Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

donald7000

New member
Idę dziś do sklepu, zobaczymy co tam zaproponują.
Wiem że teraz wszyscy i wszędzie tcl, ale za dwa lata może się okazać że połowa tych tv jest już na śmieciach a to że fabryka jest w Polsce nie oznacza że sam się naprawi i to za stówkę.
Przejrzałem mnóstwo artykułów, rankingów na temat tv i o ile na temat znanych marek wszyscy piszą różnie lub podobnie to na temat tcl wszyscy że świetny. Tylko jedna z publikacji na temat chyba c845 trochę go przemielila bo mają odpowiedni sprzęt i o ile w testach wyszedł przyzwoicie to na tle konkurencji uplasowanej od lat stawiali pod znakiem zapytania jakość wykonania.
Przy wszechobecnej bylejakosci przynajmniej tv.chcielibysmy na lata.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@kiki...to nie Google tylko Ty napisałeś ,że
Sony...produkuje modele u innych.
więc siłą rzeczy pytanie zadałem Tobie.
Więc proszę , nie odsyłaj mnie do Googla tylko udziel fachowej i merytorycznej odpowiedzi.Bo rozumiem ,że skoro napisałeś to co napisałeś odnośnie Sony , to znasz odpowiedź na moje dość proste pytanie.
A jeśli chodzi o Google ,to jest tam sporo sprzecznych i nieraz niesprawdzonych informacji.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
u kogo Sony produkuje swoje modele?
W swoich fabrykach i swoich ośrodkach w różnych krajach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bravia_(brand)

"BRAVIA televisions and their components are manufactured in Sony's plants in Mexico, Japan, and Slovakia for their respective regions and are assembled from imported parts in Brazil, Spain, China, Malaysia, and Ecuador.
Principal design work for BRAVIA products is performed at Sony's research facilities in Japan, in the research and development department at the Sony de Mexico facility in Baja California, Mexico, and at the Sony Europe facility in Nitra, Slovakia."

"Telewizory BRAVIA i ich komponenty są produkowane w fabrykach Sony w Meksyku , Japonii i na Słowacji dla odpowiednich regionów i składane z części importowanych z Brazylii , Hiszpanii , Chin , Malezji i Ekwadoru .
Główne prace projektowe nad produktami BRAVIA wykonywane są w ośrodkach badawczych firmy Sony w Japonii , w dziale badawczo-rozwojowym w ośrodku Sony de Mexico w Baja California w Meksyku oraz w ośrodku Sony Europe w Nitrze na Słowacji ."
 
Ostatnia edycja:

honor

New member
Cześć, szukam TV do sypialni, do okazjonalnego korzystania, gdy będzie zajęty "główny" TV. Telewizor będzie wisiał w miejscu, gdzie nie ma możliwości ustawienia szafki RTV, więc najlepiej żeby miał dobre wbudowane głośniki.

Wstępnie wybrałem:

QE55Q80C​


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bez znaczenia, możliwość praktycznie 100% zaciemnienia.
7. Jaki masz obecnie telewizor? W tym pomieszczeniu nie mam.
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Dobre/bardzo dobre wbudowane głośniki.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Platformy streamingowe, kablówka CI+.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Słuchawki BT.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale. Głównie streaming.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Max 55 cali, nie ma więcej miejsca.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolny system, nierównomiernie podświetlenie. Tekturowy dźwięk.
19. 19. Preferencje co do marki ? Bez znaczenia.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KLeogfas 11 - masz złe informacje pod lat !!!!

===============================================
Bardzo dobry z głośnikami Onkyo , matrycą 144 Hz, Va - to 55c745 za 2799 zł pakietem dodatkowo.
 
Do góry