Panasonic TX-P60ZT60 - w poszukiwaniu doskonałości

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TX-P60ZT60 - w poszukiwaniu doskonałości (przed pełnym testem)

Nowy TX-P60ZT60 - czyli marzenie każdego fana.
ape_b_26991.jpg


W tym roku Panasonic po kilku latach przerwy powraca do zaoferowania modelu o najwyższych parametrach jakości na rynku. Model ZT60 miał być kolejnym udoskonaleniem serii VT60 a wyszedł modelem wzorcowym !!!.
Seria co prawda ma ten sam panel, ale z innym procesem konstrukcyjnym w odniesieniu do wyposażenia panelu głównego VT60. Jakość obrazu od japońskiego producenta stanie się wzorcem dla wielu osób testujących. Plazma na rynku w Europie jest dostępna tylko wielkości 60-cali (w USA jest również dostępna w 65-calach)


ZT60 opiera się na tym samym panelu co seria VT60 ale jest w innej konstrukcji w stosunku do przedniej szyby. Plazma ta jest bezpośrednio połączona z przednią tafla szklaną dzięki czemu zmniejsza do zera lukę pomiędzy warstwą emitującą i powłoką zewnętrzną. W ten sposób eliminuje możliwość odbijania światła emitowanego przez panel, poprawia wydajność świetlną która ma wpływ na panel, poprawiając współczynnik kontrastu. Dzięki temu wydajność czerni jest znakomita nawet w przypadku braku całkowitej ciemności.
v3_studio_master_panel2.jpg

Tak to wygląda.


Technologia panelowa się raczej ta sama jak VT60. Pole ostrości z podpola 3000 Hz, ma możliwość przetworzenia do 30.720 poziomów składowych koloru. Dlatego odcienie i Infinite Black Ultra podkreślają zdolność do odtworzenia najgłębszych czerni na rynku. W istocie te podstawowe zalety było już widać w modelach serii VT60.



Wzmocniona konstrukcja, te same funkcje
Estetycznie ZT60 różni się od VT60. Materiały i kolorystyka pozostają takie same, ale z boku jest ramka metalowa (tu głośniki są na dole) która daje sztywność konstrukcji i zmniejsza wszelkie drgania. Ten telewizor plazmowy bardzo przypomina modele LCD. Z profilu jest bardzo cienki - ma tylko 47 mm.

trequarti.jpg
Połączenia i urządzenia są takie same jak w serii VT60 tylko z tą różnicą, tutaj nie ma wbudowanej kamery w górnej krawędzi ramy. Wejścia są takie same, ale z pozłacanymi złączami, trzy HDMI, podwójny tuner DVB-T i podwójny tuner DVB-S2, trzy porty USB, LAN, słuchawek, gniazdo na karty pamięci SD, Pokój CI +-slot, zintegrowane WiFi, adapterami do wejścia składowych i SCART, optyczne S / PDIF.
staffa.jpg

Poziom funkcjonalności i menu konfiguracji ZT60 jest zasadniczo identyczny jak w VT60 (z wyjątkiem kamery. Jedyną różnicą jest obecność ustawienia o nazwie EBU ( bardziej dostosowane do specyfikacji odniesienia europejskiej jednostki) i napisem na panelu studio mistrza, który pojawia się po włączeniu telewizora.
Zawarte są również w tym przypadku, dwa piloty, z których głównym prezentuje się znacznie bardziej elegancko niż zwykle i ma a trochę bardziej zmodyfikowany układu klawiszy, ale utrzymuje dobry poziom intuicyjności. Drugi pilot oparty na touchpadzie.


Jeszcze bardziej kontrastowy
Topowy Panasonic posiada zmniejszony dithering do minimum i jest najbliższy jakości czarni strukturalnej. Gołym okiem widać różnice w poziomie pomiędzy czernią ZT60 i VT60 .
To samo dotyczy - bieli.
Za to widzimy przede wszystkim niewielki wzrost na poziomie kontrastu w filmach, dzięki lepszej szczelności uszczelki . Kolor czarny jest lepszy nawet w jasnych scenach, ale tak naprawdę mówimy o subtelnościach koloru.


