Strefy w SONY 85X90L 85X95L K-85XR70 (Bravia 7) K-85XR90 (Bravia 9) vs TCL

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie jakieś 90cm, ja raczej tego nie testuje, jak coś potrzebuje, to odchylam bok na tyle ile potrzebuje i staram się nie przeginać pały.
Nie twierdzę, że coś byś się stało, ale w moich oczach wygląda już to niebezpiecznie, mam poczucie, że łamią się prawa fizyki ; )
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
staram się nie przeginać pały.
Bo i chyba nie ma po co?To nie karuzela żeby tym kręcić we wszystkie możliwe strony.🙂
Nie twierdzę, że coś byś się stało,
Jak dobrze zamontowany ,to raczej nic.(y)
w moich oczach wygląda już to niebezpiecznie, mam poczucie, że łamią się prawa fizyki ; )
To raczej nie wygląda na łamanie praw fizyki co na łamanie...telewizora. ;)
 
Bo i chyba nie ma po co?To nie karuzela żeby tym kręcić we wszystkie możliwe strony.🙂

Jak dobrze zamontowany ,to raczej nic.(y)

To raczej nie wygląda na łamanie praw fizyki co na łamanie...telewizora. ;)

Ja mam 65'' na wieszaku z ramieniem i jak go wysuwam albo wsuwam to widzę jak TV pracuje. Nie wyobrażam sobie takiej operacji z czym większym niż 85''. Pewnie trzeba jakoś łapać z góry i z dołu albo we dwóch i ręce wsunąć jak najgłębiej żeby nie zginać TV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, ale to zależy jaki wieszak, przecież o tym piszemy, jak masz cienki wieszak, to logiczne, że będzie się gibał, nawet na 50".

Ja mam 98" i przy wysunięciu nic się nie gibie ponad normę - logiczne, że przy takich gabarytach, najlepiej chwycić dół/gora, ale wydaje się bardzo stabilny, za to wygląda to nienaturalnie, bo jednak widać wysunięty wieszak i kilkadziesiąt cm dalej wiszącą kobyłe. Niecodzienny widok, to tak jakbyś widzial żurawia na budowie, wszystko obliczone, a jednak stoi taki 100 metrowy badyl i ludzie na tym pracują.
 

luck76

Well-known member
No, ale to zależy jaki wieszak, przecież o tym piszemy, jak masz cienki wieszak, to logiczne, że będzie się gibał, nawet na 50".

Ja mam 98" i przy wysunięciu nic się nie gibie ponad normę - logiczne, że przy takich gabarytach, najlepiej chwycić dół/gora, ale wydaje się bardzo stabilny, za to wygląda to nienaturalnie, bo jednak widać wysunięty wieszak i kilkadziesiąt cm dalej wiszącą kobyłe. Niecodzienny widok, to tak jakbyś widzial żurawia na budowie, wszystko obliczone, a jednak stoi taki 100 metrowy badyl i ludzie na tym pracują.
Z ciekawości - co ma dać ten wieszak przy tak dużym tv i zapewne jeszcze z kinem domowym?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ciekawości - co ma dać ten wieszak przy tak dużym tv i zapewne jeszcze z kinem domowym?

Paradoksalnie, bardzo dużo. Na początku, niezliczoną ilość razy odsuwałem tv, aby dostać się do gniazd. Wymieniałem kilka razy kable hdmi (testowałem różne), wpinałem usb, PC na różnych kablach, doklejałem podświetlenie za tv itd. W między czasie robiłem przemeblowanie sprzętu audio, a to kabel za krótki, a to inaczej trzeba poprowadzić itd.
Bez dostania się za tv, nie wyobrażam sobie zdejmowania go za każdym razem.

Druga sprawa, ja mam dziurę wyciętą w ścianie (zabudowie) na tv, więc tył mogę swobodnie wsunąć i już tak nie odstaje.

Wieszak okazał się bardzo użyteczny, szczególnie przy takich gabarytach.
Wcześniej miałem stałe wieszaki i nie mogłem się dostać do gniazd, zwyczajnie nie chciało mi się bawić w zdejmowanie tv. Teraz robię to w pare sekund.

Jedyna wada, to grubość (odstęp od ściany) mojego wieszaka. Wcześniej miałem minimalistyczny, tv był niemal zlicowany ze ścianą i wyglądało to o wiele lepiej.

Ps. Nie widzę związku z KD, no chyba, że masz na myśli 4m komodę na której stoją sprzęty i blokują jeszcze bardziej dostęp do tv.
 

luck76

Well-known member
Paradoksalnie, bardzo dużo. Na początku, niezliczoną ilość razy odsuwałem tv, aby dostać się do gniazd. Wymieniałem kilka razy kable hdmi (testowałem różne), wpinałem usb, PC na różnych kablach, doklejałem podświetlenie za tv itd. W między czasie robiłem przemeblowanie sprzętu audio, a to kabel za krótki, a to inaczej trzeba poprowadzić itd.
Bez dostania się za tv, nie wyobrażam sobie zdejmowania go za każdym razem.

Druga sprawa, ja mam dziurę wyciętą w ścianie (zabudowie) na tv, więc tył mogę swobodnie wsunąć i już tak nie odstaje.

Wieszak okazał się bardzo użyteczny, szczególnie przy takich gabarytach.
Wcześniej miałem stałe wieszaki i nie mogłem się dostać do gniazd, zwyczajnie nie chciało mi się bawić w zdejmowanie tv. Teraz robię to w pare sekund.

Jedyna wada, to grubość (odstęp od ściany) mojego wieszaka. Wcześniej miałem minimalistyczny, tv był niemal zlicowany ze ścianą i wyglądało to o wiele lepiej.

Ps. Nie widzę związku z KD, no chyba, że masz na myśli 4m komodę na której stoją sprzęty i blokują jeszcze bardziej dostęp do tv.
Spoko, w ogóle nie myślałem o dostępie do kabli, a to istotnie, ważny szczegół. Pisząc o kwestii KD myślałem o zmianie kąta poziomej osi ekranu, tym bardziej że im większy ekran tym mniejsza potrzeba odchylania go do oglądania pod kątem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc, nie wiem jak można fizyczne chwycić wieszak przy gabarytach 98", czy nawet 85".
Nierealne. Musisz pociągnąć za tv, nie da się inaczej. Mój tv się nie gibie, nie mówie, że nie pracuje, ale też nie lata na boki, bez jaj ; )
U mnie ten tv się w miarę lekko wysuwa, wsuwa. Nie muszę ciągnąć na siłę, czy tym bardziej dosuwać z buta.
Jest ok, nie róbmy z igły widły ; )
 
Do góry