LED 46-47 do 4 000

martbdg

New member
1. Odległość od ekranu? 3-4
2. Jak słońce świeci w pokoju? bez znaczenia są rolety ;)
3. Jak duży jest pokój? 20m kw.
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor?: do wczoraj Toshiba TL 938 46'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? News (tvn24 itp), filmowe, naukowe i przede wwszystkim sport piłka nożna, żuzel. Platforma UPC pakiet HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: o kazdej porze dnia w zalezności kiedy jestem w domu. Najczęściej jednak wieczorami.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: wolę bez wiatla..ewentualnie mała lampka.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wywazony
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obecnie posiadam matową..nie wiem jakie to ma znaczenie..jesli chodzi o odbijanie siee słońca to problem rozwiązany bo słonce bezpośrednio na tv nie pada.
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-47
12. Preferowana marka? marka nie istotna..byle był dobry
13. Czego nie lubisz w telewizorach? ??
14. Jakie urządzenia będą podłączone? UPC HD ,BD
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90/10
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? sofa jest na wprost..
17. Czy ważne jest wifi? fajnie jak jest ale to nie jest najwazniejsza funkcja przy wyborze tv. obejdzie sie rowniez bez wifii
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? nie..posiadam toshibe ponad 2 miesiace i korzystalem z tego moze 5 razy
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? bez znaczenia
22. Ma mieć 3D? bez znaczenia. nie uzywane w ogole na moim obecnym tv
23. Ma mieć slot na karty SD? bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? upc, ampli i laptop..wszystko przez hdmi
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile programów HD? ok 40 chyba ma upc :)
28. Ma stać czy wisieć? docelowo wisiec (po remoncie)
29. Rozdzielczość: 1080p
30. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10 godz
33. Jaka klasa cenowa? do 4 000 zł


jak już wspomniałem wyżej posiadałem Toshibe TL 938 która zakupiłem w MediaMarkt. Pan który mi ja wciskał chwalił ja niesamowice..według niego sharpy, samsungi, panasy i inne sa o wiele gorsze. Na szczęscie udało mi się odzyskać pieniadze. Toshiba miała dwie wady które irytowały mnie bardzo. Pierwsza z nich to obraz. Podczas dynamicznych scen była pikseloza. Piłka nożna czy zuzel to była katorga. Wokół zawodników były aureole pikseli w niektórych ujęciach. Na filmie testowym (bodajże samsunga) jest scena w której koleś skacze z jakiejś góry..i w trakcie lotu na ekranie rozmazał się o dobre 10-15 cm. Poczatkowo myslałem, ze jest to wina słabego sygnału z upc ale gdy podłaczyłem laptopa przez hdmi i zaczałem puszczać teestowe filmy hd to dotarło do mnie, że to wina tv. Majster z upc ktorego zamowilem powymienial wszystko co sie dalo nawet w skrzynce i sam nie wiedzial co jest przyczyna tak zlego obrazu w kanalach HD przy idealnym sygnalem jak to powiedzial. Druga wada byly biale plamy w rogach po prawej stronie. Nie byly to jednak wady podswietlenia led bo na nie zlego slowa powiedziec nie moge..plamy dopiero pojawialy sie po ok 30 minutach od wlaczenia tv..w tych miejscach tylna obudowa bardzo sie grzeje i to jest chyba przyczyna bialych plam na ekranie. Irytujace w ciemnych scenach..lewa strona jak i reszta matrycy bardzo dobre podswietlenie (zadnych duszków) Ta toshiba była moim pierwszym płaskim telewizorem i prosze o radę co wybrać by w/w wad nie bylo. ;-)
 

martbdg

New member
Dzięki kiki..te Philipsy już zwróciły moja uwagę. Czytałem test ale wersji 6007 który w tym momencie jest bardziej dostępny. Mozesz coś napisać o różnicach w obrazie między tymi dwoma modelami? (6007-6008) Czy posiadają te same matryce? Bo bajery to sprawa drugożędna ;-) Multimedialnosć jest mi niepotrzebna :)
 
Ostatnia edycja:

paczas

New member
Podepnę się do tematu. Również szukam tv 46-47 cali do 4000zł. Zależy mi głównie na jakości obrazu, bardzo dobrym skalowaniu i płynności obrazu. Tv musi odtwarzać filmy po USB z polskimi napisami. Reszta bajerów zbędna:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym 47PGFL 6008 w obydwu przypadkach, tylko proszę pamiętać o kalibracji obrazu.
 

