Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Drozdu89

New member
Rozumiem. Czyli w tym przedziale cenowym nic nie ma podjazdu do C805 jeśli chodzi o obraz. I pewnie ten C745 też jest lepszy od tych co wypisałem ;)
A poza firma TCL jakie konkretnie tv do 4500zl mogą zapewnić dobre doznania szczególnie w graniu na konsolach i oglądaniu filmów na Apple?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybierzesz co czujesz.
Mini led w każdej firmie w portfolio to wyższa klasa stricte i wyższa klasa cenowa.
Masz Philips mini led 65PML9008 za 4399 zł
 

Drozdu89

New member
Szczerze to im więcej czytam to tym bardziej mi się odechciewa kupowania ;)
Normalnie to bym brał TCL i już, ale obawiam się bo ja nie umiem "grzebać" w tv. Gdybym wiedział że wystarczy mi pobawić się ustawieniami kolorów, podłącze konsole i streamingi i wszystko będzie latać to ok.

Ten Phillips9008 to też tu na forum nie cieszy się popularnością. Ale nadal ma więcej stref wygaszania niż te LCD które wypisywałem ;)
Jak nie urok to sraczka za przeproszeniem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic nie musisz grzebać, do pomocy zawsze masz opiekuna - który potrafi wspomóc.
Masz za dopłatą już dostępne 65C855 za 6999 zł ( dla członków forum za 5999 zł z pakietem)
W klasiee 4899 zł za 65 mini led z pełnym wyposażeniem, świetnym dźwiękiem i skalowaniem - to bardzo dobry , sprawdzony model.
Nie masz zaufania -odpuść sobie.
 

Drozdu89

New member
No u mnie jakiejś profesjonalnej kalibracji nie będzie. Poszukam jakichś w miarę optymalnych ustawień i to chyba tyle.
Byle telewizor nie wariował, a będę zadowolony
 

Drozdu89

New member
To daj znać proszę jakie wrażenia .
Telewizor mam od kilku godzin. pierwsza konfiguracja przebiegła sprawnie.
Podłączyłem dekoder Netii i Xbox Series X, normalnie wykryło (a czytałem na necie że różnie z tym bywa). Wszystkie systemy które wykorzystuje konsola się złączyły. Wogóle to porty HDMI są normalnie opisane który jest szybki itp a tak samo na necie się naczytałem że to trzeba odwrotnie bo chińczyk i inne cuda wianki.
Apple TV również śmiga, Dolby Vision i Dolby Atmos jest.
Sam Google TV śmiga tak jak na Chromecascie który mam w drugim pokoju, elegancko.
A co do obrazu to na Apple TV czy z konsoli jest świetnie, Netia bez szału ale spodziewałem się tego. Co mnie zaskoczyło to że bardzo dużo tych wspomagaczy było wyłączonych. I dobrze.

Wiem że to dopiero pierwsze wrażenia i nie chciałbym zapeszyc, ale niech działa tak jak teraz a nic więcej do szczęścia nie trzeba ;)
 

luck76

Well-known member
Telewizor mam od kilku godzin. pierwsza konfiguracja przebiegła sprawnie.
Podłączyłem dekoder Netii i Xbox Series X, normalnie wykryło (a czytałem na necie że różnie z tym bywa). Wszystkie systemy które wykorzystuje konsola się złączyły. Wogóle to porty HDMI są normalnie opisane który jest szybki itp a tak samo na necie się naczytałem że to trzeba odwrotnie bo chińczyk i inne cuda wianki.
Apple TV również śmiga, Dolby Vision i Dolby Atmos jest.
Sam Google TV śmiga tak jak na Chromecascie który mam w drugim pokoju, elegancko.
A co do obrazu to na Apple TV czy z konsoli jest świetnie, Netia bez szału ale spodziewałem się tego. Co mnie zaskoczyło to że bardzo dużo tych wspomagaczy było wyłączonych. I dobrze.

Wiem że to dopiero pierwsze wrażenia i nie chciałbym zapeszyc, ale niech działa tak jak teraz a nic więcej do szczęścia nie trzeba ;)
Jakie masz ustawienia dla obrazu w Apple
TV, tzn jak poustawiałeś w Apple TV
 
Ostatnia edycja:

Drozdu89

New member
Jakie masz ustawienia dla obrazu w Apple
TV, tzn jak poustawiałeś w Apple TV
Jak zapuszczam Apple TV to mam ustawienia obrazu Dolby Vision. I zostawiłem ten DViq, jasność 100, nasycenie 70, kontrast 100, lokalne wygaszanie duże. Ja chyba niewiele zmieniałem. Muszę poświęcić trochę czasu i poszukać w necie. Przede wszystkim do standardowych treści jak tv, bo takie to byle jakie jest póki co.
Tylko musicie wziąć poprawkę na to że ja się kompletnie nie znam :)
 

