Uprgade Firmware z 50PS3000 do 50PS6000?

wgierasimowicz

New member
Czy istnieje możliwość uzyskania funkcjonalności oglądania DivX w serii PS3000 poprzez wymianę firmwaru na ten z serii PS6000? Jeżeli tak, to skąd i w jaki sposób można byłoby taki firmware pozyskać oraz jaka jest procedura upgradu.

Wiem, że pytanie jest z kategorii akademickich, ale może ktoś inny wpadł na podobny pomysł, np w serii PQ3000 i PQ6000?
 

Trane

New member
wgierasimowicz napisał:
Czy istnieje możliwość uzyskania funkcjonalności oglądania DivX w serii PS3000 poprzez wymianę firmwaru na ten z serii PS6000? Jeżeli tak, to skąd i w jaki sposób można byłoby taki firmware pozyskać oraz jaka jest procedura upgradu.

Wiem, że pytanie jest z kategorii akademickich, ale może ktoś inny wpadł na podobny pomysł, np w serii PQ3000 i PQ6000?
Opcję obsługi divx w PS3000 załączysz podobnie jak to opisałem w wątku "LG 50PQ3000 mod na 50PQ6000"
Tu cytat z anglojezycznego forum właściciela PS3000 który juz to przetestował:

Clicking "OK" on both the tv set and the remote at the same time for some 10 seconds did the trick! Great!
I got a different menu compared to when I clicked "MENU". Browsed to the tool option 1, changed the tv set code to 8878 and presto

Nie musisz do tego celu zmieniac firmware - wystarczy parę kliknięć pilotem.
Przy okazji - PS7000 i PS8000 obsługują już divx hd i format mkv, więc warto w tym modelu pogrzebac w menu serwisowym;-)
 
Ostatnia edycja:

wgierasimowicz

New member
Dzieki za szybka odpowiedz. Jeszcze dzisiaj to przetestuje. Licze na hinta jak zrobic funkcjonalnosc 7000/8000 w omawianym zakresie, jak tylko bedziesz wiedzial.
 

Trane

New member
wgierasimowicz napisał:
Dzieki za szybka odpowiedz. Jeszcze dzisiaj to przetestuje. Licze na hinta jak zrobic funkcjonalnosc 7000/8000 w omawianym zakresie, jak tylko bedziesz wiedzial.

Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale było to jakies rosyjskie forum i ktoś napisał, że żeby mieć divx hd i mkv trzeba zrobic dokładnie to samo co w PQ3000 - czyli zmienić w opcjach "Media Player settings" ustawienie aktualne na "EMF-PMM". Mój cytat z angielskiego forum zawiera inne rowiązanie - wybranie opcji 8878, co w praktyce powoduje przestawienie firmware'u na inny model niż PS3000. Mam PQ3000, więc nie mogę wiedziec jak wygląda menu serwisowe w PS3000, ale zapewne podobnie, tyle że wybór ustawień modeli jest inny. Więc jak będziesz miał do wyboru opcje PS7000 lub PS8000, to po wybraniu jednej z nich odpal jakiś mkv na pendrive i będziemy wiedzieć cos nowego;-)
 

wgierasimowicz

New member
Zrobiłem tego moda i faktycznie mozna przelaczac w tym tools w pozycji 1 rozne modele LG, ale niestety nie ma tam modeli 7000 ani 8000. Po przelaczeniu modelu na 6000 automatycznie modyfikowane sa ustawienia media-playera i moge ogladac DivX SD.

Tak wiec pierwsza modyfikacja zakonczyla sie sukcesem. Nie mam jednakze pojecia co zrobic, aby miec DivX HD, a wlasciwie MKV, ktore mnie interesuje.

Moze potrzeba w tym wypadku upgrade firmwaru?

W kazdym razie dzieki za pomoc.
 

Trane

New member
wgierasimowicz napisał:
Zrobiłem tego moda i faktycznie mozna przelaczac w tym tools w pozycji 1 rozne modele LG, ale niestety nie ma tam modeli 7000 ani 8000. Po przelaczeniu modelu na 6000 automatycznie modyfikowane sa ustawienia media-playera i moge ogladac DivX SD.

Tak wiec pierwsza modyfikacja zakonczyla sie sukcesem. Nie mam jednakze pojecia co zrobic, aby miec DivX HD, a wlasciwie MKV, ktore mnie interesuje.

Moze potrzeba w tym wypadku upgrade firmwaru?

W kazdym razie dzieki za pomoc.

Dobre i to - nawiasem mówiąc, avi w rozdzielczości 720x576 (max na tym sprzęcie) na moim PQ3000 ma jakość porównywalną z DVD, pod warunkiem, że rip jest porządnie zrobiony. Konwertowałem do tej rozdzielczości ripy 1080p z blue-ray w formacie mkv - naprawde warto sie pobawić.
Co do mkv na PS3000 to nikt chyba nie wie czy upgrade firmware'u cokolwiek by dało. Niewykluczone, że do obsługi tego formatu potrzebny jest jakiś dodatkowy hardware w telewizorze.
 

posel

New member
Witam ,mam tv 50ps3000 jesli dobze rozumiem wchodze w menu servisowe wybieram model 50ps6000 i moge ogladac divx z usb czy cos jeszcze musze ustawic i czy nie szkodzi to jakos calemu tv
 
Ostatnia edycja:

Bgn

New member
W jaki sposób wejść do menu serwisowego? Po jednoczesnym naciśnięciu ,,ok" na pilocie i telewizorze pojawia się okienko do wpisania kodu. Jaki należy wpisać kod, aby ,,przejść" dalej?
 

darko5

New member
Witam.

Właśnie wczoraj kupiłem LG 5o PS 3000, próbuje wejść do menu serwisowego przez nacisnięcie OK na pilocie i na TV a tu nic :( . Jest on wyprodukowany w sierpniu, wersja firmware to v3.37.0, czyżby coś w tych nowych telewizorach pokombinowali. Gdy byłem w sklepie w EURO to wchodzilem do menu serwisowego w innym LG-ku, ale on był z maja i nie wiem jaki miał soft.
 

marfm76

New member
darko5 napisał:
Witam.

Właśnie wczoraj kupiłem LG 5o PS 3000, próbuje wejść do menu serwisowego przez nacisnięcie OK na pilocie i na TV a tu nic :( . Jest on wyprodukowany w sierpniu, wersja firmware to v3.37.0, czyżby coś w tych nowych telewizorach pokombinowali. Gdy byłem w sklepie w EURO to wchodzilem do menu serwisowego w innym LG-ku, ale on był z maja i nie wiem jaki miał soft.
Już ktoś kiedyś też wspominał, że po aktualizacji softu nie mógł wejść do MENU -a czy do drugiego menu możesz wejść (tego jak sie przytrzyma na pilocie i tv przycisk MENU) ?
 

darko5

New member
Dzisiaj tego już nie sprawdze ale wczoraj wydaje mi sie że, dusiłem OK i OK jak i MENU i MENU, a wyskakiwało jak pamiętam, tylko po tych ok. 5 sekundach, jak jest podłączony (HDMI) i jakie jest skalowanie. Myśle że jest jakaś inna kombinacja przycisków lub nie można w ogóle wejść głębiej w menu. Co do obrazu to jestem pod wielkm wrażeniem, zwłaszcza na programach HD na N-ce, czystość, szczegółowość... . Warto było!!!
 

fokstrot76

New member
Dzisiaj tego już nie sprawdze ale wczoraj wydaje mi sie że, dusiłem OK i OK jak i MENU i MENU, a wyskakiwało jak pamiętam, tylko po tych ok. 5 sekundach, jak jest podłączony (HDMI) i jakie jest skalowanie. Myśle że jest jakaś inna kombinacja przycisków lub nie można w ogóle wejść głębiej w menu. Co do obrazu to jestem pod wielkm wrażeniem, zwłaszcza na programach HD na N-ce, czystość, szczegółowość... . Warto było!!!

U mnie niestety to samo (50PS3000-ZB v3.37.0) Ktoś może to już rozgryzł?
Podobno są metody z pilotem serwisowym oraz fonem pod symbianem, ale ja nie mam ani tego ani tego.
Pozdrawiam
 
Do góry