Zestaw głośników 5.1

furinek

New member
Witam.
Szukam zestaw głośników 5.1 (opcjonalnie bez suba, mam wysłużonego magnata 200a) które dobrze zagrają z amplitunerem pioniera vsx 516. Mieszkanie w bloku 18,5 m. filmy 40%, gry 40%, muzyka 20%. Budżet do 2000.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardziej kinowe : Klipsch F1 5.0,Jamo S 526HCS+sub. Z trochę droższych i chwalonych szczególnie w stereo Indiana Line Nota 555.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takim amplitunerze kolumny o wysokiej efektywności. Przy tej powierzchni podłogówki. Wybór jest oczywisty Klipsch F10 5,0.
 

furinek

New member
Dzięki za podpowiedzi, waham się z kupnem między KLIPSCH SYNERGY F10 C10 B20 i AUDIO PRO Avanto HTS 5.0. Przez głowę przeszła mi jeszcze myśl o zmianie amplitunera i kupnie dwóch frontów, da radę ulepić coś sensownego do 2,5 tyś czy lepiej zostać przy zakupie któregoś z tych zestawów kolumn?
 
Ostatnia edycja:

furinek

New member
Po dłuższym namyśle zostaje przy kupnie kolumn, amplituner w pózniejszym czasie. Jestem po odsłuchu 4 zestawów:
1. Indiana Line Nota 550
2. MELODIKA BL40
3. POLK AUDIO TSx330T
4. Audio Pro AVANTO FS20
Niestety nie mogłem odsłuchać klipsch f10 :sad: Najbardziej interesujące brzmienie miały TSx330T, takie połączenie Nota z BL40. Wokal przy ostrzejszej muzyce w BL40 był wycofany lekko przytłumiony w nota brakowało nieznacznie basu, TSx330T miały wszystko na miejscu, ale cena już sporo wyższa.
Avanto miało trochę za dużo basu, wydawało się że lekko przygłusza resztę no i nie pasują do mojego pionka bo mają 4ohm. I tu rodzi się pytanie do jakiego z tych zestawów najbardziej zbliżone w graniu są f10?
 

furinek

New member
Jamo 626 słyszałem w saturnie, ciężko to nazwać odsłuchem za duży hałas, muza z radia i szemrane ustawienia amplitunera;) Jak bym miał brać jamo to 628.
Jeszcze taka ciekawostka niby podobne ale różnica w cenie spora (ceny najniższe jakie znalazłem za parę) Które lepsze?
Klipsch RF-52 II- 2,4k
Klipsch R-26 F- 2,7k
Klipsch KF-26- 3k
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Wypisałeś dwa razy R-26F ;-) Te ostatnie miały być R-28F?
Pozycja 2 i 3 nowsze i większe od RF-52II to na pewno. Wszystko zależy też od metrażu. Do małego pokoju słabo wstawić wielkie kolumny. Charakter brzmienia na pewno podobny u wszystkich.
Mnie taki odpowiada ;-)
 

furinek

New member
Najniższa cena jaką znalazłem za RF-52II to 2,350 złocisza za parę, to będzie najlepszy wybór z wymienionych propozycji?
 

furinek

New member
Po dłuższym namyśle zostanę przy pierwszej myśli i kupie klipsch f10 5.0 set. Nie wiem jak one grają w stosunku do tych co odsłuchiwałem, ale cena korzystna no i może na suba wyskrobię :wink: Co myślicie o ENERGY SUB-12 (mogę go kupić za 500zł) lepiej się spisze od mojego magnata 200a?
 
Ostatnia edycja:
Do góry