Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

lg oled 65

Wróć HDforum > Video > LCD > Toshiba > Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty
Odpowiedz

Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 104,769
Cytuj  
#1
02-10-2009, 02:18
Domyślnie Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

Toshiba 42ZV635DG - test

Co to jest RESOLUTION + w skrócie nazwane R+ ?

Producent tak określa swój nowatorski system:
R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny w przypadku większości źródeł sygnału dostępnych dla polskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV. Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.

Czy realizuje oczekiwania widzów ?

Nasze wrażenia:
Firma Toshiba wprowadza nowy model telewizora z funkcją Resolution + .
Technologia ta zwiększa szczegółowość krawędzi i tekstury zarówno dla ekskluzywnych treści HD ale również w sygnałach SD, zapewniając jaśniejszy, ostrzejszy i bogatszy obraz.
Pozwala skalować obraz cyfrowej telewizji SD do rozdzielczości zbliżonej HD. Dzięki zaawansowanej obróbce obrazu wykonywanej w ramach tej technologii sygnał pochodzący z kanałów telewizyjnych nadawanych cyfrowo w standardowej rozdzielczości wyświetlany jest w znacznie lepszej jakości.


Kto był na targach Ifa w Berlinie ten widział jak producent zaznaczał te obszary które są po obróbce Resolution + aby ułatwić obserwację zachodzących procesów .
Na ekranach z prawej strony widać zaznaczone miejsca.


Technologia firmy Toshiba pozwala na przetwarzanie sygnału który będzie dobry do konwersji materiału 1080i i 1080p oraz nawet do skali wyższej rozdzielczości 2K i 4K paneli które dostępne będą w przyszłości.
Tak prezentuje się w całej okazałości.
Firma należy do producentów LCD, którzy produkują błyszczące ekrany .
Błyszczące ekrany lcd dają większą czerń obrazy - stąd wiele firm w tym również Sharp
rozpoczął produkcję led również na błyszczących matrycach.


Parametry ogólne:
 • 42 "LCD TV
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli
 • Digital Tuner / Freeview
 • Kontrast: 100,000:1
 • Jasność: 500 cd/m2
Ciekawa struktura obudowy , nie da się nawet z daleka pomylić Toshiby z innym konkurencyjnym produktem.
 • Kąt widzenia (stopnie): 178
 • Szybkość reakcji (ms): 8 ms
 • Technologia poprawy obrazu: Resolution +
 • 200Hz
 • 24p technology
 • Widescreen: 16:9 (683)
 • Czujnik światła otoczenia
 • Elektroniczny przewodnik programowy (EPG): 8 dni
USB-Pro umożliwia także odtwarzanie plików MP3 i filmy DivX kodowane.
Podstawka nie jest zrobiona z miękkiego materiału więc odporna jest na zarysowania.


najważniejsze wyposażenia jak zawsze wymienione są na obudowie, ale nie są agresywane.


Model jest dość gruby.


Główny włącznik z lewej strony.


Zaś z prawej strony :


Jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych przez Toshiba jest system opracowany wraz z firmą MOD Systems, umożliwiający udostępnianie zasobów cyfrowych poprzez karty SD. Pozwala to dostarczyć w szybki i łatwy sposób filmy oraz muzykę w wersji cyfrowej.
Osoba posiadająca kartę SD będzie mogła na nią pobrać filmy w jakości DVD. Czas kopiowania ponad dwugodzinnego filmu będzie wynosił około 3 minut. Jeden film z kolei zajmie około 2 – 3GB danych. Multimedia zapisane na kartach SD będzie można odtwarzać w telewizorach oraz laptopach wyposażonych w czytniki kart SD kompatybilne z opisywanym systemem.
MOD Systems będzie dystrybuować zewnętrzne urządzenia tzw. Set Top Box-y wyposażone w czytniki kart SD. Urządzenia będą dedykowane dla tych którzy posiadają telewizory kompatybilne z opisywanym systemem Toshiba. Obecnie w projekcie biorą udział największe studia hollywoodzkie, w tym Warner Brothers oraz Paramount Picture, a lista dostępnych tytułów video obejmuje ponad 4 000 pozycji i ciągle jest powiększana o nowe zasoby.
System wykorzystuje karty SD oraz stacjonarne systemy kopiowania filmów. Urządzenia tego typu w 2009 roku zostaną rozmieszczone w kluczowych sieciach dystrybucji na terenie USA.
Tablica znamionowa , model przedsprzedażny .


