Dylemat zakupowy kamery cyfrowej

ALICJA S

New member
Hej! Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze modelu kamery cyfrowej, którą zamierzam kupić tylko i wyłącznie dla celów amatorskich. Mój budżet sięga 4 tysięcy złotych. Dodam też, że będzie to moja pierwsza w życiu kamera, dlatego proszę o wyrozumiałość, wskazówki i pomoc w wyborze konkretnego modelu. Pozdrawiam gorąco!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Hej! Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze modelu kamery cyfrowej, którą zamierzam kupić tylko i wyłącznie dla celów amatorskich. Mój budżet sięga 4 tysięcy złotych. Dodam też, że będzie to moja pierwsza w życiu kamera, dlatego proszę o wyrozumiałość, wskazówki i pomoc w wyborze konkretnego modelu. Pozdrawiam gorąco!

Niema żadnego dylematu. Wybierz markę z:Sony, Panasonic, Samsung, która Ci odpowiada.
Potem idź do sklepu, MM, Saturn, EuroAGD i obejrzuj kamery w cenie do 5000

Jak juz wybierzesz, to kup ja za 4000 w ktorymś z internetowych sklepów.

Ja mam blizko dlatego kupuj w EuroAgd

Popatrz też na skapiec.pl
Kamery cyfrowe Sony od 3500 do 5500 cena - Porównanie cen w sklepach

Ja bym kupił Sony HDR-CX550VE
 

ALICJA S

New member
Ale ja właśnie z wyborem marki jak i samego modelu mam problem. Poza tym nie wiem na co powinnam zwrócić szczególną uwagę dokonując zakupu takiej kamery. Czemu akurat HDR-CX550VE? Zerknę później na ten sprzęcik z ciekawości, bo teraz parę innych rzeczy mam na głowie.
 

robotgirl

New member
Kamera do celów amatorskich i planujesz wydać 4 tysiące złotych? :D
Wow, gdyby wszyscy amatorzy mysleli takimi kategoriami to sieć i you tube nie byłyby zaspamowane filmikami i dramatycznej jakości obrazu :)
Już komuś na tym forum sugerowałam kamere w tym przedziale cenowym. Zaproponuje ją i tobie.
Tutaj link: WINMAR :: Kamera Cyfrowa SONY HDR-XR200 :: Kamery cyfrowe :: Sony
A nuż uznasz, że to typ dla ciebie :)
Wg mnie to najlepsze, co za te pieniadze można obecnie kupić.

Powodzenia w zamawianiu i filmowaniu :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Budżet to nie wszystko.
Za mało danych, żeby coś konkretnie doradzić. Przeczytaj link ( wysłałem Ci PW). Później jak się określisz co i jak coś z pewnością wybierzemy!
Pozdrawiam
 

ALICJA S

New member
Kamera do celów amatorskich i planujesz wydać 4 tysiące złotych? :D
Wow, gdyby wszyscy amatorzy mysleli takimi kategoriami to sieć i you tube nie byłyby zaspamowane filmikami i dramatycznej jakości obrazu :)
Wiesz, bo ja wychodzę z założenia, że jak coś kupić to na parę ładnych lat dlatego nie mam zamiaru kupować byle czego tylko dołożyć i być w pełni zadowoloną. HDR-XR200 całkiem fajnie się prezentowała i na dodatek jest poniżej mojego budżetu więc może jeszcze na jakieś dodatkowe akcesoria starczy. Nagrywał ktoś na tym modelu? Jak sprzęt sprawca się w praktyce?
 

don333

New member
W budżecie 4 tysięcy mieści się bardzo dobra kamera Panasonic HDC-TM700 (lub rok starszy model
Panasonic HDC-TM300). XR200 to stary i słaby model. Jeśli miałoby to być Sony, to w tej samej cenie co XR200 lepiej kupić nowy i z mocno ulepszoną matrycą XR350 (lub CX350).
 

ALICJA S

New member
Racja może rzeczywiście lepiej wybrać coś nowszego. Póki co swoją uwagę zamierzam skupić między HDR-CX550VE a HDR-CX350VE. Licząc się z tym, że pierwszy model przekroczy mój budżet.
 

ALICJA S

New member
Dzięki. Nim jednak podejmę ostateczną decyzję wybiorę się jeszcze do salonu sony, bo dłuższe zastanawianie się chyba nie ma sensu. Obejrzę te dwa modele na żywo, a w razie wątpliwości odpowiedzą mi tam pewnie też na każde pytanie.
 

ALICJA S

New member

januszpe

New member
myślę Guciu że porównywanie Sony do Mercedesa czy Volvo to lekka przesada. Mniemam że choć raz odkręciłeś śrubkę o obudowy Twojego np TV i zajrzałeś do środka. Ja do niego nie zaglądałem ale myślę że po obejrzeniu takowego z lekka szczęka by nieco opadła.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wybacz, ale podjęcie decyzji a tym bardziej w sprawie kupna takiego sprzętu wymagało trochę czasu. Ale dla pocieszenia powiem, że w sobotę kupiłam HDR-CX550VE i myślę, że dobrze zrobiłam.

A jedna, kupiłaś 550-tkę. ;)
To świetna kamera, czekaj na słoneczny ładny dzień i idź do parku albo pojedź w góry.

Powodzenia. :blagam:
 
Do góry