Pytanie do znawców tematu i użytkowników; Jaką kamerę wybrać?

__pawelos__123

New member
Witam


Mam problem jak większość piszących nie wiem jaką kamerę wybrać ponieważ jestm laikiem w temacie. Zastanawiam się nad następującymi modelami:
  1. Tania: Samsung HMX-H200 lub Sanyo Xacti VPC-HD2000; powód cena ok, wysoka ocena na TIPA i na camcorders na którą się często powołujecie (brak stabilizacji optycznej to raczej dla mnie jednak porażka)
  2. Maksymalnie "drogie" jakie rozważam: Panasonic HDC-HS60 lub Sony HDR-CX305
Przeglądając fora nie do końca potrafię się zdecydować i nie wiem w którą stronę pójść proszę o pomoc. Kamerował będe głównie rodzinne wypady i córeczkę. W pomieszczeniach jakieś 60-70% nagrań reszta na zewnątrz. Składniam się bardziej na Panasona ale nie wiem czy nie lepiej dopłacić do Soniaka.
Jeżeli chodzi o dysk wew. czy kartę nie robi to dla mnie różnicy

Z góry dzięki za pomoc
 

__pawelos__123

New member
W zasadzie to super byłoby kupić sprzęt za 2tys ale jeżeli mam dołożyć tysiąć i mieć sprzęt który stanowi przepaść w relacji do tego za 2 tysiące to wolę dołożyć. Filmy jakie oglądałem na yt trudno porównywać każdy robiony w innych warunkach. Dlatego chciałbym znać waszą opinię.
 

__pawelos__123

New member
Jakoś średnio to widze żeby sprzedawca chciał wychodzić na zewnątrz np. w sklepie nie dla idiotów. A tak seri to czy warto dokładać tysiąć zeta do tego soniaka może faktycznie lepiej panasona wziąść skołowany już jestem filmy na yt naprawdę są różne.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Jakoś średnio to widze żeby sprzedawca chciał wychodzić na zewnątrz np. w sklepie nie dla idiotów. A tak seri to czy warto dokładać tysiąć zeta do tego soniaka może faktycznie lepiej panasona wziąść skołowany już jestem filmy na yt naprawdę są różne.

Wyjdzie, wyjdzie. Spróbuj w Sony Center we Wrocławiu na ulicy Kościuszki. Napewno wyjdzie.
W jakimś sklepiku, w bocznym korytarzu marketu być może nie.

Pytanie czy warto, liczy około 20 milionów lat.
Brzmiało, pierwotnie tak: Czy warto dać kość wiecej(tysiaka), za lagę do zabijania mamuta, czy lepiej i tanie iść na polowanie na mamuta z brzozową witką.(filmować swoja własną córeczkę, badziewiem) .

Pytanie nie zostało nigdy tak naprawdę rozstrzygniete.
Jeden kupuje, troche droższy, zegarek Casio, za 500zł w sklepie, z gwarancją. Drugi kupuje Rolexa, za 120zł, na parkingu pod marketem, od obywatela rumuńskiego.
Pewien mój głupi znajomy, kupił tego rolexa za 400. Hahyahahahahahahaahah.


Mam często do czynienia z pytaniem, czy wystarczą mi nart za 600zł czy dac tysiaka więcej za Rossignol.

Lub podobne.
Zawsze odpowiadam że NIE WARTO. Po co komus średnio dobre narty, nie oszukujmy się Rossignol to ledwie wyzsza część, najniższej półki, skoro pytajacy sam tego nie wie.

Zresztą nie warto też wydawać tych kilkuset zł na "no nejmy", bo to co warto to znaczy że się opłaca.

Nic sie nie opłaca, a więc nic nie warto.

Pyta minie rodzic chłopaka, czy warto mju kupić laptop-a. Ja Nie warto, nic nie warto. Nie warto chodzic do kina, nie warto kupować książek.
Jedyne co naprawde werto to kupić kilo słoniny, zagryźć razowcem i popić "absolwentem".

Przynajmniej organizm, utyje, i forsa nie pójdzie na darmo. O przyjemnych szmerach przez cały wieczór w głowie i pewnie na drugi dzień rano nie wspominam


Tak więc czy warto, musisz rozstrzygnać sam.
Po pierwsze, czy jesteś na takim etapie rozwoju(fotograficznego, zjazdowego, intelektualnego), ze potrafisz rozróżnić różnicę, nie tylko w cenie. Sadząc po pytaniu, być moze nie.

Po drugie, czy stać Cię, za ta być moze niedostrzegalna różnicę, dać jak piszesz tysiaka więcej.

Ja jestem "człowiek bez gustu", bez wyrobionego zdania i biedny.
Dlatego posługuje sie innymi kryteriami.
Jak kupujesz buty, to jako biedaka, nie stac cię na byle co.
 
