Yamaha RX-V775 czy Onkyo TX-NR626

gaja29

New member
Witam.
Chce kupić amplituner KD. Amplituner ma być uniwersalny 50/50 film i muzyka. Mój wybór to Yamaha RX-V775 i kolumny monitor audio MR6 + MR2 + MRC (nie ma nacisku na sóba). Po wizycie w salonie Monitory okazały się trafnym wyborem (dźwięk OK i podobają się żonie-wbrew pozorom to też jest ważne).Co do ampli to ostatnie słowo należy do mnie. I tu sprzedawca zaproponował Onkyo TX-NR626. Zdaniem sprzedawcy Onkyo oferuje wiecej w stosunku cena do jakości (plusy-Wi-Fi i bluetooth). Faktycznie jest to dla mnie plus, szczególnie jeżeli chodzi o Wi-Fi. Dodatkowo Onkyo ponoć o wiele łatwiej dostroić (Yapo w Yamaha i ponoć lepszy MultEQ w Onkyo). Onkyo stał się moim faworytem i nie byłoby tego tematu gdyby nie negatywne opinie co do HDMI o którym głośno na forach (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Dodam jeszcze, że nie miałem akurat możliwości odsłuchu na w/w modelach, Monitory były podłączone do NAD-a. Nie uważam się jednak za audiofila i liczę na niezawodność sprzętu i przyzwoity dźwięk w stereo (głównie radio internetowe i MP3 z laptopa). Dodam jeszcze, że budżet to 6-6,5 kpln.
Co powiecie w temacie ONKYO vs YAMAHA.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trzeba odsłuchać, bo to kwestia indywidualna. Ja mam starsze Onkyo i sobie chwalę, bo w kinie wymiata. Są koledzy co mają Yamahę i też sobie chwalą. Jest kolega FFooXX5 co ma ten sprzęt i właśnie z głośnikami MA MR6, i też bardzo sobie chwali. Nie wiem jak z awaryjnością w nowszych Onkyo?, ale Yamaha jest chyba jednym z mniej awaryjnych sprzętów. Na plus przemawia pasywne chłodzenie, mały pobór pradu w trybie pass through, sporo trybów DSP, wyjście pre-out ( do podłączenia wzmacniacza stereo). Onkyo jest świetne w kinie, brzmienie jest też może lekko chłodne ale Yamaha jest bardziej ostra. Oprócz tych zalet w Yamaha co wymieniłem, to podobne klasowo sprzety. Onkyo jest mocniejsze tzn. zasilacz 600W vs. 300W. Niektórzy pisali że Onkyo w kinie jest bardziej basowe niż Yamaha. Co do stereo i jego jakości, to zarówno Yamaha jak i Onkyo są dość kiepskie, to są sprzety kinowe i na tym polu się sprawdzają.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.
Chce kupić amplituner KD. Amplituner ma być uniwersalny 50/50 film i muzyka. Mój wybór to Yamaha RX-V775 i kolumny monitor audio MR6 + MR2 + MRC (nie ma nacisku na sóba). Po wizycie w salonie Monitory okazały się trafnym wyborem (dźwięk OK i podobają się żonie-wbrew pozorom to też jest ważne).Co do ampli to ostatnie słowo należy do mnie. I tu sprzedawca zaproponował Onkyo TX-NR626. Zdaniem sprzedawcy Onkyo oferuje wiecej w stosunku cena do jakości (plusy-Wi-Fi i bluetooth). Faktycznie jest to dla mnie plus, szczególnie jeżeli chodzi o Wi-Fi. Dodatkowo Onkyo ponoć o wiele łatwiej dostroić (Yapo w Yamaha i ponoć lepszy MultEQ w Onkyo). Onkyo stał się moim faworytem i nie byłoby tego tematu gdyby nie negatywne opinie co do HDMI o którym głośno na forach (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Dodam jeszcze, że nie miałem akurat możliwości odsłuchu na w/w modelach, Monitory były podłączone do NAD-a. Nie uważam się jednak za audiofila i liczę na niezawodność sprzętu i przyzwoity dźwięk w stereo (głównie radio internetowe i MP3 z laptopa). Dodam jeszcze, że budżet to 6-6,5 kpln.
Co powiecie w temacie ONKYO vs YAMAHA.
Może trzeba zmienić salon :)
 

gaja29

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Odnawiam temat, po blisko roku nadal aktualny (życie).
Wybór ampli padł na Marantz SR5008. co do głośników jest dylemat, ze wzgledu na mocno zawężony budżet (6-6,5 tyś.max).
Opcja 1 - Monitor Audio MR6 + MR2 + MR center.
Opcja 2 - Monitor Audio BX6 + BX center (tylne BX2 dokupię jak nazbieram).
Dodam, że w przyszłości nie wykluczam rozbudowy o dodatkowy wzmacniacz audio, podłączony przez PRE OUT i zakup subwofera.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to jaki dylemat?:) Wiadomo że lepsze klasowo i jakościowo bedą BX6, więc pewnie większość kolegów Ci poleci to rozwiązanie.
 

gaja29

New member
Rozumiem więc, że warto póki co mieć zestaw 2.1 Nie miałem pewności czy warto dokładać prawie 2 koła do BX-ów.
 

gaja29

New member
Dziekuje za odpowiedzi.
Jest jeszcze problem z dostepnością SR5008. Stacjonarny sklep w którym chciałem zakupić w/w sprzęt nie posiada już w ofercie 5008 (proponują ONKYO). Zastanawia mnie dlaczego tak często sprzedawcy zachwalają O..yo (?). W związku z powyższym pytanie jak sprawa ma sie z gwarancją przy zakupie przez internet (Na skąpcu atrakcyjna cena 2200zł). Czy koledzy posiadają wiedze na temat gwarancji Marantz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli jest z polskiej dystrybucji to masz w sumie 3 lata gwarancji (2 + 1 rok po rejestracji sprzętu u dystrybutora)
 

gaja29

New member
Dziękuję. Rozumiem, że jedyna metoda sprawdzenia tego do tel. lub mail do sprzedającego i wiara w jego prawdomówność.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz spróbować w salonach Denon poszukać, ewentulanie przez dystrybutora - Horn
Na początku spytał bym jednak blackninja, masz dobrą cenę i pewnego sprzedawcę
 
Do góry