Rozstaw otworów montażowych jest VESA 400 x 200 (400mm x 200mm poziome pionowe), zgodnie z normami przemysłowymi określony przez Video Electronics Standards Association. Gwintowane wkładki wymagają 8mm śrub (nie są w wyposażeniu).


Wejście component video HD akceptuje 1080i, 720p, 480p, 480i i sygnały.
Telewizor posiada z boku złącze - port USB do oglądania filmów (MPEG) oraz zdjęć (JPEG), jak również do słuchania cyfrowej muzyki (MP3) z twardego dysku USB lub dysku flash.
 • Złącze HDMI (s): 4
 • Połączenie wideo Component
 • Gniazda Scart: 2
 • RGB aktywne gniazdo Scart: 1
 • S-Video połączenia
 • Wejścia AV
 • Wyjście audio
 • Gniazdo na karty SD
 • Port USB
 • CI slot dla kanałów telewizji płatnej
 • Gniazdo słuchawkowe
Połączenie z PC: Można wyświetlać obraz z komputera na ekranie telewizora przez jednostki 15-stykowe D-Sub, wejście RGB lub wejście HDMI 1-te Wejście PC może przyjąć VGA, SVGA, XGA, WXGA i SXGA formatów sygnału.
Ustawienia komputera: Jeżeli komputer jest podłączony do telewizora 15-stykowe D-Sub RGB terminala, możesz użyć TV ustawień komputera funkcje do korekty obrazu, takie jak zdjęcie poziomej i pionowej pozycji, faza zegara (pozwala zredukować hałas i pogłębia obraz) i pobierania próbek zegara (pomaga zredukować szumy i minimalizują okresowych pionowe paski na ekranie).
PC Audio: Ta funkcja pozwala na wyjście dźwięku z komputera przez głośniki telewizora za pośrednictwem komputera stereo 3,5 mm wejście z tyłu telewizora


Wejście antenowe i serwisowe


Zasilanie - kabel tradycyjny.


Nowa technologia 200 Hz nazwana jest przez Toshibę : Active Vision M200HD.
Co oznacza nowa technologia dla Toshiby ?
Czy to tylko słowa?


NIE - daje to obraz bez migotania i osiąga czystą reprezentację ruchu.
Generowany jest tu inteligentny obwód podświetlenia pól czarnych.
Daje to poprawę ruchu oraz eliminuje błędy które mogą powstać przy generowaniu obrazu podczas obliczania algorytmów i eliminuje przyczynę - zamglone postrzeganie ruchu. Rezultatem są również lepsze efekty i mniej artefaktów niż poprzednie technologie mogłyby sobie pozwolić.


W obecnych telewizorach LCD, przełączanie się do innego wejścia HDMI z powodu HDCP
( około czterech sekund) trwa dość długo
Sprawdziliśmy i Toshiba jest tu na własny pomysł który nazwano "Quick-HDMI.
Czas przełączania się z jednego złącza HDMI na kolejne jest mniejszy niż połowa. Porty HDMI mają wsparcia Lip Sync i REGZA Link (HDMI-CEC) firmy Toshiba.
Quick HDMI Switching,


Dla polskich konsumentów którzy korzystają z anteny dachowej z pośród wymienionych funkcji - ważna jest możliwość odbierania sygnału DVB-T MPEG4. Wystartowała już Polska Telewizja Cyfrowa.
Jednakże sam odbiór sygnału to dopiero początek procesu, który kończy się wyświetleniem obrazu na ekranie.


Pilot bez zmian .


Podświetlenie Toshiba można wyłączyć jeśli komuś przeszkadza.
Dla graczy ważna wiadomość Input lag 60ms


Współpraca z komputerem bez zarzutu.Czystość czcionki bardzo dobra.


Telewizor posiada dokładne skanowanie- jest to tryb wyświetlania obrazu bez overscanu, czyli bez obcinania krawędzi. Funkcja ta jest szczególnie istotna dla telewizorów Full HD. Jedynie w tym trybie obraz wyświetlany jest "piksel w piksel", czyli bez zbędnego skalowania, które w przypadku ekranów Full HD oznacza utratę ostrości obrazu. Overscan to naleciałość technologiczna z epoki telewizji analogowej.


