Wybór pomiędzy LG C4 a Philips 809

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli tak jak w temacie. :wink:
Miałem juz co prawda zamówiony LG C4 77 jednak na dzien przed dostawą przyszła informacja od LG ,ze firmowy sklep online został zamknięty na 2 miesiace a moje zamówienie nie zostanie zrealizowane. Nie powiem - troche się wk..łem :mad: w każdym razie , może niema tego złego....
Rozważam w tej chwili albo pozostanie przy LG C4 albo zakup tego właśnie Philipsa 809.Interesuja mnie linki do wszelkich recenzji , opinie osób które miały z tymi modelami do czynienia najlepiej w bezpośredniej konfrontacji.
Ambilight nie ma dla mnie znaczenia , podobnie jak system operacyjny i system dzwiękowy, interesuje mnie własciwie wyłącznie jakosć obrazu i estetyka/jakość wykonania.
 

Alt0S

Member

mat74

Well-known member
Bez reklam
. Co prawda procesor jest ten sam,co w C3,ale recenzje ma bardzo dobre.

C4 to właściwie lekko odświeżony C3- zdawałem sobie sprawę przed jego zamówieniem. Gdybym natrafił na krytyczne recenzje Philipsa to bym go nie brał pod uwagę.
C4 ma chromecast nowy system

To dla mnie kompletnie bez znaczenia.
Philips ma moim zdaniem bez porównania lepszego pilota (choćby przez podświetlenie) i dostaję na niego 6 lat gwarancji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wg. What HiFi,

Philips OLED809
It isn't available in the US or Australia, but UK buyers should also consider the OLED809, which majors on sharpness and colour vibrancy and boasts spectacular Ambilight, which entails the onscreen action being extended onto the wall around the TV in the form of coloured light. Ultimately, we feel the C4 is the better balanced performer overall, but the OLED809 is a great alternative.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Znam tą recenzję ,niestety nie ma recenzji Rings , które uważam za najbardziej wnikliwe i godne zaufania.
Ocena "What HiFi" jest oczywiście "oceną ogólną" , przy czym ujemny wpływ na nią mają:
-tylko dwa gniazda 2.1 , co mi kompletnie nie przeszkadza
-brak aplikacji typowych dla streamingowych usług w UK (iPlayer,ITv etc) , dla mnie jest to kompletnie bez znaczenia
-dośc wysoka cena wyjściowa ,jego "zwykła cena" obecnie to nadal ok. 3000 funtów ,więc nawet bym sie nim nie zainteresował jednak obecnie u jednego z renomowanych sprzedawców w UK mogę go dostać za 2100 funtów.

btw. Tu jest np. recenzja , gdzie na temat obrazu a szczególnie szczegółów w ciemnych scenach opinia jest całkiem odmienna ...
i bądż chłopie mądry.....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wybrałbym , to co zamówiłeś 77C45.

Rozwiniesz to , czy rozsądził rzut monetą ? :wink:
Lepszy,lepiej skalibrowany obraz ? Lepsze wykonanie ? Lepsza kontrola jakości ?
Masz jakieś dwa słowa na ten temat ? Przewija Ci sie troche tych TV przez ręce ,więc ciekaw jestem twojej ,bardziej opisowej oceny .:wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest nowy procesor , więc dokładniej obrabia obraz w drugim tle.
Dla mnie to ważne bo wówczas obraz nie jest taki płaski.
Nowy układ AI - powoduje dokładniejsze skalowanie.
Nie wali już tak kolorem niebieskim, bo AI go analizuje i poprawia w czasie rzeczywistym.
Poprawa wyrazistości robi wrażenie na żywo.
Ma też ( na testach) lepsze , dokładniejsze podświetlenie matrycy.
Z nowej matrycy większą jasność i to widać szczególnie jak ktoś ma jasne pomieszczenie.
Nawet bez kalibracji - daje obraz naturalniejszy.
Może poszli po rozum do głowy, żeby nie przewalać kolorami .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Poczekaj bo chyba sie pogubiłem :wink:

Z nowej matrycy większą jasność i to widać szczególnie jak ktoś ma jasne pomieszczenie.

Philips 809 i Lg C4 mają dokładnie tą samą matrycę , przy czym akurat Philips jest jasniejszy.

Jest nowy procesor , więc dokładniej obrabia obraz w drugim tle.

Czyli LG C4 ma nowy procesor a Philips 809 stary ?


Nowy układ AI - powoduje dokładniejsze skalowanie.

Czy ma to znaczenie jeżeli sygnał będzie zawsze podawany z urzadzeń zewnętrznych po skalowaniu ?


Nie wali już tak kolorem niebieskim, bo AI go analizuje i poprawia w czasie rzeczywistym.

Czyli LG C3 walił niebieskim a LG c4 już nie ? Zaciekawiłeś mnie , bo żadna recenzja o tym nie mówi ,podobnie jak żadne filmiki porównawcze.

Ma też ( na testach) lepsze , dokładniejsze podświetlenie matrycy.

Cały czas mówimy o Oledach ? :wink: w kwestii równomierności świecenia mój obecny Panasonic uważam za perfekcyjny w porównaniu do mojego pierwszego Oleda Lg (staroc ,jeszcze full hd) , przy czym LG CX tez moim zdaniem nie ma jakiś problemów.


Nawet bez kalibracji - daje obraz naturalniejszy.
Może poszli po rozum do głowy, żeby nie przewalać kolorami .

Czyli LG C4 daje obraz naturalniejszy niż Philips 809 - rozumiem, że nadal porównujesz te dwa modele z tego roku ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ja się z Tobą nie spieram, tylko dopytuje.Zaskoczony jestem twoja opinia na temat jasności ,bo wszystkie napotkane przeze mnie testy pomiarowe mówią dokładnie coś odwrotnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez zmian.
Philips to też bardzo dobry Oled. Ale dopłata dość - jak za 65" - duża bo 3000 zł
 

Alt0S

Member
A ja napiszę,że C3 i C4 lecą na tym samym procesorze Alfa9 . Dopiero G4 ma już nowszy Alfa11. Nie ma wielkiej różnicy pomiędzy C3 a C4 (C4 ma jedynie nowy webos), C3 dostanie go w 2025.
 
Do góry