Yamaha YAS-203 czy Onkyo LS-B50 czy JBL Cinema SB400 - co wybrać ?

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam serdecznie wszystkich.

Mam problem z wyborem soundbara mimo, iż dość dużo przejrzałem na forum ciężko na coś się zdecydować. Jak wybierałem TV to na podstawie porad z tego forum zdecydowałem się na Samsunga UE55H6400 bo był całkiem niezły i w super cenie :) Wiem, że słabszy od SONY KDL-55W829 ale różnica ponad 1000zł wygrała. Dlatego mogę dokupić lepszy soundbar :)

Po przejrzeniu wielu forów w necie oraz różnych specyfikacji no i cen mam 3 a w sumie 4 kandydatów:
1. Yamaha YAS-203
2. Onkyo LS-B50
3. JBL Cinema SB400
4. Samsung hw-h550 (przemawia za nim głównie cena, choć wiem, iż jest model hw-h750 to jeden ze sprzedawców mnie wystraszył, że może być problem z dostępnością lamp próżniowych po gwarancji)

Niestety nie dam rady odsłuchać wszystkich bo dostępność jest w różnych miastach np. w MM lub Saturnie i każdy jest gdzie indziej. Także porównanie dość ciężkie.
Kwoty jakiej nie chciałbym przekroczyć to jakieś 2400zł ale im taniej tym lepiej wiadomo.

Do czego będę używał soundbara i gdzie, bo to chyba podstawowe pytanie:
1. Salon połączony z jadalnią 27m2 więc powiedzmy prawej ściany nie ma. Odległość chyba nie ma za bardzo znaczenia ale 3,5m. Subwoofer będzie stał obok tuż przy kanapie.
2. Oglądam TV 40%, filmy 40%, muzyka 20% (ale muzykę to częściej włączam ze starego dobrego sprzętu, który jest w pokoju obok bo żona nie pozwoliła zagracać kolumnami salonu :( )
3. Filmy mam raczej ściągnięte z neta i to nie w mkv więc dźwięk tam za super nie będzie
4. Lubię jak jest ładny bass i przyjemny w odsłuchu.

Prosiłbym osoby które miał możliwość odsłuchu tego sprzętu o wypowiedź.
Może kikiemu uda się znaleźć ten temat i coś poradzić. Od razu mówię, że Philipsa brałem pod uwagę a szczególnie HTL 9100 ale już go prawie nie można dostać a E5 nie mam jak rozstawić no a B5 za drogi.

Jeszcze poproszę o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jest Fidelio B5 w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum.
I ten będzie faktycznie najlepszy do potrzeb.
Napisz na PW - dostaniesz info.
 

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i wykorzystałem wyjazd do Łodzi by odwiedzić SAT i po drodze jeszcze odwiedziłem MM w Piotrkowie :) specjalnie żeby posłuchać Harmana SB 26.

Jakie wrażenia ? No niestety chyba mam jakiś dziwny słuch :p
JBL SB 400 gra całkiem ładnie ale brak mu środka i jak to żona określiła jest bardziej "krzykliwy". Sub wydaje mi się trochę za cichy ale to może dlatego, że w sklepie dość duża powierzchnia albo utwory z YouTuba kiepskie trafiałem. Harman trochę mnie rozczarował bo brzmiał jakby był "stłumiony" ale to może problem, że nie miałem pilota i nie mogłam podciągnąć wysokich tonów jeśli się w ogóle da.
Nie słuchałem YAMAHY ale to dlatego, że jak zobaczyłem mały SUB i jeszcze sprzedawca powiedział, że JBL i Harman o niebo lepiej grają to odpuściłem.
Przy okazji posłuchałem SONY HT-CT770 ale w sklepie gdzie nie było do porównania nic innego i byłem mile zaskoczony więc wskakuje do dalszego wyboru.
Słuchałem również SAMSUNGA HW-H750 z ładnie świecącymi lampami no i wypadł najgorzej ze wszystkich, które słuchałem. Także H550 nie będzie grał lepiej więc sobie odpuszczam Samsunga.
Na jutro mam zajęcie bo będę wieszał nowe TV ale nie wiem jeszcze jak gra bo dopiero paczka przyszła i trochę za zimny jest :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Przez brak pilota cienko wypadł.

NEW-font-b-Remote-b-font-Control-For-font-b-JBL-b-font-Harman-Kardon-SB26.jpg
 

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
No co prawda nie widzę na nim korektora dźwięku ale może na OSD jakiś wybór jest ale Harman ma jeszcze jeden dla mnie mankament. Nie można go powiesić na ścianie bo nie ma jak. Musi koniecznie stać na półce.
 

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to takich uchwytów się nie spodziewałem a sprzedawca widać g.. wiedział jak go spytałem :)
 

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałem dziś jeszcze raz SONY HT-CT770 i wychodzi narazie na faworyta :)
Ale jeszcze chciałbym posłuchać Philipsa B5 tylko nigdzie w sklepach go nie było ale cena najbardziej szokuje :roll:
 

kaziu106

Member
Harman ma na pilocie tzw. Harman Volume i to na jakim jest akurat rybie tj. OFF, Low, lub High to zmienia odbierany dźwięk. Poza tym zależy czy był on ustawiony na surround czy na stereo ( przycisk surr mode na pilocie ) bo to też dużo wnosi do zmiany dźwięku. Osobiście posiadam takowego SB 26 i w porównaniu z JBL SB 400 wygrał jak dla mnie subiektywnie Harman. Jak możesz to posłuchaj jeszcze raz tego Harmana ale pobaw się ustawieniami w nim bo to duuużo wnosi do dźwięku ps. sam jestem ciekaw jak się ma brzmieniowo do niego Philips B5..;-)
 
Ostatnia edycja:

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem jeszcze ciekaw jak się ma do tego Klipsch R-10B bo można wyrwać za dobrą cenę ale nigdy tego nie słyszałem ani nie mam gdzie odsłuchać.
 

sahim

New member
Witam,

czytam forum od jakiegoś czasu i idąc za sugestiami tutaj znalezionymi oraz nie powielając po raz kolejny tematu chciałbym zapytać, który zestaw będzie najlepszym wyborem:

- Denon DHT-S514
- Sony HT-CT770
- JBL SB400
- Philips HTL5140B
- Philips HTL6140B

Miałem okazję posłuchać Denona, Sony i JBL. Philipsa niestety nie udało mi się znaleźć w żadnym sklepie w mojej okolicy - albo mają słabsze modele albo wcale.

Najbardziej skłaniam się ku Denonowi, który zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Następnie JBL, na końcu Sony. Być może kwestia ustawień lub akustyki otoczenia - każdy słuchany w innym sklepie.

O Philipsie HTL5140B w internecie znalazłem sporo dobrych opinii, natomiast o modelu 6140 niestety znaleźć można niewiele, albo nie potrafię szukać.

Mam TV Samsunga UE48H6700 w salonie 34m2. Użytkowanie to w głównej mierze TV, oraz filmy z BR, HDD. Muzyka bardzo rzadko.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kaziu106

Member
Daje radę. Wiadomo, że jest to głównie subwoofer do filmów i w filmach sprawdza się rewelacyjnie ale w muzyce też nie jest źle. Dużo zależy od akustyki pomieszczenia ale dzięki temu, ze subwoofer jest bezprzewodowy to można znaleźć mu odpowiednio basowe miejsce.
 
Do góry