Przejdźmy do menu obrazowego telewizora:
Media Player: Toshiba REGZA TV Pozwala na oglądanie zdjęć (JPEG), filmy (DivX) lub muzyki (MP3) przechowywania zawartości na urządzeniu USB lub na karcie pamięci SD (tylko zdjęcia) za pomocą telewizji bocznym panelu port USB i SD -czytnik kart. Telewizor obsługuje urządzenia pamięci masowej USB z obrazów JPEG (10.000.000 pikseli; 9MB), filmów DivX (720 x 480 30 fps) oraz pliki muzyczne MP3 (8-320 kbps) sformatowany w FAT 12, FAT 16 lub FAT 32 . Telewizor obsługuje karty SD karty pamięci (SD) oraz do 2 GB SD High-Capacity kart pamięci (SD) od 4 do 32GB na zdjęcia w formacie JPEG (10.000.000 pikseli; 9MB) odtwarzanie tylko. Telewizor może rozpoznać do 500 filmów DivX w folderze, 500 plików MP3 w folderze, lub 2000 plików JPEG w folderze.


rodzaj złącz


Obsługa wyświetlania zdjęć
Tryby obrazu: Można wybrać jeden z następujących trybów obrazu dla każdego wejścia:
 • Sport: jasny i dynamiczny obraz.
 • Standard: ustawienie standardowe zdjęcie.
 • Film: niższe przeciwieństwie do ciemnego pokoju.
 • PC: przeznaczone do wyświetlania tabel / dokumenty z komputera.
 • Preferencje: Pozwala na dostosowanie i przechowywać kontrast, światło, jasność, kolor, odcień, ostrość.


Formatowanie obrazu


Regulacja obrazu


Rodzaje podświetleń matrycy


Jak pisaliśmy wcześniej ustawienia jak na własnej fabrycznej kalibracji.


Jeśli ktoś nie ma systemu kina domowego, może słuchać komfortowo wbudowanych głośników - które poprawnie symulują dźwięk przestrzenny. Zaawansowane ustawienia audio zapewniają pełniejszy, bogatszy i szerszy dźwięk.
Wybierając surround: aktywuje się efekt dźwięku przestrzennego, który odzwierciedla i umożliwia dźwięk symulujący przestrzennego kina
zaś dynamic bass boost - otrzymujemy głębsze, bogatsze basy


TV potrafi wyeliminować irytujące zmiany głośności między filmem a głośniej ustawionymi reklamami , jak również eliminuje różnice głośności dźwięku pomiędzy poszczególnymi kanałami TV . Equalizer Audyssey, uważany przez fanów kina domowego, daje inny wymiar dźwięku , dając więcej basu dla
42 ZV 635. Robi to znacznie lepiej niż np. plazma Panasonica.


Posiada timer
Regza link zapewnia współpracę produktów Toshiby.
REGZA-LINK: Można kontrolować podstawowe funkcje połączonych urządzeń audio . Przy użyciu pilota jeśli łączysz REGZA-LIN dostępne podstawowe funkcje obejmują: - Play, Stop, pauza, pomijanie, Fast Forward, Rewind i menu (ilość tych funkcji zależy od podłączonych urządzeń).
Posiada automatyczne formatowanie


Możliwość wyłączenia napisu Toshiba - jeśli komuś przeszkadza.


Pełne menu po Polsku.
Wybór który jest zawsze bardzo kontrowersyjny.
Ustawienia w systemie sklepowym wykluczają wiele systemów obsługi domowej.
W czasie pierwszej instalacji ważne aby korzystać z ustawienia Dom.


Bardzo dobra funkcja która na bieżąco symuluje kalibrację obrazu .
- AutoView - czujnik światła automatycznie dostosować różne ustawienia jakości obrazu w oparciu o kwotę otaczającego oświetlenia w pomieszczeniu i rodzaju materiałów wideo oglądania na lepsze wrażenia podczas oglądania.
AutoView monitoruje i dostosowuje jasność, ostrość, kontrast, kolor, SRT i ustawień w celu poprawy jakości obrazu.


Łatwo zauważyć różnice stosując np. dynamiczne podświetlenie.