Faktem bezsprzecznym jest to, że obraz ZT60 nagradza pod każdym względem.
W ciepłych kolorach i naturalnych, ale naprawdę przepiękny jest w ustawieniu "film". Widać szczegóły na w cieniach, dynamice obrazu, wyższym poziom szczegółów w ruchu.
To elementy, które składają się na fakt że TV Panasonic ZT 60 jest naprawdę wyjątkowy.
Posiada też sprawdzoną lepszą płynność skośną i pionową. Boczna jest na zbliżonym poziomie.
Czerń nie sieje jak w Vt60. Znakomita jest za to blokada szumów.


Wnioski: Plazma dla tych, którzy chcą najlepiej
ZT60 naszym zdaniem powinny być traktowane jako VT60 popchane do granic swoich możliwości. Oferuje on najwyższy postrzegany współczynnik kontrastu jaki można uzyskać w tej generacji plazm. I jest wyraźnie przeznaczona dla tych, którzy chcą mieć telewizor najlepszy z najlepszych.

dday
 

pantomima

Banned
To serrio bylo ;) ,

cytuje Kikiego - " Znam już czerń znakomitą w Sharpie LE857- więc z przyjemnością porównam najlepsze na rynku modele "

Czesto pada duzo mega pozytywnych przymiotow oddnosnie jakiegos tam modelu i mozna sie pogubic delikatnie , co chwile slychac chwalebne opinie z tad to pytanie .
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Sharp to sharp ma swoją matrycę quattron, a Panasonic ma to co pozostali czyli bez zmian ;) A wszystko co nowe zawsze cieszy i wydaje się, że lepsze...
 

pantomima

Banned
Tak , tak a świstak siedzi i zawija .... Sugerujesz wiec ze Sharp wygrywa bo wprowadzil innowacje w postaci nieprzecietnej matrycy Quattron he he

Brawo ! calkiem zabawne to bylo .wiesz - ja tak troche z ironia zapytalem o tego sharpa .
 

vinetou80

New member
W sumie moge poczekac na test ale zapytam tutaj : jak ta super-wypasiona plazma radzi sobie z konsolami?

Ja po mojej vt30 nie kupię ani pół plazmy ,ani panasonika.Ta firma to jakiś żart a powidoki zabijają jakąkolwiek przyjemność oglądania.Obsługa przypomina obsługę Rubina naszych czasów,żal.Dodam,że to mój drugi panas...wcześniej używałem jednego z topowych lcd hd ready...i ten wiatraczek:)
 

pantomima

Banned
Pewnie ze wady musi jakies miec , nie ma przeciez idealu . kiedy wrzucicsz pelny test ? na dniach czy etam ?
 
Ostatnia edycja:

vinetou80

New member
a gdzieś mi znikło:) ale kiedyś ktoś mi wywalił...czemu inni producenci nie potrafią zrobić nawet fajnego pilota,tak jak loewe?Czekam na oledy,tylko z jakiejś dobrej firmy:)
 

