Zestaw 5.1 do 4000

bbl665

New member
Witam.

Proszę o radę jaki amplituner i głośniki wybrać:
- przeznaczenie: 95% filmy, 5% muzyka i ewentualnie gry
- pokój ~4,5x4,5m
- budżet: do ~4000 (startowałem od 1500... o_O )

Od kilku dni czytam forum, porównuję i jakieś tam typy już mam:

Amplitunery:
1) Onkyo TX-NR636
2) MARANTz NR1604 (a może 1504?)
3) Yamaha RX-V775
4) Harman Kardon AVR 161
5) Denon AVR-X1100W

Głośniki:
1) Harman/Kardon HKTS 35 BQ 5.1
2) Taga Harmony TAV-606 v.3 + TSW-90 v.2
3) KLIPSCH SYNERGY F10 C10 B20 (+ ewentualnie w przyszłości sub)
4) Wharfedale Diamond 10.4 / 10.0 / 10.CC / 10.SX-SUB

Da się z tego coś sensownego złożyć? Ewentualnie co innego moglibyście polecić.
Z góry dzięki.
 

lobos

New member
Bez reklam
Harman Kardon AVR 161 + Audio Pro Avanto 5.0 + Jamo J10.
Z tym, że z Jamo troszkę przekroczysz budżet. Ewentualnie możesz dokupić go później.
 

bbl665

New member
Z tego co widzę, to te głośniki mają wbudowane suby.
Czy jest sens kupować takie głośniki i jeszcze dodatkowo dokupować osobnego suba?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie są wbudowane suby, po prostu przetworniki niskotonowe jak w każdych kolumnach podłogowych. W przypadku tych kolumn są montowane z boku, a nie z przodu. Jeśli jesteś fanem mocnych wrażeń to sub się przyda:) W kinie domowym to podstawa :) Chodzi tu oczywiście o ilość basu, ale także o to, że ścieżka dźwiękowa danego filmu nie jest 5.0 tylko 5.1/7.1. Jak nie masz suba to fronty muszą przejąć jego rolę, a lepiej jest jak odtwarzają tylko ścieżkę zapisaną dla nich. Jak na początku budżet na to nie pozwala to kup bez, ale potem zbieraj kasę i dokup. Ja jak robiłem.
 
Ostatnia edycja:

bbl665

New member
Dzięki za wyjaśnienie. Z tego co zdążyłem o nich wyczytać, to bardzo dobrze sprawdzają się przy filmach, a o to mi chodziło.
Jedyny problem to cena tego zestawu - wyszło mi w sumie ok 5k, ale skoro budżet i tak mam już naciągnięty jak stringi na Kaliszu, to pewnie ten dodatkowy tysiąc też przeboleję ;)
 

aro600

New member
Mozesz zawsze zrobić tak jak ja kupiłem audio pro AVANTO HTS 5.0 i H/K AVR - 161 i narazie jest ok a jak mi kiedyś zacznie brakowac basu (póki co nie brakuje) to kupie suba a co do budżetu to jak pisał kolega powyżej napisz do blackninja (ja od niego kupowałem) to mysle że się bardzo miło zaskoczysz :)
 
Do góry