów poleca Sony i Toshibę ze względu na dobry lub b.dobry obraz na zwykłej kablówce - ja na razie nie mam zamiaru inwestować w jakąś platformę - tak jak pisałem wcześniej za mało jest w tej chwili kanałów nadawanych w FullHD , zatem po co przepłacać ...
Plazmy raczej nie wezmę ze względy na duże piksele z małej odległości.
Zatem który ? oto jest pytanie...
Mirk
 

mirk

New member
Witam,
do kiki : a co powiesz o KDL-32D3000 soniaka ? wygląd całkiem niezły a i parametry dobre. Ten JVC wygląd ma taki średni :(
te dwa pozostałe : OK
No i została jeszcze "ta szyba " 37R3500P - co możesz o niej powiedzieć ?
Problem mój jest taki że w okolicach Gliwic trudno te modele dostać ( chyba ,że ktos podpowie gdzie kupić ...)

Mirk


EDIT ( 26.02.2008 ):

Witam wszystkich...
jestem po wędrówkach po paru sklepach i:
a) po pierwsze - chyba się zdecyduję na 37" - tak jak większość stwierdzałem na początku,że wystarczy 32' :) teraz 37" :))))
b) widziałem panasonica TX-37Lz70P z ta matryca IPS - no robi to wrażenie . Wg moich odczuć wizualnych kolory sa bardziej stonowane, mniej kontrastowe , przejścia między kolorami bardziej łagodne zatem przyjemniejsze dla oka ( obok stał LG czy samsung - nie pamiętam )
c) sadzę, że będę teraz szukał matryc lepszych niz TNT ( IPS lub MVA 0 - ważniejszy jest dla mnie obraz ( kolory i kontrasty ).
Pytanie na koniec dzisiejszego postu - jakiego pogorszenia obrazu mogę się spodziewać przy ew zakupie 37' ale FullHd mając podstawowy sygnał SD ?
W sklepach trudno to sprawdzić :( jakie macie doświadczenia w tym temacie?
pozdrawiam
Mirk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
im większy ekran - tym więcej szumów na ekranie.
Wejdź na priw podaj maile dam Ci duże zdjęcia 37 LZ 70 Panasonica
/ ale musisz być niebieski/ . I wyczyść skrzynkę bo jest ich "trochę".
 

mirk

New member
Witam...
Do KIKI - mejl testowy przeszedł - czekam na te zdjęcia panasonica ponieważ ...
Ano, pochodziłem w sobotę trochę po sklepach ( tak przy okazji bo byłem z rodziną na zakupach wiosennych :) ), i muszę stwierdzić, że zaczynam się skłaniać ku plaźmie ...:)
Miałem okazję - staly obok siebie lcd-ki i plazmy na tym samym sygnale ( europsort - jakiś zjazd narciarski - dużo ruchu, bardzo dynamiczny obraz i dużo kontrastu ( biel bo śnieg, narciarz bo kolorowy strój :) , kibice i otoczenie - dużo ciemnego bo na dzrewach już nie było śniegu :). Muszę z cała szczerościa powiedzieć ( napisać :) ), że na tej plaźmie obraz był lepszy, by nie powiedzieć dużo lepszy. Kolory "spokojniejsze", odcienie szarości super, biel była biała ( no może trochę szara ale też ten śnieg nie był "świeżutki"),żadnych rozmytych kształtów i pikseli jak na lcdkach, kąty dużo lepsze ...
Zatem pojawił się nowy problem : LCD czy plazma ?
Ceny są porównywalne ( porównywałem w sklepach internetowych ) - dla plazmy 37' cena jest trochę niższa niz dla LCD 37'( byłoby na porządny kabel HDMI do laptopa :) ). Stąd moje pytanie : plazma panasonica czy jeden z tych dwóch lcdków ( Toshiba 37R3500/100Hz i Panasonic TX-37LZ70P/IPS i fullHd ). czekam dla pewności na te zdjęcia testowe tego panasa.
Pozdrawiam
Mirk
PZ . Może będę sie musiał przenieść do innego działu forum ? :)))
 

mirk

New member
Witam po przerwie...
Zatem stało sie ! Zamówiłem w końcu TV.
W ciągu tych pary dni od mojego ostatniego,posta miałem okazję "pochodzić" troche po sklepach i poprzyglądać się "towarowi".
I tutaj przyznaję rację odwiedzającym to forum ( oraz inne działy :) ) : Plazma jest "ładniejsza"... lepsze kolory, kontrast, kąty, łagodniejsze przejścia tonalne, kolor nie jest cukierkowey itp.
Chciałem kupić palzme panasa TH-37PV70P ale nigdize jej juz nie ma :(
Zatem znalazłem następcę !!! Zamówiłem TH-37PX80 prosto z Czech.
Będę ją miał za parę dni wtedy napiszę o wrażeniach... ( przeniosę się do innego działu :) ).
Dziękuję wszystkim za pomoc i propozycje zakupu !
Do Kiki : niestety zdjęcia jaszcze nie dotarły , ale nadal jestem nimi zainteresowany ( paru moich znajomych też chce wymienic TV na nowszy ).
Dzięki jeszcze raz i do zobaczenia ( przeczytania :) ) na forum/plazma.
Pozdrawiam
Mirk
 
Do góry