Samsung PS50B850 - padł po 6 godz. pracy

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
wczoraj kupiłem i uruchomiłem w domu nową śliczną 850 :) Po mniej więcej 2 godz. tv sam się wyłączył (sygnał był, Autowyłączanie - wyłączone) i po chwili załączył. Trochę mnie to zaniepokoiło - ale zobaczymy, co będzie dalej. Sprawdziłem jeszcze na wszelki wypadek mocowania kabli zasilających i sygnałowych - było ok. Po jakimś czasie - to samo - wyłączenie i załączenie. Około 20 wieczorem - padł na amen. Słychać tylko, że próbuje się sam załączyć (ekran się lekko rozświetla na ciemnoszary, na kilka sekund), po chwili się wyłącza - i tak w kółko.
Serwis pracuje chyba od poniedziałku (na sobotę nie liczę) - więc może tu ktoś mi podpowie, co może być przyczyną i co ewentualnie samemu można sprawdzić. W menu serwisowe nie mam zamiaru wchodzić (o ile się da;), myślę raczej że to jakiś problem z zasilaniem albo (co gorsze) z matrycą.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku !!!
 

Toshi

New member
No coż... nie powinieneś być zaskoczony, takie są Szmelcsungi :D Jak widzę ten rok nie zaczął się dla ciebie najlepiej :rolleyes: Jednak szczerze życzę ci aby cała reszta roku 2010 była dla ciebie bardziej łaskawa... no i żeby Szajsung szybko wrócił z serwisu ofkoz ;)
 
Ostatnia edycja:

Augi1981

New member
Jedź do sklepu gdzie kupiłeś TV jutro lub w poniedziałek rozmawiaj z kierownikiem i reklamuj ukrytą wadę towaru niech ci wymieniają to od ręki na nowy model.
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Dodam tylko pro forma, że moja 850 to wersja z listopada 2009, made in Hungary i podczas tych 6 godzin pracy nie stwierdziłem probelmu bzyczenia :) Marne to pocieszenie, ale wygląda na to, że chyba rzeczywiście wersje produkowane od listopada nie mają już tej wady.
Jutro rozmowy z Euro na temiat wymiany sprzętu - zobaczymy, co powiedzą. :cool:
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak też sobie właśnie myślę, że "się zdarza". Pomijając awarię, to przez te parę godzin miałem ucztę do oczu :) Obraz HD (z polsatu cyfrowego i paru plików mkv przez usb) był super, niestety nie zdążyłem się pobawić innymi ustawieniami. Nie mam zamiaru wymieniać na nic innego - chcę taki sam TV. Póki co ściągam sobie filmy na HD i szukam jakiegoś fajnego odtwarzacza blue-ray i sieciowego.
 

andrzej ch63

New member
to że się na sekundę włączał i po chwili wyłączał to dla dla 850 normalne trzeba w ustawieniach wyłączyć automatyczne wyszukiwanie oprogramowania , prawdobodobie Masz ustawione co 2 godziny ,ale to że nie chce się włączyć to już serwis.
POZDROWIENIA
 

RHJG

New member
Bez reklam
Psb850

Tak też sobie właśnie myślę, że "się zdarza". Pomijając awarię, to przez te parę godzin miałem ucztę do oczu :) Obraz HD (z polsatu cyfrowego i paru plików mkv przez usb) był super, niestety nie zdążyłem się pobawić innymi ustawieniami. Nie mam zamiaru wymieniać na nic innego - chcę taki sam TV. Póki co ściągam sobie filmy na HD i szukam jakiegoś fajnego odtwarzacza blue-ray i sieciowego.
Witam,bez obaw musza wymienic.Co do blue-ray to proponuje b.dobry Samsung BD-3600.odpada dodatkowy pilot.A i cena jest juz atrakcyjna,procesor obrazu super.pozdr.
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Byłem dziś w Euro - bez problemu wymienią na nowy - został zamówiony i dojedzie w poniedziałek. Mam nadzieję, że będzie OK - bo na razie tylko fajnie wygląda w pokoju :)))
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Wymieniłem na nowy, a potem na jeszcze jeden. Drugi miał uszkodzony prawy głośnik (notorycznie szumiał), natomiast trzeci już jest ok.
Ostatni, który dostałem jest z X.2009 - i w zasadzie go nie słychać.
 
Do góry