Zestawienie kina domowego

lewisffa

New member
Witam


Prosilbym o opinie i sugestie forumowiczow w sprawie kupna zestawu kina domowego.

Bedzie to moje pierwsze kino domowe, na ktore chce przeznaczyc ok.5000-7000zl (amplituner + zestaw glosnikow 5.1). Zestaw bedzie uzywany w 70% do filmow, 30% muzyka - glownie elektroniczna. Powierzchnia salonu to ok.20m2.

Amplitunery, ktore biore pod uwage na ta chwile to : Yamaha RX-V677, Onkyo TX-NR636, HK AVR171

Naglosnienie...zastanawiam sie nad tannoy mercury v4i, monitor audio mr4 lub dali zensor 5.

Czy takie zestawienia to w/g was dobre rozwiazanie? Czy w takim przedziale cenowym sa inne amplitunery lub naglosnienie godne polecenia?

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twój metraż kolumny mogą być też rozmiar większe MR6, Zensor 7. Do Twoim wymagań (czyli głównie filmy i muza elektroniczna) weź też poważnie pod uwagę JBL-a Studio 270 lub 280 5.1. Do nich najlepiej Harman avr270/370 lub Marantz 5008/5009, 6008. Polecam również Melodikę BL40 oraz Klipsch RF52/62, Paradigm 9 v7
 
Ostatnia edycja:

lewisffa

New member
Na Twój metraż kolumny mogą być też rozmiar większe MR6, Zensor 7. Do Twoim wymagań (czyli głównie filmy i muza elektroniczna) weź też poważnie pod uwagę JBL-a Studio 270 lub 280 5.1. Do nich najlepiej Harman avr270/370 lub Marantz 5008/5009, 6008. Polecam również Melodikę BL40 oraz Klipsch RF52/62, Paradigm 9 v7

Dzieki za sugestie. Poczytam o wymienionych sprzetach. A jak oceniacie naglosnienie firm Q ACOUSTICS lub Cambridge Audio?

 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o kolumny Cambridge Audio, pewnie masz na myśli Aero 6, to nie miałem z nimi styczności. Producent jest solidny (szczególnie elektronika) więc jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj. QA 2050i to fajne kolumny. Ładnie wyglądają i dobrze wykonane, graja muzykalnie i równo. Jednak jeśli szukasz potęgi basu to raczej obrałbym inny kierunek.
 

lewisffa

New member
Jeśli chodzi o kolumny Cambridge Audio, pewnie masz na myśli Aero 6, to nie miałem z nimi styczności. Producent jest solidny (szczególnie elektronika) więc jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj. QA 2050i to fajne kolumny. Ładnie wyglądają i dobrze wykonane, graja muzykalnie i równo. Jednak jeśli szukasz potęgi basu to raczej obrałbym inny kierunek.

Zanotowane :smile:

Jakiej muzyki słuchasz?

Glownie trance, euro dance, pop
 

lewisffa

New member
Juz po odsluchu. :D

Zdecydowalem sie zwiekszyc budzet i kupilem zestaw Dali Zensor 7 5.1(Zensor 7, Zensor 1, Vokal i Sub E-12F) oraz Yamaha RX-V677. Dla mnie Dali graly bardziej wyraziscie od JBL 280 czy Monitor Audio BX6, a Yamahe wybralem ze wzgledu na mniejsza awaryjosc od HK.

Zestaw dziala rewelacyjnie.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi
 
Do góry