Drozdu89

New member
Ale czytam teraz w necie i no jednak będzie trzeba przysiąść i kolejno ustawić sdr, HDR i DV. Mam nadzieję że przez majówkę się uda ogarnąć.
 

luck76

Well-known member
Jak zapuszczam Apple TV to mam ustawienia obrazu Dolby Vision. I zostawiłem ten DViq, jasność 100, nasycenie 70, kontrast 100, lokalne wygaszanie duże. Ja chyba niewiele zmieniałem. Muszę poświęcić trochę czasu i poszukać w necie. Przede wszystkim do standardowych treści jak tv, bo takie to byle jakie jest póki co.
Tylko musicie wziąć poprawkę na to że ja się kompletnie nie znam :)
Pytam jak masz ustawione parametry obrazu w Apple TV a nie w telewizorze
 

Drozdu89

New member
Szczerze to przeglądałem apke Apple i nie widzę tam jakichś opcji ustawień obrazu.

Anyway, chyba zrobiłem już to co chciałem jeśli chodzi o Dolby Vision i HDR. Granie na konsoli też świetne. Dla mnie obraz ekstra i samo działanie też bez zarzutu póki co.
Oby jak najdłużej
 

luck76

Well-known member
Szczerze to przeglądałem apke Apple i nie widzę tam jakichś opcji ustawień obrazu.

Anyway, chyba zrobiłem już to co chciałem jeśli chodzi o Dolby Vision i HDR. Granie na konsoli też świetne. Dla mnie obraz ekstra i samo działanie też bez zarzutu póki co.
Oby jak najdłużej
Pisałeś "A co do obrazu to na Apple TV czy z konsoli jest świetnie". Apple TV zupełnie coś innego niż Apple TV+. To pierwsze to urządzenie, to drugie to aplikacja.
 

Puzoni@sty

New member
Cześć. Dopadła mnie rozterka przy wyborze tv, dlatego zwracam się do was o poradę. Chciałbym znaleźć tv na dłuższy czas który będzie w miarę bezproblemowy w obsłudze i który po 2-4 latach nie będzie wykazywał większego zużycia ( matryca, soft).


Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m²
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W większości przypadków na wprost, ale zdarzy się też pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Prostopadle do tv, onko balkonowe skierowane na południe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL- 37S4000
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Możliwość nagrywania z modułu ci+ ( chcę się pozbyć dekodera)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv satelitarna, konsola.
10. Jakie urządzenia? 4k ultrabox c+, Xbox one s
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, przyrodnicze, dokumentalne
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Sporadycznie, tak
15. Czy zamierzasz grać w gry -  tak
16. Preferencje co do marki? Sony, choć rozważę każdą propozycję.
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Różnego rodzaju kwiatki w oprogramowaniu, powolny interfejs.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50:50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +-7000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, nawet bardzo
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Często

Skłaniam się ku :
Sony xr 65x90L
Sony xr 65x95K
Ale może przeoczyłem jakiś zacny model.
Pozdrawiam.
 

luck76

Well-known member
Cześć. Dopadła mnie rozterka przy wyborze tv, dlatego zwracam się do was o poradę. Chciałbym znaleźć tv na dłuższy czas który będzie w miarę bezproblemowy w obsłudze i który po 2-4 latach nie będzie wykazywał większego zużycia ( matryca, soft).


Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m²
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? W większości przypadków na wprost, ale zdarzy się też pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Prostopadle do tv, onko balkonowe skierowane na południe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL- 37S4000
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Możliwość nagrywania z modułu ci+ ( chcę się pozbyć dekodera)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv satelitarna, konsola.
10. Jakie urządzenia? 4k ultrabox c+, Xbox one s
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, przyrodnicze, dokumentalne
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Sporadycznie, tak
15. Czy zamierzasz grać w gry -  tak
16. Preferencje co do marki? Sony, choć rozważę każdą propozycję.
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Różnego rodzaju kwiatki w oprogramowaniu, powolny interfejs.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50:50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +-7000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, nawet bardzo
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Często

Skłaniam się ku :
Sony xr 65x90L
Sony xr 65x95K
Jak kąty to x95
Ale może przeoczyłem jakiś zacny model.
Pozdrawiam.

IMHO kąty i szybki interfejs to Hisense (65u8kq albo 65uxkq - ten ostatni bywa w Mediaexpert poniżej 7 tys) - system Vidaa, na którym pracują w porównaniu do dowolnego Google tv to demon prędkości , szczególnie w zestawieniu z odbiornikami opartymi o wolne procesory (np Pentonic 700) i mało pamięci RAM.
 
Do góry