Używany sprzęt JBL ES 80 pack 5.1

Adir

New member
Chciałbym się doradzić szanownych kolegów, ile taki zestaw jest wart ?
ES80+ES20+ES25C+ES150P sprzęt 4 letni.

Chciałbym do tego dokupić nowy amplituner H/K AVR 370 i kombinować w przyszłości z wymianą frontów na ES90.

Czy powiedzmy cena 2600, 2800zł jest OK?

Może kolega BlackNinja ma aż tak wyśrubowane ceny, że jest w stanie stworzyć zestaw 5.0 z ES lub studio + AVR370, że nie mam co szukać używek.
 
Ostatnia edycja:

Adir

New member
Tak wygląda pomieszczenie. Jutro kładziemy panele. Do tej pory nie miałem do czynienia z kinem domowym czy choćby jakimkolwiek zestawem stereo. Zestaw ma służyć głownie do filmów jakieś 60-70%, 30-40% muzyka, sporadycznie xbox360 (jakaś fifka, czy kinect jak znajomi wpadna.)
z narzeczoną chcemy się wprowadzić po nowym roku. Do kupna kina przymierzam się już długo, ale nie mogę się zdecydować przez to, że w nieskończoność można zwiększać budżet. Zainteresowałem się tym używanym pakiem es80 5.1, bo jeśli zapłaciłbym babce 2500+ wziął na raty avr370 to jeszcze bym przeżył. Gdybym miał brać sprzęt za 5-6 tyś, to wolałbym całość w ratach 0%. Nie wiem jak to się ma do głośników, że mają już 4 lata, czy tej klasy sprzęt powinien grać 4,8 czy 10 lat. Czasem nawet się zastanawiam czy nie wylać kubeł zimnej wody i na pierwszy zestaw nie kupić coś typu Taga Tav 606SE 5.1 i się tematem nie stresować, a za kilka lat kupić coś lepszego. Słuch mam raczej kiepski, nie zachwycam się pierdzącym motylem przelatującym nad falującym źdźbłem trawy. Zauważyłem, że wolę jak kolumny grają niżej, krzykliwy wysoki dźwięk mnie męczy. Wolę stonowane dźwięki, niezbyt nachalne, ale z dobrym jebut jak będę chciał zrobić imprezę. Oboje jesteśmy kinomaniakami, muzyka zaś wprawia nas w dobry nastrój i prawdopodobnie zachwyci nas wszystko co gra lepiej niż 2x 10w w TV :)




rozstaw.png
 
Ostatnia edycja:

flo333

New member
Moim zdaniem kwota ponad 2k za używki to sporo, nowe bez suba są po 2,7k na alle i będziesz wiedział jak je traktujesz a używki to kot w worku jednak. Święte słowa że budżet można zwiększać bez końca bo zawsze jest coś lepszego za parę stówek więcej. Też szukam sprzętu do KD ale już coś tam mam, jesli to nie muszą być podłogówki to polecić mogę HK powyżej 15.
 

Adir

New member
Wklejam poprawnie pomieszczenie. Nie wiem też, gdzie dać kable na tylne małe głośniki. Na ścianie mi nie pasują tzn. nie będzie idealnie równo tylko przesunięte bardziej w prawo patrząc od strony TV,bo jest tam ścianka kończąca kuchnię i od razu drzwi do łazienki. Może lepiej dać na podstawkach? (to dość mało praktyczne)

9ySyri.png
 
Do góry