TViX HD-M-7000A

slot666

New member
Witam wszystkich, mampewien problem - kupiłem niedawno TViX HD-M-7000A i wszystko działa jak należy ale..

-przy filmach hd napisy działają jak należy
- natomiast przy dvdripach niestet jest już problem. Czytałem na forum że trzeba je przekonwertować na pliki srt i tak zrobiłem ale niestety i tak napisy są przesunięte względem głosu. Wiem też że można przesunąć czas ręcznie.
Problem w tym że mam 4 sezony 24godzin 3 dextera i jeszcze kilka innych seriali i ciemno widze przerabianie recznie wszystkich napisow. Zajmie to wieczność. Czy jest jakaś metoda na hurtową konwersję napisów albo może robie coś źle przy ich konwertowaniu(np nie wiem co to jest wsp. FPS ). Przyznaję ze jestem dosyc zdesperowany bo urządzenie jest prezentem i chciałbym zdążyć z wgraniem odpowiednich napisów przed świętami.

Będe wdzięczny za każdą pomoc i przepraszam jeżeli zacząłem wątek nie tam gdzie trzeba.

Z góry dzięki
slot

 

p0gr0m

New member
czesc

w zasadzie to sam stoje przed kupnem tvix albo popcorna albo wd hd , i troche czytalem fora i z tego co kojarze to chodzi wlasnie chyba o fps , musialbys zobaczyc w programie bodajze gspot czy jakos tak ile film ma fps i taka adnotacje dodac do pliku txt na samym poczatku. ale co i jak dokladniej to niewiem bo pisze to tylko z pamieci :]
fps to jest ilosc klatek odtwarzanego obrazu na sekunde

gdzie kupiles tvixa i za ile jesli mozna wiedziec i ile czekales na przesylke ?
 

slot666

New member
re

sprawdż w przglądarce tvix KROPKA pl (nie moge dać linka bo to mój drugi wpis)

Kupiłem w odziale w gdyni - polecam bardzo miła i profesjonalna obsługa (pani Magda)- realizacja trwała 3 dni z dostawą do domu przez UPS - całość z tyskiem twardym 1TB kosztowała mnie okolo 2,200zł.
 

Dref

New member
Można przesunąć tekst...

Posiadam TVIX-a od niedawna, ale zauważyłem że przyciski CHANNEL (góra/dół) w trakcie odgrywania filmu służą do ustawiania tekstu - k każdym razie tak mi się wydaje
Dref

slot666 napisał:
Witam wszystkich, mampewien problem - kupiłem niedawno TViX HD-M-7000A i wszystko działa jak należy ale..

-przy filmach hd napisy działają jak należy
- natomiast przy dvdripach niestet jest już problem. Czytałem na forum że trzeba je przekonwertować na pliki srt i tak zrobiłem ale niestety i tak napisy są przesunięte względem głosu. Wiem też że można przesunąć czas ręcznie.
Problem w tym że mam 4 sezony 24godzin 3 dextera i jeszcze kilka innych seriali i ciemno widze przerabianie recznie wszystkich napisow. Zajmie to wieczność. Czy jest jakaś metoda na hurtową konwersję napisów albo może robie coś źle przy ich konwertowaniu(np nie wiem co to jest wsp. FPS ). Przyznaję ze jestem dosyc zdesperowany bo urządzenie jest prezentem i chciałbym zdążyć z wgraniem odpowiednich napisów przed świętami.

Będe wdzięczny za każdą pomoc i przepraszam jeżeli zacząłem wątek nie tam gdzie trzeba.

Z góry dzięki
slot

 
przy konwersji napisów zawsze trzeba zwracac uwage jaki fps ma film.
FPS jest to liczba klatek na sekunde, tutaj filmy w divixach maja zwykle dwie :
25 lub 23.976. to ile film ma klatek ja sprawdzam przy użyciu virtual dub'a do sciagnieciu tu: http://virtualdub.sourceforge.net/ , otwierdza poprostu avika w tym programie, klikasz file/file information i tam masz napisane ile FPS ma dany film.

Do konwersji napisów polecam polski subedit player
Jak nabierzesz wprawy to dopasowanie w ten sposob napisow powinno zjamowac nie wiecej niz 30 sekund:)

p
 
Do góry