Jaki TV :)?

napster92

New member
.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, lub pod lekkim kątem (~20 stopni)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Mam roletę, ale okna na zachód. Na krótszej ścianie, tv będzie wisiał na dłuższej ścianie.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 26" LCD Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D, DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD, SD, ale głównie wysoka rozdzielczość
10.Jakie urządzenia ? PS3, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? z przeglądarki nie, ale miło jakby miał dostęp do YouTube, czy HBO GO. Nie jest to w żadnym wypadku jakieś kryterium. Równie dobrze może nie mieć tych funkcji
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Średnio godzinka dziennie
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 46-52
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nienaturalne kolory, skoki w animacji (szumy?), input lag
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3300zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne


Modele jakie mam na oku:

Philips 46PFL5507K
Sharp LC-46E730E
Samsung P51E550
Panasonic P50UT50E (mój obecny faworyt)
 

napster92

New member
Dużo osób narzeka na szumy i brak płynności w przypadku tego modelu. Jesteś w stanie to potwierdzić, czy to wina kalibracji i ustawień?

Mógłbyś coś powiedzieć o tym Sharpie, bo w internecie nie ma w ogóle testów z jego udziałem. Ma lepszy obraz, niż Philips?
 
Ostatnia edycja:

napster92

New member
Oglądałem dzisiaj te telewizory i Philips z Sharpem były zbliżone jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Niestety w każdym z 3 marketów były to inne materiały promocyjne. Co mnie martwi, to na Philipsach zauważyłem znowu te mikrozacięcia. Stwierdziłem, że to wina sygnału, bo na innych odbiornikach obok było to samo. Na Sharpach były puszczane demka techniczne i wszystko chodziło bardzo płynnie. To raczej niemożliwe, żeby było tyle pozytywnych opinii przy takiej wadzie fabrycznej.

Kupiłem tego Philipsa, bo wyhaczyłem okazję na internecie, 46" + 2x okulary 3D za 3200 zł. Dużym plusem jest na pewno konwersja z 2D->3D i wbudowane WiFI.

Co nie zmienia faktu, że Sharp zrobił na mnie wrażenie i jeśli ktoś chce TV do maks 3000 zł, to powinien się nim zainteresować. Teraz jest promocja w EURO RTV AGD. Telewizor kosztuje 2800 zł po wpisaniu specjalnego kodu rabatowego, który jest ukryty na stronie produktu. Zupełnie nie rozumiem, czemu nie ma żadnych testów, ani fachowych opinii na temat E730. Co poniekąd mogło też trochę wpłynąć na mój osąd.


Jak można sprawdzić, czy ten Philips był kiedykolwiek używany?
 
Do góry