Zmiana 42PV80 na... no właśnie :)

conrdd

New member
S20 ma odblaski większe niż choćby G20 ze względu na szybę ochronną przed ekranem. Jest to plus dla jednych (większa trwałość) minus dla drugich (odblaski). Dodam jedynie iż widoczne odblaski w słoneczny dzień (światło z lewej) przy wyłączonym TV stają się mało zauważalne po jego włączeniu. Przy szarówce odblasków nie ma, lampy sufitowe i boczne też pomijalnie mało przeszkadzają w oglądaniu (tzn ja ich odblasków nie widzę podczas oglądania TV ale może ktoś inny coś by zauważył)

Co do poziomu czerni - u mnie czerń jest czarna ( :) ) na ustawieniach kinowych. Tyle że TV chodzi u mnie na ustawieniach Normalne z nieco podkręconym kontrastem i jasnością stąd jest ona nieco rozjaśniona. Ale nie stanowi to żadnego dysonansu podczas oglądania - ekran cieszy oko jak złoto :)

S20 również bzyczy. Jednak słyszę to jedynie po całkowitym wyciszeniu TV, żony i dziecka oraz po podejściu na 0,5m do telewizora.

Przy porównaniach telewizorów w sklepach zwróć uwagę iż tam chodzą na ustawieniach dynamicznych z max. podkręconymi parametrami obrazu. W domu od razu się przekonasz że daje to efekt sztuczności i jest nie do oglądania na dłuższą metę. To czy będziesz wówczas miał TV na Normalnych, Kinowych czy Prawdziwe Kino zależy już od warunków oglądania i co kto lubi.

PS
W opieraniu się na opiniach innych bierz poprawkę na specyfikę forum :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry