Konwersja video - co wybrać?

PH7

New member
Do jakiego formatu najlepiej w dzisiejszych czasach konwertować pliki video?
Kiedyś popularny był AVI i kodek XviD, a dziś to chyba jednak trochę za słaba jakość gdy popularne są takie jak MP4, MKV, x264 i x265 które chyba oferują lepszą jakość?
Mam do przekonwertowania trochę nagrań seriali zgrywanych z dekodera na płyty DVD (niestety nie mam takiego tunera który nagrywa kodowane kanały sat na usb w formie odkodowanej). Te seriale mam wrzucone na szybko w najlepszej jakości jaką oferuje nagrywarka DVD (720x576, TS, video 720x576i MPEG-2 9000kb/s, audio stereo AC3 384 kb/s) - przy takich parametrach pliki zajmują dość sporo (20min odcinek = 1,4GB). Chciałbym aby zmniejszyć rozmiar ale oczywiście jednocześnie zachować jak najlepszą jakość. Jakie wymiary obrazu i parametry dźwięku najlepiej wybrać? Jaki program użyć?

Ja używam od dłuższego czasu XMR, ale tam coś chyba w ustawieniach jest nie tak, bo ostatnio konwertowałem znajomemu serial do x265 i później program przestawał działać przy próbie konwersji do x264. Czy x264 na dzisiejsze czasy jest jeszcze dobry czy dziś to tylko x265? A może AVI,XviD wcale nie jest taki zły? Przede wszystkim co oznaczają te ustawienia jakie załączam na screenach w z programu XMR? Te z rozwijanych list. O tych opcjach po lewej stronie już w ogóle nie wspomnę...:-?

Kiedyś używałem forum videoaudio.pl ale już od dawna nie działa.

fae08f8788c03919med.jpg
f7c72bb0455c8171med.jpg
9da04c6b474f31c1med.jpg
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na dzisiaj jakość DVD 720x576 jest już delikatnie mówiąc słaba. Zwłaszcza jeżeli ktoś ma nowy duży TV...

W Twoim przypadku wskazana byłaby konwersja do plików MP4 h264. Bardzo popularny kodek - nie będzie problemów z odtworzeniem. Przy h265 możesz uzyskać pliki o trochę mniejszej wielkości przy zachowaniu takiej samej jakości. Zachodzi tylko obawa, czy każdy będzie mógł później te pliki u siebie odtwarzać, tzn. TV, czy inne źródło będzie obsługiwać h265.
Załączone screeny są mało czytelne...
 

PH7

New member
To kilka seriali z mojego dzieciństwa, które od lat planowałem obejrzeć, a że w sieci trudno o dobre jakościowo to sam postanowiłem sobie zakupić abonament na satelitę i nagrać osobiście. (Taniec rządzi, Powodzenia Charlie, Nie ma to jak statek).
Jak mogę dodać duże załączniki? (pisało że linki można wstawiać dopiero od 5 posta, a ja jestem tu dopiero nowy ;)
Dodaję duże screeny:
8f4390a6f88adaa0.jpg
21b3b808498658cd.jpg
53fa97a70ebb5041.jpg
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Do HD i UltraHD polecam DivX Pro

https://www.divx.com/divx-pro/

1Jqeuwph_o.jpg


Dobry profesionalny program, którym zrobisz avi. divix. mkv. h264, hevc.
Rozdzielczości dowolne w tym natywne 4K. Obsługuje NVIDA Cuda, szybka konwersja i nie obciąża procesora. Nie spotkałem lepszego.

Poza tym do programu dołączony jest DivX Player, który dobrze sobie radzi z plikami multimedialnymi.

Krótki filmik, w opisie link z witaminką. ;-)

[youtube]TdMa9afjm40[/youtube]

Na uwagę jeszcze zasługuje Any Video Converter Ultimate.
 

PH7

New member
Przecież napisałem na początku że moje filmy nie są w jakości HD ale w SD 720x576 i mniej.
Wolę jednak użyć darmowych programów które znam takich jak XMediaRecode czy avidemux, proszę tylko o wyjaśnienie mi opcji kodeka x264 co mam tam wybrać w tych listach wyboru: tryb bitrate, profil i poziom. Przecież chyba każda z nich służy do jakiegoś innego typu wideo i innych parametrów wyjściowych pliku wideo?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
PH7, użyj programu, który znasz. Co do ustawień to możesz zastosować : MPEG4-H264, profil HIGH, Level 4.1, bitrate10000kb/s (możesz dać mniej - sprawdzić na jakimś fragmencie czy nie będzie pogorszenia jakości, poniżej 2000 nie schodź), audio stereo 192 kb/s - można więcej do 384kb/s.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
No dobrze, poleciłem Ci ten program bo obsługuje również SD.
A jeśli chodzi o XMedia Recode to jeśli zależy Ci na jakości to programik dość mocno pogarsza jakość.
A ustawienia, bitrate - taki jaki Cię interesuje (dostosuj do materiału, który konwertujesz), profil - High. Profil Main bardziej w kodekach h265.
Poziom zawsze zostawiałem domyślnie - 4.1
 
Ostatnia edycja:
Do góry