Pixel Pure Toshiba generuje system przetwarzania wideo wykorzystując 14-bit Video DAC .
Stale monitoruje zmiany w jakości sygnału, treści i ruchu, aby zwiększyć ostrość, kontrast i odwzorowanie kolorów. Ten zaawansowany trzeciej generacji cyfrowy system przetwarzania wideo przebiega w szybkim czasie 333Mhz i jest w stanie produkować 4,096 poziomów gradacji (16 razy więcej niż standardowy 8-bitowy procesor) na gładkie, naturalnie wyglądające zdjęcia


Wracamy do naszych testowych ustawień:
Płynność ruchu rzeczywiście znakomita i wiele firm ma trochę do pomyślenia.
Czystość przesuwu jest rewelacyjna. Widocznie nowe rozwiązania mają istotny wpływ na obróbkę ruchu.


Czerń na wprost bardzo dobrze.


I jeszcze kilka ujęć co do sposobu kształtowania czerni na ekranie.


Widać wyraźnie jednolite czarne tło.


Da się też wyraźnie odróżnić mimo nasłonecznienia elementy szarości i błękit nieba.


Modele REGZA wyposażone zostały w system 5:5 Pull Down, aby jak najlepiej wyświetlić materiały 1080p 24Hz (np. filmy na płytach BD). Każda z 24 dotychczasowo wyświetlanych w jednej sekundzie klatek, jest pięciokrotnie powtarzana, wynikiem czego jest wyświetlanie 120 obrazów na sekundę, zamiast 24. Efektem pracy tego systemu jest płynność ruchu, jaką do tej pory mogliśmy oglądać tylko w kinie.


Kolejne rozwiązanie inżynierów Toshiby:
- Toshiba DynaLight Back-Light Control - wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie obrazu i histogramu oraz dostosowuje odpowiednio intensywność podświetlenia .


Static Gamma Funkcja umożliwia dostosowanie poziomu czerni w obrazie. Dostosowanie zakresu jest z dokładnością + / -5 od centrum.


Paleta barw w klasie cenowej z całą pewnością należy do czołówki światowej.


urok przyrody nie pozwoli z pewnością przejść obojętnie obok wyświetlanego obrazu


A orchidee zachwycały naturalnością barw.
Ujęcia portretowe i ostre i z łatwością oddające właściwe proporcje barw.
Kto zna Barwy - ten wie !
ujęcia statyczne - bez zarzutu:
Jak prezentuje się testowany model wobec Pioneera :
Z lewej Pioneer , z prawej Toshiba .
Różnica porównawcza czerni - na korzyść Pioneera.


Mimo błyszczącej matrycy powłoka antyrefleksowa w Toshibie - bardzo dobra.
Zatrzymuje odbicia światła otoczenia pokoju, nie rozmazuje obrazu, tworząc nawet o 30% lepszy kontrast w jasnych pomieszczeniach i pozwala cieszyć głębokim , wysokim kontrastem zdjęć .


przy oświetlonym pomieszczeniu bardzo łagodna paleta kolorów wsparta powłoką która lepiej zniosła odbicia światła


Cinespeed 10-bitowy panel LCD: Toshiba 10-bitowy panel LCD zawiera 64 razy więcej kolorów niż standardowe 8-bitowy panel, oferuje płynne przejście między czasie zmienia kolor i subtelne przejścia cienia.


Pioneer


ToshibaProcesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu.Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.
Efekt - jak widać !!!


Odzwierciedlenie stałych fragmentów wszystkich testów - pomarańcze


Kąty boczne nie są najmocniejszą stroną Toshiby. Ale nie odbiega ten model od konkurencji w klasie cenowej.


Paleta szarości - bez zabarwień .


Nie nakładają się kolory i równomiernie się odcinają.


Geometria obrazu bez zarzutu.


Z radością patrzyliśmy na obróbkę sygnału z dvd . Dał znać o sobie system Kinowej Płynności Ruchu. Każda z 24 bazowych klatek jest trzykrotnie powtórzona. Przed wyświetleniem kolejnej klatki ze źródłowego materiału procesor dwukrotnie powtarza nową, wygenerowaną przez siebie klatkę. Nowa klatka jest tworzona w wyniku procesu 360 stopniowej estymacji, który generuje nowy obraz na podstawie sąsiadujących klatek.


Czas na gry .


Chcieliśmy się właśnie przekonać jak ta estymacja ruchu wpływa na wyrazistość obróbki szybkich scen wyścigów motorowych.


Staraliśmy się uważnie obserwować szczególnie w powtórkach czy są niedokładności , smużenia , szumy.


