Wysokiej klasy słuchawki wielokanałowe 5.1 - pomoc w wyborze

_Gamer_

New member
Witam.

Proszę o poradę odnośnie zakupu jak najlepszych słuchawek wielokanałowych 5.1 z fizycznymi głośniczkami po każdej stronie. Muszą też mieć aktualne dekodery dźwięku dolby true hd i dts master audio hd i możliwość podłączenia kilku sprzętów na hdmi.

Słuchawki będą wykorzystywane do filmów na BD i gier z pc i konsol ps4, xbox one, wii U. - wszystko podłączone do projektora. Fajnie jakby były bezprzewodowe ale jak będzie dłuższy kabel to też ok. Interesuje mnie jak najlepszej jakości dźwięk, uczucie przestrzenności, dobry bas, żadnych trzasków, przesterowań czy zniekształceń i solidne wykonanie. Wygoda to też ważna sprawa. Słuchawki mają być tylko do kina domowego. Stereo nie wchodzi tutaj w grę. Proszę o doradzenie jakie firmy produkują wysokiej klasy tego typu sprzęt i jakie modele przesłuchać. Cena do 5 tys. Ale jeśli będzie warto to mogę trochę zwiększyć - w granicach rozsądku, cena/jakość.

Pozdrawiam.
 

_Gamer_

New member
Przekopałem google, avforums, recenzje i opinie userów. Wychodzi na to, że właściwie tylko Sony produkuje słuchawki z dźwiękiem przestrzennym i obsługą kodeków HD przez hdmi. Reszta to sprzęt dedykowany do pc, nie kina domowego.

Zatem wybór padł na trustedreviews.com/sony-mdr-hw700-review, raczej nie mają konkurencji w tej dziedzinie, przynajmniej nie znalazłem i cena też ok, 1500-2000zł.

Miał ktoś okazję tego słuchać na żywo? ...W ostateczności mogę odesłać do 10 dni jak będzie lipa.
 

palusik

Member
Z Doświadczenia wiem, że takie słuchawki to jest g**** przez duże G, generalnie dźwięki 5.1 7.1 i inne takie rzeczy odpadają w słuchawkach. Zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w stereo dobre.

Chcesz dźwięk przestrzenny, to kino domowe. W grach pozycjonowanie w dobrych słuchawka stereo jest wystarczające.
 

_Gamer_

New member
Postanowiłem je kupić i samemu się przekonać. Jak mi się nie spodoba jakość dźwięku to odeślę. Sporo dobrego o nich czytałem więc jestem dobrej myśli. No i Sony zawsze robiło dobre słuchawki z tego co miałem okazję słyszeć lata wstecz. Zobaczymy/posłuchamy.

A na pełnowymiarowe kino domowe takie jakbym chciał nie mam ani odpowiednio dużego miejsca ani warunków więc niestety odpada dopóki nie dorobię się wolnostojącego domku.

Słuchałem soundbarów i w sklepie i u znajomych i to było dopiero g**** przez duże G... Chyba wolałbym już wyłączyć dźwięk całkiem. Grało to jak połączenie dźwięku z telefonu na głośniku + włączona suszarka. Chociaż podobno soundbar od sonosa bije na głowę całą konkurencję ale go nie słyszałem to nie wiem, no i kosztuje 3tys.

Z ciekawości, jakich słuchawek przestrzennych słuchałeś? Z natywnymi głośniczkami czy wirtualnym trybem? Dedykowanych do KD z oddzielnym procesorem czy komputerowych?


ps. jeśli dobre słuchawki stereo tak jak piszesz, to polecasz coś konkretnego co się sprawdzi dobrze w dźwięku kinowym? Podkreślam stereo mnie nie interesuje, tylko do dźwięku wielokanałowego szukam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry