Zestaw kina domowego do 4 tyś

RPRT07

New member
Zanim zacznę, chciałbym nadmienić, że przeczytałem wszystkie poprzednie tematy ale żaden nie wyczerpał pytań, które chciałbym w tym temacie zadać. Do wydania mam 4 tyś złotych na zestaw kina domowego. Dla jednych jest to mało dla innych dużo ale nie tym chciałem. Chciałbym stworzyć zestaw 5.1, w którym mógłbym słuchać muzyki jak i oglądać filmy z efektami 5.1, czyli generalnie będzie ciężko ;) Z nowych zestawów bym pewnie niczego ciekawego za te pieniądze nie dostał. Dlatego postanowiłem się zagłębić w rynek wtórny i po przejrzeniu kilku ciekawszych ogłoszeń/aukcji zlepiłem taki o to zestaw:

JBL Northridge:

fronty: E90 (o E80 czytałem negatywne opinie, a E100 są za mocne na moje pomieszczenie i się szybko zużywa wysoko tonowy głośnik)
centralny: E25C lub E35C (ale ten drugi to rzadkość)
surround: E30 lub E60 (jeśli będzie miało to sens)
subwoofer: E250P

O serii ES wyczytałem, że reprezentuje gorsze brzmienie od swoich poprzedników z serii E

Pokój: 25m^2 (kwadratowy 5m*5m)

A to wszystko pod skrzydłami Harman Kardon AVR 430 lub nawet wyżej (zależy mi na mocnych kanałach ze wzgl. na stereo [muzyka]). Jeśli różnica w brzmieniu stereo będzie diametralna to dokupię wzmacniacz stereo by się wpiąć w pre-out'y amplitunera.


Czy z używanych elementów można sklepić zestaw o lepszym brzmieniu?


Słucham opinii starych wyjadaczy :)
 
Do góry