Dwa zestawy,który waszym zdaniem??

Neosternik

New member
Witajcie.Jako że czytam forum juz od conajmniej 2 miesięcy,smigam po sklepach żeby odsluchac,postanowiłem podpytac was,oraz poprosic o próbe doradzenia.A mianowicie....Zestaw ma trafić do pokoju ok 30m2 z jednej ze stron ma otwarta przestrzen.Muzyka jakiej slucham to praktycznie wszystko,pomijam poważną,metal,zazwyczaj dużo z aktualnych przebojów jakie można uslyszec w radiu,czy obejrzeć w ESKA-TV.Jak najbardziej pop,dance,A-HA...dużo tego:smile:
To co mnie interesuje to amplitunery:

Harman Kardon 255
Onkyo TH-SR608

Głośniki:

Dali Concept 6
Klipsch F2-C2-B2

Byłem w kilku miejscach na odsluchach i dlatego zostało tylko to co biorę pod uwagę.Dużo dobrych opinii slyszalem o Monitor Audio ale to już nie ta kasa która chce przeznaczyc.
Czy ktoś z was ma takie zestawy,moze sie ze mna podzielic swoimi odczuciami,opinia??
Sluchałem Dali z Denonem 1610 i...grały bardzo czysto,jak dla mnie minimalnie za mało basu,wiem ze jak sie wygrzeją głosniki to zagraja lepiej,ale bardzo mnie interesuje czy jesli zamiast Denona postawi sie Harmana to dojdzie troche tego basu?Nie interesuje mnie dudnienie,tylko głeboki kontrolowany Bas.
No i co sadzicie o połączeniu Onkyo z Klipschami,to dla mnie druga alternatywa,Onkyo chyba lepsze w kinie,ale u mnie kino w stosunku do muzyki to 40/60.
Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi,oczywiscie nie omieszkam sprawdzic samemu:)
 

killpit

New member
Dokładnie w tej samej konfiguracji co kolega wyżej.
Pamiętaj że 608 to wyższa półka od 1611 który jest cieniutki ampli a pewno nie do Conceptów jak już to 1911 minimum
Wiecej dynamiki jest Klipschach głębszy bas większa przestrzenność dzwięku.
Natomiast Dali to głośniki do spokojnej muzyki i nie mają takiego wigoru jak Klipsche
 

Neosternik

New member
To właśnie było słychać na klipsach,dynamike.Dali były bardzo szczególowe,dokładne,może dobrym rozwiązaniem byłby sub Basis 100?Fajny zestaw znalazłem,cena mi pasuje i znów rozmyślanie....Onkyo TX-SR608 + Dali Concept 6 + 1 + C + Basis 100...Klipsche F2 teraz sa trudne do osiągniecia w secie i dobrej cenie:(W dodatku mieszaja z F2 z głosnikiem centralnym,raz jest C1 a raz C2.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jeśli Dail bardziej Tobie podeszły to nie zastanawiaj się...
Jeszcze możesz podpytać blackninja o zestaw z klipschem jaka będzie cena
 

Neosternik

New member
Jutro,lub pojutrze może uda mi sie posluchać tych zestawów,a jak juz sie na coś zdecyduje to pogadam z BlackNinja o cenie.
Szkoda że nie wypowiada sie nikt kto takie zestawy posiada.Wyglada na to że jak ktos juz cos wybierze i kupi przestaje pisać i odwiedzać forum:(
 

Neosternik

New member
Witajcie.
Jestem właśnie po odsluchu Harmana 260 z Dali Concept 6 i Klipschami F2,oraz Onkyo 608 z tymi samymi kolumnami co Harman i:
Na pierwszy strzał poszedł Harman+Klipsch i jest dobrze,dynamicznie,czysto,po zmianie na Dali lekkie rozczarowanie,jest poprawnie ale trzeba podgłośnić żeby zagrały tak jak Klipsch
potem zmiana na Onkyo i wielkie nadzieje że powali Harmana.Onkyo + Dali i średnio,bez polotu,gdy zamieniliśmy je na Klipsche troche lepiej ale nadal nie na tyle żeby mi sie podobało.Na Onkyo wszystko grało jakos bardziej spokojnie,mniej wyraźnie.
To są jak najbardziej moje odczucia,i proszę sie tym absolutnie nie kierować,każdy musi sam sobie ocenic.
Potem sprzedawca zaproponował żebym posluchał jeszcze Dali Concept 8 z tymi amplitunerami,i na pierwszy strzał poszło Onkyo..hmm było dużo lepiej,był bas i soprany,środek wyraźny,zmiana na Harmana i poprostu....leże na kanapie i nie chce mi sie wyjść:)wyraźnie,czysto,grający fortepian otaczał muzyką...tylko gdyby nie ta cena brałbym od razu:(
W moich odczuciach wygrał Klipsch z Harmanem pasuje do mojego budrzetu i ucha.Dali Concepty 6 są za spokojne do muzyki która slucham.
Rozczarowany jestem troche Onkyo 608 liczylem że pokaże pazur,a on tylko...pazurek:smile:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pisaliśmy wielokrotnie ze muzycznie Harman zagra zawsze lepiej . Onkyo ma przewagę ale do kina domowego.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Neosternik, nie ma się co zastanawiać jak H/K i Klipsch przypadł Ci do ucha :) zagra lepiej muzycznie a twoje preferencje użytkowe to kino 40/60 muzyka, więc będziesz zadowolony a w kinie też nie leży H/K ;) troche słabiej niż 608 moim zdaniem.
 

Neosternik

New member
Witajcie
Dziś już mogę wam napisać na czym stanęło:)Po wielu odsluchach,wizytach w sklepach do domu trafił zestaw Harman/Kardon 255 z Dali Concept 8.Trochę naruszyłem finanse,ale warto:)
Blackninja...wielkie podziękowania za naprawdę dobre ceny:)
Chciałbym w tym momencie podziękować forumowiczom za liczne rady,podpowiedzi,czasem bardzo dlugo drążyłem temat za co przepraszam,ale dzięki wam,posiadam zestaw naprawdę przesluchany,i mocno przemyślany.Jeszcze raz dziękuje:)
 
Do góry