

Toshiba zdecydowanie postawiła na swój flagowy produkt video i większą część stoiska zajmowało wszystko co wiązało się z CELL TV.



Producent nazywa ten model klasą samą dla siebie. W sercu, jak nazwa wskazuje, umieszczono procesor Cell.

Dodatkowo połączono go z nowym systemem podświetlenia KIRA2 LED z 512 strefami.










Jak pisaliśmy procesor sprawia że nowy tv Toshiba ma 143 razy większe możliwości przetwarzania niż standardowy tv lcd. Całość zwiększa jasność, kontrast i poprawia reprodukcję kolorów. True Super Resolution Technology ma zapewnić czystsze, ostrzejsze i dokładniejsze obrazy, a Net Resolution+, widząc zakłócenia i niską jakość materiałów w sieci, ma zapewnić zmniejszenie szumów podczas korzystania z zasobów internetowych. Z kolei AutoView™ RGB łączy w sobie sensor światła i nowy czujnik RGB wraz z algorytmem dostosowującym ustawienia tv (jasność, kontrast, gamma, ostrość, nasycenie i temperatura kolorów) do takich, które są optymalne wg inżynierów Toshiba. Na dodatek 480Hz z parametrów standardowych.




Cell TV jest także telewizorem 3D ready (wspiera większość popularnych systemów 3D), oraz umożliwia przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazów 2d do 3d. Jeśli chodzi o przetwarzanie, obraz nie jest może powalający, ale jeśli chodzi o konwersję "na żywo" to nie widzieliśmy do tej pory nic lepszego i trzeba przyznać że jak na początek jest naprawdę nieźle.








W sumie, dzięki wbudowanemu dyskowi o pojemności 1TB i możliwości odtwarzania zawartości oraz zapisywania materiałów z internetu, komputera lub odtwarzacza blu-ray, telewizor ten można nazwać Serwerem kina domowego. Do tego Wi-Fi, DLNA, i Net TV kompatybilne m.in z Netflix, vudu, Pandora czy CinemaNow.
Do tego możliwość prowadzenia Video-konferencji wspierana przez wspomniany wcześniej Net Resolution+. O tym że jest to przyszłościowy tv, może świadczyć też kompatybilność i możliwość upscallingu do 4K2K. Wszystko na dodatek zamknięte w bardzo interesującej obudowie wykończonej czarnym szczotkowanym aluminium.



No i bardzo duży plus, za osobny media box do wszelkich podłączeń. Topowy model ma być dostępny w wielkościach 55" i 65"





Jako dodatek do telewizora Cell, Toshiba zaprezentowała kolejną wersję kontroli tv za pomocą gestów.




Co raz częściej spotykamy się z możliwością bezpośredniej współpracy między urządzeniami posiadającymi ekrany. Także Toshiba zaprezentowała Wireless Networking - A Three Screen Collaboration - czyli możliwość przesyłania np zawartości z komputera na ekran tv a potem na ekran telefonu, wciskając przycisk na pilocie.
Mówiono o tym od dawna że Toshiba zaprezentuje swój odtwarzacz blu-ray, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie ich 3. Wszystkie mają być bardzo multimedialne, umożliwiając dostęp do popularnych serwisów, łącznie z radiem Pandora. Najwyższy model ma pojawić się najpóźniej ale ma być już 3D Ready. Niższe pojawią się wcześniej i będą miały na pokładzie dekodery hd-audio i znane ze swej jakości skalery. Pośredni model będzie w stosunku do podstawowego, dodatkowo wypsażony w bezprzedową możliwość porozumiewania się z innymi urządzeniami. Ceny na rynku amerykańskim mają się kształtować na poziomie 199$ i 249$. Najwyższy model, jako że planowany jest w trzecim kwartale roku nie ma jeszcze ustalonej ceny sugerowanej.






Zaprezentowana została także nowa linia komputerów i akcesoriów.
Ciekawostką było zaprezentowanie żarówek E-CORE LED, które do złudzenia przypominały te robione przez Sharp.

Z ciekawszych informacji, jakie zostały ogłoszone warto wspomnieć o podtrzymaniu współpracy Toshiba z RealD, mającej za zadanie rozwijać rynek 3D, oraz o wyborze platformy Roxio CinemaNow, jako dostawcy internetowych materiałów.