Nasza praca była ciężka bo ciągle przegrywaliśmy w wyścigu , ale ................


za to obraz jawił się jako radosne chwile gry . Naprawdę extra zabawa.
Teraz sprawdzimy "prądożerność" modelu.


w podświetleniu film - 80 W
w podświetleniu gry - ok 97 W
na PC - 112 W
No i AutoView - 80W

wreszcie dynamiczny - ok 150 W.


AutoView - reguluje ustawienia obrazu automatycznie dając szerszą paletę barwi łagodniejsze przejścia tonalne. Analizuje elektronicznie jasność otoczenia i światła . Wybiera właściwe ustawienia dając rzeczywiste odzwierciedlenie obrazu. Układy wyposażone są w nowy procesor o wysokiej wydajności , który może wykonywać bardziej skomplikowane obliczenia ze względu na ekstremalną wydajność.


Gdy funkcja jest włączona, telewizor automatycznie optymalizuje podświetlenie w zależności od poziomu oświetlenia otoczenia.
Redukcja zakłóceń MPEG:
MPEG funkcja redukcji szumów pozwala zmniejszyć widoczne zakłócenia powodowane przez
kompresji MPEG. Możesz wybrać Wysoki, Średni, Niski lub Wyłącz.


Extra pomysłem jest wizualizacja parametrów obrazu.


Zawsze ostry obraz w ruchu.
Niektóre telewizory REGZA pracują z odświeżaniem 100/120 Hz, co oznacza dwukrotne zwiększenie częstotliwości w stosunku do standardów PAL (50Hz) oraz NTSC (60Hz). Elektronika telewizora zwiększa ilość wyświetlanych przez ekran obrazów, w wyniku wstawiania jednej klatki między dwie istniejące. Dodatkowo klatka jest tworzona w zaawansowanym procesie 360 stopniowej estymacji ruchu. Procesor oblicza pośrednie położenie obiektu między pierwszą a trzecią klatką. Efektem pracy tego systemu jest ostry obraz w ruchu - koniec ze smużeniem.


Jak to wygląda przy słabej jakości sygnale z dachu ?
Najpierw automatyczne strojenie.


R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny w przypadku większości źródeł sygnału dostępnych dla polskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV.


Zanim obraz zostanie przekazany na ekran poddawany jest on zaawansowanej obróbce poprzez technologię Resolution +, która odpowiada za skalowanie sygnału do rozdzielczości matrycy LCD. W wyniku wieloetapowego procesu sygnał zostaje wzmocniony a występujące w nim błędy zostają usunięte. Na koniec technologia Auto View optymalizuje wszystkie ustawienia telewizora tak aby dopasować parametry obrazu do materiałów które w danym momencie oglądamy oraz do warunków oświetleniowych pomieszczenia w którym się znajdujemy.


Kąty boczne sygnału SD.
Zaprojektowany jest tak, aby zoptymalizować słabe sygnały SD z anteny dachowej czy kablówki .
A system redukcji szumów eliminuje szumy ( "Śnieg") na czysty ostry obraz.
System ten wykrywa jakość odbieranego sygnału wideo i automatycznie wzmacnia potrzebną moc wideo optymalizacji.


Jedna platforma sygnału HDD- obok Toshiby 42 ZV 635 w dolnym lewym rogu - Plazmy Panasonica i LCD Panasonica ( pozostałe obrazy)


Precyzyjnie tworzy płynne przejścia z głęboką czernią, zwiększa też szczegółowość .
A poprzez dogłębną analizę umożliwia precyzyjne dostosowanie sygnału do 256 poziomów podświetlenia.

Nawet z sygnału rozdzielonego SD - widać lepsze skalowanie .Wady :
szara czerń z kątów bocznych
konieczna kalibracja obrazu
pobór energii


Zalety:
znakomita płynność ruchu
świetny dźwięk dzięki Audyssey
bardzo dobre skalowanie w SD- Resolution + .
naturalna paleta nasycenia kolorów
Bardzo dobre przejścia tonalne
dobra współpraca z komputerem
dobra powłoka antyrefeksowa , bardzo dobra czerń przy oglądaniu w dzień lub przy włączonych światłach.Punkty - do 1 do 10 w każdej pozycji.

