IPTV, co za cios !!! A 160 000 subskrypcji zablokowanych, zidentyfikowano 627 sprzedawców, 56 serwerów zaciemnionych i dwa kanały telegramu zamknięte.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
IPTV, co za cios: 160 000 subskrypcji zablokowanych, zidentyfikowano 627 sprzedawców, 56 serwerów zaciemnionych i dwa kanały telegramu zamknięte.

images
ef497a_pezzotto_ape.jpg


IPTV, co za cios: 160 000 subskrypcji zablokowanych, zidentyfikowano 627 sprzedawców, 56 serwerów zaciemnionych i dwa kanały zamknięte.
Operacja antypiracka doprowadziła do likwidacji włoskiej sieci, która obsługiwała ponad 150 000 klientów. Piraci zostali zidentyfikowani za kilka błędów popełnianych podczas pandemii, gdzie zawyżali oferty promocyjne.

Duża akcja antypiracka akcja doprowadziła do rozbiórki całej sieci IPTV działającej we Włoszech. Sąd Rzymski zarządził w ciągu ostatnich kilku godzin prewencyjne zajęcie 56 serwerów, 2 stron internetowych i 2 kanałów. Ta blokada doprowadziła do przerwania co najmniej 160 572 nielegalnych subskrypcji, z których wszystkie zarządzane były przez 7 struktur działających we Włoszech.

Subskrypcja IPTV sprzedawana przez organizację przestępczą umożliwiła dostęp do około 450 płatnych kanałów telewizyjnych i 30 000 treści multimedialnych na żądanie, takich jak filmy i seriale telewizyjne. Finanse zdemontowały jeden z największych oddziałów działających we Włoszech, sieć 900 resellerów, z których zidentyfikowano 627, sprzedając subskrypcje włoskim klientom.

Dochodzenia przeprowadzone przez Dział dóbr specjalnych i usług Guardia di Finanza już doprowadziły do ​​zajęcia niektórych części i zasobów, ale śledczy nie byli w stanie znaleźć wszystkich ogniw do demontażu organizacji. Jednak w ostatnich miesiącach działania nasiliły się: nielegalny rynek faktycznie rozwinął się w fazie zagrożenia zdrowia, kiedy wiele osób zamkniętych w domu, aby cieszyć się treściami multimedialnymi, wolało polegać na piractwie i IPTV, nawet tylko w przypadku filmów. Ponadto, szczególnie w maju, „piraci” zaczęli reklamować nielegalne paczki, szukając tzw „Faza 3” ożywienia zawodów sportowych, aby to zrobić, złożyli korzystne oferty z przedpłaconymi pakietami o rocznym czasie trwania.

Te posunięcia doprowadziły do ​​identyfikacji odsprzedawców, chociaż nie jest jasne, ile osób zostało zgłoszonych.

Najśmieszniejsze jest to, że cała sprawa związana jest z dwoma zajętymi kanałami, w których administratorom udało się uzyskać dostęp do paneli zarządzania serwerów IPTV i próbować wyłudzić pieniądze od „piratów”, którzy nimi zarządzali, grożąc opublikowaniem danych oraz poświadczenia aktywnych nielegalnych subskrypcji. Kanały telegramu osób, które próbują sprzedawać zarówno subskrypcje IPTV, jak i szantażować wysokie gałęzie łańcucha, grożąc, że zgłoszą te same osoby, którym sprzedały subskrypcję.

A wy co o tym myślicie ?
Jak jest w Polsce ?
Dday.it
 
Ostatnia edycja:
Do góry