Zmiana 42PV80 na... no właśnie :)

bluejeans71

New member
Witam. Mniej więcej dwa lata temu dzięki użytkownikom tego forum stałem się właścicielem plazmy Panasonica - 42 calowego modelu PV80PA. Wcześniej oczywiście nawet o plazmie nie myślałem :) - jak większość zaczynałem od poszukiwań tv lcd :) - ale od czego w końcu są fachowcy. KIKI - dziękuję. Telewizor jest rewelacyjny i gra rewelacyjnie. I nawet by mi do głowy nie przyszedł pomysł zmiany tv gdyby nie jeden malutki szczegół. 42 cale to... maleństwo :) Po 2 latach użytkowania zmalał jakoś w oczach :) Dlatego chciałbym kupić większy - 50 cali. Oczywiście plazma i chyba raczej Panasonic. Choć biorę pod uwagę również Samsunga. Dodam, że oglądam głównie wieczorami z odległości ok. 4 metrów. Do tv podpięty PVR HD cyfry+, kino domowe i Playstation 3. Zależy mi na obrazie równie dobrym jak na Panasonicu 42pv80 - ale tym, razem chyba wole model FULL HD. Budżet: do 4 tysięcy. Będę wdzięczny za wsparcie w tym temacie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bluejeans71

New member
Hmmm... Cisza w temacie :) to może zawężenie do 3 modeli poskutkuje jakąś radą. Zastanawiam się nad Panasonic 50s20, Panasonic 50x20 ew. Samsungiem 50c550. A oglądanie to 80% TV (Cyfra w tym kanały HD), 10% DVD i 10% Playstation 3 (+filmy blue ray). Co polecacie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli Panasonic to z podanych przez Ciebie S20. Jeżeli dałbyś radę ciut zwiększyć budżet to bierz G20.
 

osip

New member
W s20, moze ci przeszkadzac brak powloki antyrefleksyjnej, ktora posiadasz w pv80, wiec dobrze sie zastanow, czy nie bedzie ci to przeszkadzac.
Najlepiej troszke doloz i zainwestuj w g20.
 

digitalus

Banned
witam
proponowalbym ten tanszy telewizor czyli 50x20 . 50 cali to wiekszy ekran niz 42 cale i bedziesz mial skale porownawcza z obecnym telewizorem. kanaly sd moga prezentowac sie gorzej w s20.przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora to pogorszenie jakosci obrazu.oczywiscie trzeba miec porownanie do innego telewizora,wtedy zauwazymy roznice.
praktyczny przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/429315-post80.html
lcd calkowicie wkluczam bo tam zawsze byla lipa.oczywiscie mam na mysli jakosc obrazu sd.
http://www.hdtv.com.pl/forum/486735-post2526.html
jesli ogladasz glownie kanaly hd to kupilbym s20 . jesli chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd to x20. kanaly hd tez beda prezentowac sie dobrze czyli nic nie tracisz:) tylko pozostana pieniadze na inne wydatki.
inny przyklad z grup dyskusyjnych
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
jeszcze jeden przyklad
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybrac-dobry-telewizor
niektore polskie kanaly hd maja tylko nazwe hd:)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prawie-jak-HD-1980998.html
 
Ostatnia edycja:

yamah

New member
Hmmm... Cisza w temacie :) to może zawężenie do 3 modeli poskutkuje jakąś radą. Zastanawiam się nad Panasonic 50s20, Panasonic 50x20 ew. Samsungiem 50c550. A oglądanie to 80% TV (Cyfra w tym kanały HD), 10% DVD i 10% Playstation 3 (+filmy blue ray). Co polecacie?

Napewno Samsung C550,bardziej medialny i cena:eek:k:2.900 w MM
Jutro także stanę przed decyzją:banned: i jeszcze Sam c 680 w 3D-kuszący
 

bluejeans71

New member
W większości oglądam materiał HD (zarówno w TV jak i na konsoli) - więc raczej wybiorę model z serii S. Szukam właśnie sklepu gdzie mogę obok siebie zobaczyć te dwa modele. W lokalnym MM nie mają 50-tki serii S - polecają TX-P50U20e - ale to chyba starszy model. Szukam dalej - muszę przekonać się na własne oczy czy warto dopłacać do full hd.
 
Ostatnia edycja:

bluejeans71

New member
Widziałem wczoraj na własne oczy wszystkie modele leżące w moim zasięgu i zainteresowań kręgu :) Przy sklepowych jarzeniówkach jakoś wielkiej różnicy w obrazie nie widziałem :) a model TX-P50U20e (tańszy od S o parę setek) nie prezentował się wcale tak źle... Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne to żonie podobał się nawet bardziej... Pytam zatem - naprawdę seria U jest taka kiepska? Zdecydowałem się co prawda raczej na TX-P50S20 - ale próbuję rozwiać wszelkie wątpliwości.
 

bluejeans71

New member
Decyzja podjęta. 42pv80 zostanie wymieniony na 50s20. Miałem okazję przyjrzeć się dzisiaj wszystkim modelom Panasonica leżącym w kręgu moich zainteresowań i wniosek jest jeden: im wyższy model tym lepszy obraz. Telewizory były podpięte kablem hdmi do żródła prezentującego demo w HD. Wszystkie na jednakowych ustawieniach. No i już wiem, że nie kupię 50-tki z serii X i C. Nawet z odległości 3-4 metrów mają obraz kiepski. Seria S prezentuje się zdecydowanie lepiej. Podobny obraz miała plazma z serii U ale skoro Kiki twierdzi, że kiepski - to ufam jemu a nie swoim oczom :)
I jeszcze jedno - seria G czy V mają obraz jeszcze lepszy i bardziej szczegółowy... Ale to dla mnie za wysoka półka cenowa. Jeśli ktoś zatem się waha w kwestii 50-tek - polecam S. Chyba, że stać Was na G :). Zatem wybór został dokonany. Teraz jeszcze tylko najlepsza cena i witaj telewizorku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz wstępne porównanie S20.

008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG

Tu masz porównanie - a seria U jest znacznie gorsza niż S.
Na Twoje oczekiwania - odpuść sobie.
 

bluejeans71

New member
Czas na zakup. Na 90% jestem zdecydowany na Panasonica 50s20 - ale chodzi mi po głowie Samsung 50c6500. Widziałem oba. Sam ładniejszy - Panas pewniejszy :) Wiem, że czerń kiepska w obu - ale co z jakością obrazu? Wielkich różnic nie widziałem. Który lepszy? Który powinienem kupić? Co radzicie?
 

pinok

New member
W panasonicu ta kiepska czerń dodatkowo z czasem jeszcze się rozjaśnia.
W Samsungu możesz trafić na bzyczący model.
Wybór należy do ciebie ;)
 

rcube

New member
Czas na zakup. Na 90% jestem zdecydowany na Panasonica 50s20 - ale chodzi mi po głowie Samsung 50c6500. Widziałem oba. Sam ładniejszy - Panas pewniejszy :) Wiem, że czerń kiepska w obu - ale co z jakością obrazu? Wielkich różnic nie widziałem. Który lepszy? Który powinienem kupić? Co radzicie?

Mi też spodobał się z wyglądu c6500 no i ta multimedialność.... teraz żałuje wyboru (bzyczy, smuży, judder w filmach). Też wybierałem między c6500 i s20. Bierz S20 :) Ewentualnie (najlepiej) dołóż kasę do g20 , może być nawet 46" bo po kilku dniach co byś nie kupił to sam wiesz że robi się za małe.
 

pinok

New member
Ostatnia edycja:
Do góry