Yamaha RX-V677 + co do KD?

fezz

New member
Szukam głośników do Yamahy RX-V677. Ampli już mam (kupiony w okazyjnej cenie), teraz czas na głośniki. Nie będzie łatwo, bo zestaw będzie do wszystkiego z naciskiem na muzykę :) Całość będzie stała w trochę nietypowym pomieszczeniu: salon z kuchnią oddzielony ścianką gdzie będzie stać RTV. Do napędzenia będzie 17m2, ale trochę może uciec do kuchni niestety.

Wróćmy jednak do głośników. Słucham prawie każdego rodzaju muzyki, więc i głośniki powinny być dość uniwersalne. Bas powinien być, ale nie jako główny składnik muzyki. Poza muzyką, od czas do czasu, apli posłuży do oglądania filmów i koncertów (tu bardziej słuchania of kors :p). PS3 też czasami będzie napędzać dźwiękiem głośniki, ale pewnie można to podciągnąć pod wymagania dla kina domowego. Mogę na nie wydać nie więcej niż 3-3,5 tys. zł, acz gdyby udało się dobrać coś tańszego, to będzie świetnie. Powinienem móc bez problemu wcisnąć kolumny podłogowe, więc moje obecne typy tu:
- YAMAHA NS-555 + NS-333 + NS-C444
- Wharfedale Diamond 10.6/10.7 + 10.1/10.0 + 10.CC.

Miałem okazję posłuchać NS-ów podłączonych do jakiegoś AV Yamahy i tak jakoś dziwnie brzmiały. Przy pierwszym włączeniu miałem wrażenie, że seryjne audio w moim aucie (stara corolla) gra lepiej :p Sprzedawca coś pozmieniał i dźwięk był przyjemniejszy. Muszę się im jeszcze raz przysłuchać. Diamondów jeszcze nie słuchałem, ale model Amber podłaczony do wzmacniacze Denon brzmiał bardzo przyjemnie. Taki ciepły miły dźwięk, ale to może po części być zasługa Denona (podobno tak mają). Z czystej ciekawości odsłuchałem też coś od Eleca podłączone do Yamahy i wyraźnie dźwięk był bardziej soczysty, już nie tak wygładzony basem jak poprzedni. No ale to tylko moje prywatne odczucia.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie. Sam, w tak zwanym między czasie, postaram się udać do sklepu i posłuchać głośników.

P.S.
Ampli się nadaje? Wyrwałem go w promocji, więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odsprzedać go z zyskiem i wymienić na coś jeszcze lepszego, acz wydaje mi się, że to co wybrałem będzie dobre :D

P.S. 2
Ampli może działać w 2 niezależnych strefach, więc w przyszłości (jak w portfelu znowu zagoszczą królowie) będę chciał zaciągnąć kable do sypialni i podłączyć jakieś głośniki :) Może i tu mógłbym prosić o radę co brać? Ale to już tak przy okazji :D Pewnie jest od groma wątków z dobieraniem małego zestawu stereo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Diamond-y grają dość ciepło, powinny dobrze zagrać z Yamahą, odsłuchaj. Do listy kolumny dopisałbym JBL Studio 270. Nie za ładne , ale bardzo dobrze oceniana w prasie seria. Niestety ja ich nie słyszałem. Odsłuchałbym jeszcze Melodykę BL 30 lub 40, Monitor Audio MR4, Dali Zensor 5, Indiana Line Tesi 560.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz na myśli tubkę? Po założeniu maskownicy wyglądają dostojnie, mają zaokrąglone rogi i górę w czarnym glossie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Oglądałem w MM Studio 270 i 230. Monitor wygląda super. Zaskakująco duży, odpowiednio zachowane proporcje, na plus połysk na górze (choć będzie się kurzył) i fajna maskownica z logiem. W Studio 270 trochę mnie zdziwiła głębokość. Jest nie za duża przez co kolumna jest praktycznie kwadratowa. To mi się tak nie do końca podobało, możliwe, że to tylko pierwsze wrażanie. Przez to może sprawiać wrażenie mało stabilnej, na co mają też wpływ stopki. Oczywiście nie sprawdzałem tego bo żona mnie poganiała :( Z drugiej strony przy naszych metrażach mniejsza głębokość może być atutem. Jeśli chodzi o użyte materiały to w tej cenie nie mam zastrzeżeń. Przede wszystkim chciałbym ich posłuchać bo to jest najważniejsze. Recenzje i opinie są zachęcające. Chętnie bym potestował 230-stkę :) Podsumowując moim zdaniem ładniejsze od poprzednika.
 
Do góry