Wymiana kolumn - co za MA BX?

woytaski

New member
Bez reklam
Nurtuje mnie pytanie natury technicznej.
Przyjmijmy, iż są to rozważania czysto akademickie ;)

Taki zestaw KD:
fronty: MA GX;
central: MA GX;
surroundy: MA Silver FX;
sub: jak wyżej seria silver, lub coś niezależnego...

Generalnie zabieg przeprowadzony na żywym organizmie w celu poprawy brzmienia w stereo, przy zastosowaniu posiadanej elektroniki...
Jest sens? Czy etapowo:
etap 1) fronty + central
etap 2) surroundy
etap 3) sub
i wtedy z jednej stajni?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zacząłbym od frontów....
zdecydowany jesteś na MA czy coś innego też chodzi ci po głowie?
Osobiście odsłuchałbym jak najwięcej kolumn w danym przedziale cenowym, może coś innego wpadnie ci w ucho....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie proponuję ci pozbywania się Denka, bo ten model ma naprawdę wystarczająco mocy , a co ważne jest dość neutralny(jak dla mnie) i powinien fajnie zgrywać się z mnóstwem kolumn
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie proponuję ci pozbywania się Denka, bo ten model ma naprawdę wystarczająco mocy , a co ważne jest dość neutralny(jak dla mnie) i powinien fajnie zgrywać się z mnóstwem kolumn
To odpowiedź do jaco.37 Wyszło niefortunnie ;-)
Uważam dokładnie tak jak Ty. Dla mnie jest on neutralny i o niebo poprawił dynamikę w stosunku do amplitunera...
Tak myślę poważnie nad wymianą bo o ile w KD gra to fajnie, to w stereo chciałbym lepiej i więcej...
A obecnie, ze względu na pojawienie się nowej wersji GX, ceny obecnej kuszą baardzo ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Panowie wrócę do tematu...
Mam dylemat, bowiem zdecydowany jestem na 5.1 na bazie silver 8, ale...
No właśnie ale... Chodzą mi po głowie Goldy 200 :)
O ile przełknąłbym pigułkę z etapowym doposażaniem zestawu 5.0, o tyle nie przeskoczę sub'a dedykowanego do zestawu...
Co w takim razie za? Coby fajnie grało i za bardzo w oczy nie kłuło?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sub nie musi być do kompletu. A ile byłbyś w stanie za niego zapłacić? Goldy kupowałbyś czarne?
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Pawel_Sz85nie zastanawiałem się nad tym.
Wiem tylko, że 8-9K za suba nie dam:)
Czy znajdę coś fajnego w cenie 3-3,5K?

Kolor - ciemny orzech
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnym rozwiązaniem będzie sub z niższej serii Silver. Detal co prawda 5k, ale jak się potargujesz to pewnie za 4k się kupi. Z tańszych, ładnych i dobrze grających polecam Rel-a T9 lub jak budżet pozwoli to wyższa seria (R218, R328 ). Dobre suby robi też Velodyne, Paradigm, JBL.
 

Geronimo zx

New member
Niestety to już niemożliwe ;)
Od dziś BX mają już nowego właściciela... Mam nadzieję, że zadowolonego :grin:

Jakbys mial jeszcze watpliwosci to zawsze mozesz kupic ode mnie bx-y i sprawdzic jeszcze raz:-D
Zaoszczedze Ci czasu i nie dam zaznac tej powtornej przyjemnosci :-D
Z pewnoscia jest zadowolony,ja uwazam ze tak naprawde w tym przedziale cenowym bx-6 dobrze sie spisuja.
 
Do góry