1.Płynność SD - 7 pkt
2.Kąty boczne noc - 5 pkt
3.Kąty boczne dzień - 7 pkt
4.Czerń - 7 pkt
5.Skalowanie SD - 8 pkt
6.Skalowanie HD - 10 pkt
7.Kolory - 8 pkt
8.Pobór energii - 7 pkt
9.Obsługa - 9 pkt
10.Dźwięk - 10 pkt
11.Wyposażenie - 7 pkt
12.Współpraca z komputerem - 10 pkt
13.Współpraca z Blu ray - 10 pkt
14.Cena do jakości - 9 pkt


Razem = 114 pkt na 140 możliwych.
__________________
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Junior Member

Avatar hevonen

Meldunek: Dec 2007
Postów: 13
Cytuj  
#2
02-10-2009, 17:46
Domyślnie Wielkie dzięki

Wielkie Dzięki Kiki!!!
Długo czekałem ale było warto.
Moje odczucia po przeczytaniu testu są takie, że w zasadzie, poza poborem prądu i kątami, zwłaszcza w nocy, sprzęt bez wad.
Muszę chyba jeszcze raz przeczytać
Bylem bliski zamówienia już Sharpa 42DH77 ale w takiej sytuacji chyba skuszę się na Toshibę.
Po przeczytaniu testu mam nadzieję, że to dobry wybór.
Odpowiedź z Cytatem
hevonen jest offline
Senior Member

Avatar pener77

Meldunek: Jun 2007
Postów: 200
Skąd: Krokowa

Cytuj  
#3
02-10-2009, 21:09
Domyślnie

Czy Resolution+ działa na kanałach HD, jeszcze bardziej poprawiając obraz??
Odpowiedź z Cytatem
pener77 jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Wspiera forum

Avatar gilek1975

Meldunek: Jul 2007
Postów: 667
Skąd: Świętokrzyskie

Cytuj  
#4
02-10-2009, 21:34
Domyślnie

Na kanałach HD obraz się nie poprawia. Jest cały czas b. dobry
__________________
SONY 75W855, JVC LT-47DV1BU, SONY KDL-40BX440, JVC 32P80BU, H/K AVR347, DVD H/K 37, JBL ES25C, ES80, ES20, ES150P, tuner Pace HDS7241 PVR HD x 2 sztuki,SAGECOM DSI 87 HD, cyfra+ Prestiżowy HD+, spliter Rf-link 100 + 3 karty klienckie

Ostatnio edytowane przez gilek1975 ; 03-10-2009 o 08:21
Odpowiedź z Cytatem
gilek1975 jest offline
Senior Member

Avatar pener77

Meldunek: Jun 2007
Postów: 200
Skąd: Krokowa

Cytuj  
#5
02-10-2009, 21:40
Domyślnie

Cytat:
Napisał gilek1975
Na kałach HD obraz się nie poprawia. Jest cały czas v. dobry
Niektóre telewizory wyciskają wiecej z hd dzieki wspomagaczom, np. Phillips 9704. Obraz jest ostrzejszy, wygląda wyśminicie, działa R+ na HD? Chodzi o to czy mozna włączyć.
Odpowiedź z Cytatem
pener77 jest offline
Wspiera forum

Avatar gilek1975

Meldunek: Jul 2007
Postów: 667
Skąd: Świętokrzyskie

Cytuj  
#6
02-10-2009, 21:58
Domyślnie

Oczywiście że można włączyć. Obraz SD jak i HD wyglada wyśmienicie
__________________
SONY 75W855, JVC LT-47DV1BU, SONY KDL-40BX440, JVC 32P80BU, H/K AVR347, DVD H/K 37, JBL ES25C, ES80, ES20, ES150P, tuner Pace HDS7241 PVR HD x 2 sztuki,SAGECOM DSI 87 HD, cyfra+ Prestiżowy HD+, spliter Rf-link 100 + 3 karty klienckie

Ostatnio edytowane przez gilek1975 ; 03-10-2009 o 08:22
Odpowiedź z Cytatem
gilek1975 jest offline
Junior Member

Avatar jareckia

Meldunek: Aug 2009
Postów: 17
Cytuj  
#7
05-10-2009, 11:43
Domyślnie

czy ktoś się orientuje jak się ma ta wersja ZV do XV ?.
Bardzo mało informacji jest na temat modelu XV.
Odpowiedź z Cytatem
jareckia jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Jaki Logitech
 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę