Konferencja Philipsa - telewizory czy dzieła sztuki - 2013 ? Czyli więcej ambilightu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konferencja Philipsa - telewizory czy dzieła sztuki - 2013 ? Czyli więcej ambilightu w domu.
001_P1550228.JPG

Tegoroczna konferencja odbyła się w urządzonej w post industralnym stylu w podwarszawskiej willi.

009_P1550238.JPG

Prowadzący kilka razy podkreślał, że nie wolno robić zdjęć znajdującym się tu dziełom sztuki. Wielkim znawcą nie jestem ale nie zauważyłem żadnych prac znanych artystów jak choćby Picasso, Monet czy nawet Matejko.
Dlatego skupiłem się na nowoczesnych działach sztuki czyli...

003_P1530339.JPG

Najnowszej serii DesigneLine która może zaliczać się właśnie do dzieł sztuki. I z pewnością właśnie jako coś wyjątkowo zostanie nagrodzona najwyższym Europejskim odznaczeniem RED Dot.
Model po raz pierwszy zawitał na pokazy do Polski.
Była to pierwsza zamknięta taka prezentacja w naszym kraju.
Pierwsza otwarta prezentacja w Polsce odbędzie się w Noc Muzeów 18.05.2013 Na Polach Grunwaldu ( Zapraszamy).
pola_grunwaldu.jpg

Na telewizorach prezentować będziemy pierwszy film o bitwie po Grunwaldem w 3D.
Tak więc w hołdzie walecznym rycerzom spod Grunwaldu - zaprezentujemy równie niezwykły , niecodzienny spektakl i to w 3D.
http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-m...lach-grunwaldu

008_P1550237.JPG

Nowa seria prezentuje się absolutnie wyjątkowo i rzeczywiście może śmiało stawać w szranki z innymi dziełami sztuki. Ale ma nad nimi przewagę bo może nie tylko z nimi konkurować ale może wręcz zastępować owe dzieła sztuki.

011_P1550244.JPG

Nie omieszkał podkreślić że ogromnie ważną sprawą jest bardzo doceniany przez użytkowników Ambilight. Przypomniał iż mimo, że minął zaledwie rok od powstania spółki TVP-Philips to już nikt nie ma wątpliwości, że telewizory Philipsa wracają na wysoką pozycję rynkową w Polsce i nie tylko.

012_P1550248.JPG

Następnie głos zabrał Mistrz Ceremonii czyli Piotr Herod odpowiedzialny z ramienia TPV (Philipsa) za wszystkie kierunki rozwojów produktowych, aplikacji i nowoczesnych rozwiązań.
Całość TU http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...2013-czyli-wiecej-ambilightu.html#post914644:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oby tak było jak ten Pan powiedział - ale to wszystko zweryfikują nabywcy tych tv...
 

cozaar

New member
Ja nie wymagam żeby tv był dziełem sztuki!Tylko żeby spełniał podstawowy cel jakim jest poprawne wyświetlanie obrazu!Bez dziwnych ,,baboli" w wyświetlanym materiale!Ale ,,filipsowi" do tego jeszcze daleko!!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Co to za konferencja , jak na proste pytania nie chcą odpowiadać .
Embargo na temat telewizorów serii 9708 w XXI wieku ???
I tak już do września nic nowego nie wymyślą.:x
Coś będzie więcej na temat tej serii w lipcu , za wiadomością ze stronki:

4K TV: One step front.. three steps back... - FullHD

Wynika z tej wiadomości , że wielkość przekątnej ekranu to 65", że 3D będzie pasywne-choć obraz 1080p dla każdego oka , podświetlenie matrycy będzie" krawędziowe" z uwagi na koszty , będzie można odtwarzać materiał 4K przez port USB lub za pośrednictwem HDMI .
A jak będzie , trzeba się uzbroić "w cierpliwość".



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
No nie przesadzajmy z tymi dziełami sztuki, telewizory są po prostu bardzo ładne, jak większość lepszych od konkurencji. Dziełem ewentualnie można nazwać ten DesignLine, to im się udało.
 

accu

New member
Bez reklam
No nie przesadzajmy z tymi dziełami sztuki, telewizory są po prostu bardzo ładne, jak większość lepszych od konkurencji. Dziełem ewentualnie można nazwać ten DesignLine, to im się udało.

Witam uprzejmie,

"Ładniejsze opakowanie" serii 8008S telewizorów firmy Philips . Żeby chociaż podświetlanie matrycy było bezpośrednie , tylne z "local dimming" Full LED , (chociaż 224 strefy)

a nie krawędziowe i w dodatku pionowe dwustronne (L/P) zamiast bardziej wydajniejszego poziomego .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszyscy producenci realizują tylko potrzeby rynku. Wszyscy bez wyjątku :
Sony, Panasonic, Samsung, Sharp, Toshiba, Thomson,Philips, LG
Widocznie wszyscy doszli do jednakowej konkluzji.
A ludzie głosują - kupując produkty lub nie.
Resztę dopisz sobie sam...
 

accu

New member
Bez reklam
wszyscy producenci realizują tylko potrzeby rynku. Wszyscy bez wyjątku :
Sony, Panasonic, Samsung, Sharp, Toshiba, Thomson,Philips, LG
Widocznie wszyscy doszli do jednakowej konkluzji.
A ludzie głosują - kupując produkty lub nie.
Resztę dopisz sobie sam...

Witam uprzejmie,

I dlatego powstają "takie dzieła sztuki" , które może i ładnie wyglądają , ale z podstawowymi
cechami telewizora jakimi powinny się się charakteryzować telewizory tj. bardzo dobrą jakością
obrazu i dobrym dźwiękiem mają mało do czynienia . Przykre to stwierdzenie , lecz jak najbardziej
prawdziwe .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A tu bym się nie zgodził.
Telewizory Sharpa będą miały full led w dużych przekątnych
Telewizory Philipsa mają extra dźwięk
Plazmy Panasonica Zt60 mają i extra dźwięk i obraz.
Telewizor Toshiby ZL2 ma extra dźwięk i bardzo dobry obraz.

A wymóg czasu jest wymogiem czasu.
Co z tego ze system BETACAM był dużo lepszy od VHS - a wygrał vhs.
Nie zawsze lepsze wygrywa ale to wymóg czasu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten ma swoje trzy minuty w USA.
Był na pokazach w Berlinie i nie wzbudził europejskiego zainteresowania.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ten ma swoje trzy minuty w USA.
Był na pokazach w Berlinie i nie wzbudził europejskiego zainteresowania.

Moje pierwsze anime oglądałem na LD oczywiście na sprzęcie RCA Philipsa, w SONDZIE w tym czasie pokazywali już HDTV z Japonii i pierwszy CD philipsa ;)
 

Duch87

New member
Bez reklam
Mi najbardziej spodobał się pomysł na prezentację samych telewizorów. Nie była to nudna konferencja, tylko ciekawe i interaktywne pokazanie możliwości tych telewizorów w warunkach, w których są faktycznie używane. A co do samych TV - najwyższej klasy jak dla mnie, zarówno technologicznie, jak i designersko.
 
Do góry