usterka czarny pas na środku ekranu

Arten89

New member
Witam
Kupiłem plazme i wracam do domu zadowolony podłączyłem zadowolony i włączam i nagle widzę ekran podzielony na 3 części w poziomie mniej więcej równo po 1/3 i widać pasek obrazu w środku czarny pas i pasek obrazu o co może chodzić czy trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz co z tym zrobić.
Bardzo proszę o pomoc
 

timbot

New member
Bez reklam
Jesli uwazasz, ze cos jest bardzo nie tak, to biegnij z powrotem do sklepu i nie trac czasu.

Jesli uwazasz ze cos moze byc ustwione nie tak najlepiej zrób zdjęcie i wrzuć link do jakiegoś serwera obrazków, bo trudno Cię zrozumieć.

Gdyby był egzemplarz powystawowy z wypalonym "czymś" to pas bylby jasniejszy a nie ciemny.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam
Kupiłem plazme i wracam do domu zadowolony podłączyłem zadowolony i włączam i nagle widzę ekran podzielony na 3 części w poziomie mniej więcej równo po 1/3 i widać pasek obrazu w środku czarny pas i pasek obrazu o co może chodzić czy trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz co z tym zrobić.
Bardzo proszę o pomoc

Uszkodzona matryca, lub układ odpowiedzialny za wyświetlanie.
Jak transportowałeś plazmę? Jeśli paski są równe, a nie postrzępione, to padły układy przetwarzające obraz, jeśli nieregularnie postrzępione to raczej stawiam na matrycę...
 

Arten89

New member
nie moge dodac linka ale wygląda to w ten sposób że
jak by ekran tV podzielić na 3 części kreskami poziomymi.
część górna i dolna ma normalny obraz natomiast na środku jest czarny ekran tak jakby tv włączył się tylko w ćześciach bocznych a środek nie świeci wogóle czarny ekran jak na wyłączonym tv.

W sklepi nie podbijałem gwarancjii żeby sprawdzić czy wszystko działa i teraz nie wiem co robić bo ta plazma jak ją właczyłem w pokoju to odrazu to miała.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie wolno przewozić w pozycji poziomej, nawet w instrukcji masz napisane. Jak masz uszkodzenia fizyczne to nie uzglednią ci reklamacji. Co to za model ?
 

digitalus

Banned
spokojnie, uwzglednia reklamacje bo gwarancja nie jest "podbita".masz tydzien czasu na sprawdzenie sprzetu. musisz pojechac jutro do sklepu z telewizorem , powiedziec ze po rozpakowaniu telewizora i wlaczeniu jest usterka. wymienia na nowy.
wymienialem sprzet w podobny sposob dwa razy, nie bylo zadnego problemu.oczywiscie przed "podbiciem" gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

tomalo

New member
plazmy wozi się TYLKO W PIONIE...

bo o ile w przypadku LCD nie ma takiego problemu i moze być wożony i w pionie i poziomie, o tyle w przypadku plazmy tylko pion.

teraz powiedz gościowi co Ci pakował, żeby wymienil :)
a tak poważnie jedź i wymieniaj, ale nie chwal sie od razu że wiozłeś poziomo...
 
Ostatnia edycja:

Arten89

New member
Mógłby mi ktoś napisać co dokładnie robić bo strasznie mi szkoda tego tv bo zbierał kasę 0,5 roku i przywożę do domu a tu taka niespodzianka jutro pojadę do sklepu i będę reklamował.
(czy to może być spowodowane z mojej winy bo był zabezpieczony normalnie z jechałem z nim jak z jajkiem wnoszony tak samo bardzo ostrożnie czy raczej to może być już wcześniej uszkodzony .
 
Ostatnia edycja:

tomalo

New member
może to być spowodowane transportem w pozycji poziomej, ale równie dobrze usterka mogła być już wcześniej...

jak wymienisz to sprawdź może od razu na miejscu i tym razem wieź ja w pionie :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Pewnie gdybyś wiózł w pionie działałby teraz, ale tego nigdy sie już nie dowiesz.
Miejmy nadzieje że nic nie pekło w transporcie w widoczny sposób i przyjmą ci zwrot. Chyba że ten "spec" co ci pomagał pakowac do auta coś zakabluje.
 

digitalus

Banned
arten89 to nie musiala byc twoja wina ,takie rzeczy sie zdarzaja.ja tez kupilem uszkodzony sprzet. oddalem do sklepu,wymieniono na sprawny .
telewizor przewozimy w pozycji pionowej
jutro moze byc inny sprzedawca , nikt nie bedzie wnikal, przeciez telewizor nie dziala tzn jest czarny pas.
 
Ostatnia edycja:

Arten89

New member
strasznie jestem zły z tego powodu że sprzedawca wkładał ze mną ten tv do samochodu i nic nie mówił że w pionie czy w poziomie ma leżeć.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jakby mieli jakies niuanse co do sposobu przewozu to powołasz sie na pracownika. Ale najlepiej nie wspominaj o tym. Powinni ci to wymienić chyba że coś ewidentnie zauważą.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ekran w plazmie jest chroniony przez sporą taflę szyby - przez co jest podatny na uszkodzenia przy wjeździe w np. dziurę... Serwis stwierdzi, czy było to uszkodzenie mechaniczne, czy nie.
 
Do góry