Ostatnia edycja:

__pawelos__123

New member
Dzięki za wywód ale tak naprawdę niewiele on wnosi do mojego zapytania. Jeżeli chodzi o rozróżnianie jakości to mam pewne doświadczenia w fotografi, którą się interesuje. Tak naprawdę zapytuje między konkretnymi dwoma modelami bo nie mam jak porównać a uważam, że yt z uwagi na różne umiejętności kamerujących ale głównie na warunki ekspozycyjne trudno porównywać. Dlatego ponieważ jestem laikiem w kwestii kamer i słabo się znam się na ich parametrach technicznych postanowiłem się do was zwrócić. Wystarczy mi krótka informacja dlaczego sony lepiej wypada i warto za to dołożyć to wszystko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź najpierw czy nowe możliwości JVC sa w zakresie Twojego zainteresowania.
JVC | HD Everio
Ten model z takim wyposażeniem - powinien Ci coś mówić:
JVC | Everio X
JVC | Everio X - Główne cechy
JVC | Everio X - Przykładowe obrazy
tu masz opinie
EasyWWW.pl - hosting, domeny info.com
1. Panasonic HDC-TM700
2. Panasonic HDC-TM300
3. JVC GZ-HM1
4. Panasonic HDC-HS300
5. Canon HF S21
6. Sony HDR-CX550V
7. Canon HF S10
8. Canon HF S11
9. JVC GZ-HM400
10. Canon HF S100
Tu masz najnowszy ranking światowy.
 

__pawelos__123

New member
Wszystko super Kiki dzięki ranking już znam pisałem o tym niestety wszystkie kamery z pierwszej 10 kosztują powyżej 3tys zł a ja max mogę tyle przeznaczyć. Pozatym ciekawe dlaczego na długiej liście nie ma sony cx 305 - to chyba świadczy o tym, że do rankingu wybierają tylko niektóre modele kamer albo jest nieaktualny. Także jeżeli możesz to proszę o konkretne jakieś wskazanie ja na dzisiaj raczej kupię tego soniaczka
 

fiacior

New member
Witam

[*]Tania: Samsung HMX-H200 lub Sanyo Xacti VPC-HD2000; powód cena ok, wysoka ocena na TIPA i na camcorders na którą się często powołujecie (brak stabilizacji optycznej to raczej dla mnie jednak porażka)
[*]Maksymalnie "drogie" jakie rozważam: Panasonic HDC-HS60 lub Sony HDR-CX305

Sanyo Xacti HD2000 same zalety, jedna wada - słaba stabilizacja, ale obraz żyleta

Jak Cie stać to bierz tego soniacza, ma trochę szerszy kąt od Panasonica jest na karty pamięci w tym 16GB wbudowanej, czyli mniej części mechanicznych lepsza wytrzymałość.

Jak Cie nie stać to z Panasonica też będziesz zadowolony, ma większy zoom, co ja bardzo lubię, można z dalszej odległości nagrywać laski na plaży.
 

__pawelos__123

New member
Witam po raz kolejny

Przeglądając recenzje zastanawiam się jeszcze nad panasonem hs60 z dyskiem twardym można już dostać za ~ 2300 a soniacza za 2700 bez dysku a na camcorders ocena lepsza. Czy może ktoś z was miał doświadczenia z tym sprzętem a może porównywał.

Dzięki za poświęcony czas
 

__pawelos__123

New member
No tak zamotałem się już kolega pisał, że ze względu na kąt lepszy soniacz. Jeszcze mnie nurtuje jedna rzecz na ceneo hs60 ma jakąś lampę doświetlającą Czy ona działa tylko do zdjęć czy również w filmowaniu jest ok?
 

__pawelos__123

New member
Na koniec jeżeli można chciałbym zapytać o format zapisu czyli końcówka i lib p z przeplotem lub bez czy ma to jakieś znacznie i faktycznie to widać ludzkim okiem? Bo rozumiem że cx305 nagrywa bez przeplotu a panas TM60 z przeplotem i.

Dzięki za wyrozumiałość;)
 

Zibi W

Member
Pawelos 123 jeśli potrzebujesz tylko do amatorskiego filmowania to nie wygodniej i taniej kupić np aparat filmujący w HD? Na przykład weź kartę pamięci i nagraj sobie w sklepie próbki (za ok. 1200zł -przykład Sony TX-7 czy HX-5) a zobaczysz o czym mówię. Gdybym nie miał kamery dzis na pewno tak bym zrobił bo po co nosić torbę jak można mieć sprzęt w kieszeni koszuli a też jakość bardzo dobrą. Z reszta poczytaj w internecie bo wiele jest na ten temat choćby na sąsiednim forum i nie przepłacaj jak nie musisz.
 
Do góry