SDman

Banned
Podepnę się do tematu. Również szukam tv 46-47 cali do 4000zł. Zależy mi głównie na jakości obrazu, bardzo dobrym skalowaniu i płynności obrazu. Tv musi odtwarzać filmy po USB z polskimi napisami. Reszta bajerów zbędna:)

Obok philipsa 6008 Ja natomiast zwróciłbym uwagę na również na TV LG 47LA740S oraz troszkę droższego (ok. 5100) Sony KDL-47W805.

Krótka charakterystyka :
1. dźwięk (nie wszyscy zwracają na to uwagę ale przyjemnie słuchać wiadomości bez kina):
kolejność jest następująca:
Philips 6008 lub 740S (bezpośrednio ich nie porównywałem) z lekką przewaga na Philipsa.
W805 -ma lepszy dźwięk w stosunku do zeszłorocznej serii HX850 z plastikową podstawą ale przegrywa z Philipsem i LG (układ 2+1).

2. menu ekranowe:
LG 740 będzie tutaj najlepsze ale Sony próbuje nadrabiać ma fajnego dodatkowego pilota, który daje po zetknięciu ze stmartfonem obraz na TV (czyli NFC Miracast)
Czyli sony ma 2 piloty , LG tylko jeden i to ten multimedialny do którego mówisz, lub piszesz w powietrzu np 2 i TV gra TVP2 .
Philips pilota ma całkiem niezłego ale menu ekranowe jest przeciętne -ponoć ma być rewolucja ale jak teraz użytkownicy narzekają to co to będzie jak będzie rewolucja ? Hmm.
Oczywiście Miracast posiada choć nie wiem jak z łatwością połączenia ze smartfonem.

Jasna sprawa na korzyść Philipsa to AMBILIGHT.

3.multimedialność

Sony i Philips ma świetnie rozbudowany player YT (odtwarzanie stworzonych list, możliwość dodawania do ulubionych, propozycje podobnych wideo i NAJWAŻNIEJSZE
odtwarzanie ciągłe zadanego -wyszukanego materiału -REWELACJA, a to nie banalne jest) , wadą moim zdaniem jest natomiast brak możliwości zalogowania się do serwisu IPLA, chociaż jako jedyny z tej trójki IPLĘ gra w HD po odegraniu reklam . Philips i LG dają możliwość zalogowania ale te 3zł. na miesiąc trzeba zapłacić za HD i oczywiście brak reklam i ja tak bym wolał ale Sony nie ugięte jest od prawie roku !
LG daje flasha w necie i głosowe wybieranie google -super. Nie ma TVN Playera .

4. obraz
wszystkie są na IPS`ach czyli ja tak lubię paleta barw jest super i podejrzewam, że po skalibrowaniu będą bardzo podobnie świeciły, ale gdybym miał typować :
to Philips (może mieć lepszą ostrość) lub Sony(może mieć lepsze skalowanie i mniejszy efekt teatru ,który nie każdy akceptuje), LG taką dałbym kolejność

5. 3D
ta sama technologia więc będzie ok. Może Philipsowi pomagać dyskretnie Ambi.

Stosunek jakość/ cena :philips =1 miejsce (Ambi gratis).

Trafnego wyboru -pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz miał wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
 

paczas

New member
W markecie po sąsiedzku pojawił się Panasonic PANASONIC TX-L47FT60E za 4500zł. I teraz czy warto dla tego modelu przekroczyć próg cenowy?
 

paczas

New member
Wyprzedali zanim dojechałem:(

Edit.
Zrezygnowany poszedłem zapytać kiedy znowu pojawi się ten tv i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mają jeszcze jedną szt.:) No i jestem szczęśliwym posiadaczem PANASONIC TX-L47FT60E:)
 
Ostatnia edycja:

paczas

New member
Kiki napiszę parę słów, ale nie chcę tego robić na gorąco. Teraz potrzebuję podpowiedzi jak ustawić dobrze obraz, bo jest tam tyle opcji, które mi nic nie mówią:(
 

SDman

Banned
Kiki - jest jakaś szansa na to, że znajdę gdzieś w necie na filmiki które używasz do testowania TV?

Witam,
są tego TB na YT, Toshiba "Dynamic Contrast Demo" [Full HD 1080p] - YouTube ,
Przykład jeden z wielu wyciska z obrazu TV siódme soki .
Dla mnie osobiście odcień ludzkiej skóry jest bardzo indywidualną preferencją do dobrego skalibrowania kolorów obrazu .
Ja preferuję jak najbardziej zbliżoną do naturalnej ale nie 1 osoby ale kilku z różnych populacji.
Czyli najlepiej kalibrować na TVP HD np powtórka olimpiady .

Pozdrawiam.
 
Do góry