pantomima

Banned
Tak ? O jeny . . . a jaka to ta dobra firma według Ciebie ?, i czemu miał by służyć niby taki dobry pilot ? Wiesz.wiekszość producentów ma w dupce piloty,skupia sie nad czymś bardziej ambitnym niz pilot.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dawno już zrezygnowałem z tego extremalnie-niesprawiedliwie drogiego eksperymentu zwanego ZT60.W USA sprzedają go w wersji 60 cali za 3500$,tyle że ich nie ma tunera sat i pilot gorszy.Europejczyków potraktowali jak bydło , zabrali 65 calową wersje a cena to jakieś jaja za tak wadliwą technologie (migotanie,limiter jasności,dithering).Wiele fachowych portali potwierdza że vt60 i zt60 grają IDENTYCZNIE w ciemnym pomieszczeniu, tylko za dnia zt60 lepiej tłumi odbicia co poprawia czerń.To pokazane na zdjęciu wyświetlanie pod kątem gdzie nie występuje w zt60 efekt "ducha" to tylko w celach reklamowych, bo kto ogląda pod takim kątem ? A co znaczy ? .........Czerń nie sieje jak w Vt60.......czekam aż 65vt60 stanieje do 10tyś i to będzie ostatnia plazma przed oled-ami.Chyba najbardziej popularny ZT stał się w UK,tam podniecają się nim na forach ale nie tym że płacą za niego dwa razy tyle co w USA.Za technologie raczej nie udaną (TE MIGOTANIE ),którą wyprze za dwa lata OLED.Ale ich stać na szastanie kasą!.
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
No fajnie, tylko kolejny raz wciskają nam ciemnotę. Dlaczego nie można tych szyb zespolić w innych modelach? Śmieszą mnie te techniczne bajery, które niestety stawiają Panasonica w złym świetle. Tyle lat są na rynku z tą technologią i dopiero teraz wpadli na pomysł aby zespolić szybę z plazmą - odlot! Jeszcze muszą dodać że to jest technologicznie tak skomplikowane i drogie że ta maszyna musi kosztować majątek.

Za dwa lata wszystkie plazma będą zespolone, ale co tam. Reszta faktycznie bez większych zmian no design rodem z VT50. No i rozmiar, jakość tylko dla dużych salonów :)
 
Ostatnia edycja:

DVX

New member
Ja po mojej vt30 nie kupię ani pół plazmy ,ani panasonika.Ta firma to jakiś żart a powidoki zabijają jakąkolwiek przyjemność oglądania.Obsługa przypomina obsługę Rubina naszych czasów,żal.Dodam,że to mój drugi panas...wcześniej używałem jednego z topowych lcd hd ready...i ten wiatraczek:)
Coś mi się wydaje że VT30 to Ty tylko na wystawie i to z daleka widziałeś, dlaczego u mnie nie ma nawet "pół" powidoka ?? a z Rubinem też niewiele miałeś do czynienia...
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
No fajnie, tylko kolejny raz wciskają nam ciemnotę. Dlaczego nie można tych szyb zespolić w innych modelach? Śmieszą mnie te techniczne bajery, które niestety stawiają Panasonica w złym świetle. Tyle lat są na rynku z tą technologią i dopiero teraz wpadli na pomysł aby zespolić szybę z plazmą - odlot! Jeszcze muszą dodać że to jest technologicznie tak skomplikowane i drogie że ta maszyna musi kosztować majątek.

Za dwa lata wszystkie plazma będą zespolone, ale co tam. Reszta faktycznie bez większych zmian no design rodem z VT50. No i rozmiar, jakość tylko dla dużych salonów :)

:wink:Za dwa lata , jeśli oled-y nie ruszą to być może że tak będzie, w przeciwnym wypadku po plazmach zostanie tylko historia.Tak jak pisałem że jest to technologia nie bardzo udana i Panasonic tym modelem normalnie żeruje na portfelach Europejczyków, Amerykanie nigdy na to by się nie złapali, bo u nich jest tylko droższy o 500 $.U nas nawet sposób prezentacji w sklepach tego ZT60 jest całkiem inny od vt60.W sklepach Euro RTV dla przykładu jest ustawiony pod odpowiednim kątem i puszczany jakiś obraz z malowidłem ,podkreślający obszary z czernią a na vt60 obok pokazują tandetny filmik w 3D z Kate Perry-śmiech na sali !!!! Niech ich obu pokażą tak samo , to wyjdzie na jaw że to to samo :smile:.Niestety z powodu fatalnej sprzedaży plazm, takie działania pewnie są jedyną deską ratunku dla producenta.Ciekawe tylko do jakiej kwoty spadnie na koniec roku?, bo ZT70 raczej już nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry