TX-42S10E a TX-42G10E

slimak

New member
Bez reklam
MacOn napisał:
To znaczy ze soft blokuje funkcje i 600hz a fizycznie to "siedzi" w moim S10 ?:smile:

Tak. Elektronika jest w obu TV identyczna, a różnica Vreal 3Pro i Vreal 4 Pro to tylko różnica „sterownika” tak jak w karcie graficznej w komputerze.
Płyta główna w zależności czy jest zakodowana jako S10 lub G10 korzysta z innego fragmentu oprogramowania.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Ekologia

Od zawsze pisałem że, to są te same matryce a szczegóły tkwią w sterowaniu matrycą. Neo PDP to przede wszystkim "ekologia" brak ołowiu który został zastąpiony innymi związkami chemicznymi. Ale ten brak ołowiu przekłada się na wydłużenie żywotności matrycy (konkurencja dla LCD) a co najważniejsze może nie dla użytkownika ale dla firmy Panasonic olbrzymie pieniądze które musiała odprowadzać za zanieczyszczanie środowiska a teraz może przeznaczyć na badania.
 

gorylla

New member
Bez reklam
slimak- niesamowite rzeczy opowiadasz (w sensie sensacyjne:p ). Że też Ci się chce tak ślęczeć nad schematami, normalnie szok.

Ale że U, S i G to z elektronicznego punktu widzenia niemalże identyczne produkty, to naprawdę mnie zmasakrowałeś.

Ale ciekawi mnie jedna sprawa. Jak myślisz- skoro U i G są tak bardzo zbliżonej konstrukcji (zapewne S jest jeszcze bliżej do G) to jak myślisz gdzie tkwi problem serii G w gorszym skalowaniu materiału SD. Czyżby to nowy procesor obrazowy miał jakieś problemy z zaimplementowanymi algorytmami?
 

bartolinio

New member
slimak napisał:
Tak. Elektronika jest w obu TV identyczna, a różnica Vreal 3Pro i Vreal 4 Pro to tylko różnica „sterownika” tak jak w karcie graficznej w komputerze.
Płyta główna w zależności czy jest zakodowana jako S10 lub G10 korzysta z innego fragmentu oprogramowania.

hmmm to może znalazłby się jakiś "haker" co by przerobił oprogramowanie tak by TV serii S był rozpoznawany przez to oprogramowanie jako TV serii G? pozwoliłoby to odblokować w serii S funkcje/funkcjonalności wyższego modelu :p
 

slimak

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Że też Ci się chce tak ślęczeć nad schematami, normalnie szok.

Głód wiedzy, a do tego jak ktoś lubi rozwiązywać łamigłówki to porównywanie schematów jest o wiele ciekawsze od układania puzzli. :)


jak myślisz gdzie tkwi problem serii G w gorszym skalowaniu materiału SD. Czyżby to nowy procesor obrazowy miał jakieś problemy z zaimplementowanymi algorytmami?

Mogę się tylko domyślać.
G10 musi w realnym czasie stworzyć „600 klatek”, a S10 tylko 400. „Zaoszczędzona” moc obliczeniowa w S10 może być przeznaczona na lepsze skalowanie.
 

frufru

New member
slimak napisał:
Głód wiedzy, a do tego jak ktoś lubi rozwiązywać łamigłówki to porównywanie schematów jest o wiele ciekawsze od układania puzzli. :)
Mogę się tylko domyślać.
G10 musi w realnym czasie stworzyć „600 klatek”, a S10 tylko 400. „Zaoszczędzona” moc obliczeniowa w S10 może być przeznaczona na lepsze skalowanie.
Dlatego model X jeszcze lepiej obrabia obraz SD....
Osobiście myślę, że tajemnica tkwi w tych "magicznych" liniach ruchomych. Tam idzie para z gwizdka. I tu pojawia się pytanie, ile linii ruchomych pozostaje na modelu V po włączeniu THX? Czy linie ruchome są tworzone poprzez powtarzanie klatek?
 

Tomaszz

New member
frufru napisał:
Dlatego model X jeszcze lepiej obrabia obraz SD....
Osobiście myślę, że tajemnica tkwi w tych "magicznych" liniach ruchomych. Tam idzie para z gwizdka. I tu pojawia się pytanie, ile linii ruchomych pozostaje na modelu V po włączeniu THX? Czy linie ruchome są tworzone poprzez powtarzanie klatek?

Wydaje mi się, że ktoś pisał, że w X wcale obraz SD nie był lepszy, ZTCP padło nawet stwierdzenie gorszy...
 

piotr818

New member
Bez reklam
Archiwum X

Jeden zmasakrowany drugi woła hakera. Jak komuś padnie TV przy zmianie softu (własnego) ciekawe czy wystarczy gwarancja 5 letnia. W serwisie nie tylko idioci pracują (od wymiany modułów). A dla wtajemniczonych X od G różni się nie tylko zablokowanym oprogramowaniem. Szukajcie a znajdziecie.
 
Do góry